Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Ловля риби на кастер
( 0 Votes )
Написав Lusik Переглядів - 3067   
Четвер, 27 березня 2014 14:59

КастерКастер представляє наступну стадію життя опариша, яка настає при окуклюванні, з якого потім з'являється муха. Часто, через неправильне зберігання опариша, його окуклювання відбувається раніше бажаного терміну. Чи можна його використовувати в такому вигляді чи ні? По-перше, лялечка - це живий організм, і в ньому відбуваються органічні біологічні процеси. Тому можна відразу сказати, що такий кастер, можна додавати в підгодовування. Від цього воно тільки виграє, так як в його складі з'являться нові великі фракції. Оскільки всередині лялечки відбуваються життєві процеси, то і риба, що володіє нюхом, здатна їх розрізнити. Тому вона і буде знаходитися в місці підгодівлі, залучена таким запахом. Особливо цей запах видає лушпиння кастера, що має гарну плавучість, і тому є чудовим засобом для розпушення підгодовування.

 

Дана наживка, або добавка в підгодовування у продажу не зустрічається, але про застосування її часто згадують, особливо на просторах інтернету, або в багатьох інших виданнях. Тому, походивши по інтернету, був знайдений наступний рецепт дозрівання кастера:

 

  • - Якщо у вас залишився опариш від попередньої риболовлі, то пропускаємо його через дрібне сито, відсіявши мертвих опаришів.
  • - Засипаємо просіяного опариша злегка змоченою тирсою і зберігаємо в холодильнику, а за 3-4 дні до риболовлі, дістаємо коробку з опаришем з холодильника, щоб далі зберігати при кімнатній температурі.
  • - Перед цим ще раз просіюємо, видаляємо мертвих опаришів і залишаємо їх в теплі для утворення кастерів.
  • - Як тільки почнуть утворюватися світло- коричневі або золотаві кастери, просіюємо їх і відбираємо готових, залишаючи інших дозрівати далі. Цю процедуру повторюємо кожні чотири години, так як кастери можуть швидко почорніти. Такі кастери висихають, спливають і стають малопридатними для наживки.
  • - Готових кастерів промиваємо і перекладаємо в поліетиленовий мішечок, поміщаючи їх в холодильник, де і зберігаємо до риболовлі. При такій температурі, розвиток лялечок сильно сповільнюється, і вони залишаються потрібного кольору. Продовжуємо стежити і зволожувати тирсу. У такому стані кастери можуть зберігатися цілий тиждень.

 

Ловити на кастера найкраще в комбінації з опаришем, насаджуючи його останнім на гачок, отримуючи щось на зразок бутерброда. При ловлі його обов'язково використовувати як добавку в підгодовування, хоча деякі рибалки і не додають. Але для цього риба повинна бути знайома з даною наживкою. Якщо риба звикне до даної насадки, то Ви помітите, що розміри виловленої риби збільшаться. Особливо вдала ця комбінація при ловлі на ляща і великого підлящика.

 

На Заході, де риба краще звикла до даної насадки, проводяться досить часто змагання за кількістю виловленої риби на опариш і кастер з метою виявлення кращого результату. Більш швидкий результат при ловлі завжди показує опариш, так як личинки спокусливо рухаються. Перевага ж нерухомих кастерів полягає в їх плавучості і при найменшому русі вони піднімаються вгору разом з гачком. Вони більш помітні у воді, ніж опариш, і при ловлі більш обережної риби це може вирішити успіх рибалки. Насаджують кастера класичним способом - за товстий кінець лялечки. Помічено, що лящ заковтує кастера більш глибоко, ніж опариша. Це вказує на те, що клювання ляща на кастера більш впевнене. Цей висновок говорить про те, що в риболовлі можна і потрібно експериментувати з насадками. 

 

У випадку використанні кастера при ловлі на фідер, необхідно провести 4-5 закидів в точку ловлі, додаючи при кожному закиданні півтора десятка кастерів в годівницю. Слід врахувати той факт, що рибі потрібно набагато більше часу щоб розкуштувати насадку і увійти у смак.

 

Англійці вважають що опариш краще для того щоб наловити багато дрібноти, а кастер використовують для ловлі «крупняка». Це стосується всіх видів білих риб.

Lusik

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com