Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Тонкі відмінності
( 2 Votes )
Написав Штефан Гокель Переглядів - 4674   
П'ятниця, 18 квітня 2014 08:47

Тонкі відмінностіДва досвідчених рибалки ловлять на однакові приманки ідентичного забарвлення, однакові спінінги чи бейткастингові вудилища, закидають у одне і те ж місце і проводять приманки у воді практично паралельно. Але клювання спостерігаються тільки у одного рибалки. Це може виявитися випадковістю, якщо виловлені дві -три риби. Але бувають ситуації, коли протягом риболовлі смикається вершинка тільки одного вудилища. Що за цим ховається, якщо два рибалки, які вміють добре ловити, в деякі дні домагаються таких різних результатів? Від дрібниць часто залежить, буде риболовля успішною чи ні.Вся справа в розмірі

 

Подивимося уважніше на приманку. Навіть якщо у рибалок однакові віброхвости, одного і того ж забарвлення, тонкі відмінності все ж є. Наприклад, в змонтованому джиг - гачку. У одного з рибалок поставлений більш великий гачок з дещо більш довгою цівкою. Чим довше гачок, тим менш рухливим стає віброхвіст, а чим важче джиг-головка, тим коротше фаза падіння приманки і тим більше це позначається на результаті ловлі. Форма джиг-головки змінює поведінку і положення приманки у воді.

Тонку відмінності

Слід пильніше поглянути і на те, як насаджена приманка. Навіть незначний вигин змонтованої приманки дозволяє їй менше розгойдуватися і легше робити випади в сторони. Це може як допомогти рибалці, так і повністю зіпсувати всю справу.

 

Тонкі відмінності

Можливо, вся справа в стінгері, гачок якого один рибак встромив в бік приманки, а інший - в цілях захисту від сміття і зачепів - в спину.Тепер порівняємо повідці. Якщо один рибалка використовує флуорокарбонові, а інший - сталеві, то відповідь можна дати однозначну. А якщо застосовуються ідентичні повідці, значить, вся справа в рибаках. Якою мірою діаметр жилки впливає на хід приманки? Коли ловлять на віброхвости, більш товста жилка не тільки сповільнює швидкість падіння приманки, але через більшу дугу при вітрі або через течію утрудняє розпізнавання клювання. При воблерній або тролінговій ловлі через більший опір у воді товстої жилки приманка або взагалі не досягає дна, або досягає його, але після сходження з котушки більшої кількості жилки.Відмінності в уловах можуть залежати і від того, які моделі котушок використовуються: мультиплікаторні, що ставляться на спеціальні бейкастингові вудилища чи безінерційні. Якщо конструкція однакова, потрібно звернути увагу на розмір. При спінінговій ловлі велике значення має правильна швидкість підмотки, яка залежить не тільки від швидкості обертання ручки, а й від розміру котушки. Якщо один рибалка ловить з котушкою серії 1500, а другий - з котушкою 3500, то останній помітно швидше проводить приманку. Якщо на перший погляд все ідентично, подивимося позначення на самих котушках. Можливо, вони мають різне передавальне відношення. А значить, більш висока швидкість підмотки виходить не через більший діаметр шпулі, а завдяки більшому передавальному відношенню між обертаннями ручки котушки і дужки жилковкладача.

 

Тонкі відмінності

Великий вплив на хід приманки має вудилище. Якщо смикнути вудилище, приманка зробить короткий ривок вперед. Швидкість руху приманки залежить від того, жорстке вудилище в руках рибалки чи м'яке. Цікаві й пружні властивості вудилища, оскільки чим вище клас вуглепластика, тим пряміше і швидше реакція вудилища. Чим жорсткіше і швидше працює вудилище, тим легше передається рух вудилища на приманку. При швидкому жорсткому бланку приманка робить ривок вперед навіть при легкому посмикуванні. Якщо вудилище м'яке, воно гасить швидкі рухи, і приманка відповідає млявим стартом. При ловлі на воблери спінінг, а саме жорсткість вудилища і пов'язане з цим його пружиняча дія мають вирішальне значення. Іноді і довжина вудилища робить великий вплив на проводку приманки. Навіть якщо обидва рибалки виробляють на перший погляд однакові посмикування кистю руки, в залежності від довжини вудилища приманка на іншому кінці жилки вище або нижче підстрибує над дном. З більш довгим вудилищем значно важче ловити твічингом, але ефективніше обловлювати «гарячу» зону безпосередньо біля самих ніг і підтягувати до себе віброхвіст без зачепів за кам'янистий берег. А з більш коротким вудилищем воблер легше контролювати.Особливості проводки

 

Навіть якщо всі оснащення, здавалося б, абсолютно ідентичні, деякі відмінності все ж таки знаходяться при більш пильному розгляді. Іноді приманки відносяться до різних виробничих партій, а частіше все пояснюється маленькими особливостями проводки. Зазвичай варто усунути якісь дрібниці, і клювання з'являються.Але все ж риболовля залишається певною мірою непередбачуваною. І саме це робить наше хобі таким захоплюючим.

 

Штефан Гокель 

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com