Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Як обрати котушку для спінінга і не переплатити при її купівлі
( 5 Votes )
Написав Galfish Переглядів - 7190   
Четвер, 10 липня 2014 12:28

Спінінгові котушкиЧасом, здавалось би, просте питання може поставити людину у ступор. Оскільки я заядлий і геть пропащий рибалка (в тому сенсі, що застати в дома мене важко, і кожну вільну хвилинку я на водоймі, чого і Вам бажаю) до мене часто звертаються друзі та знайомі з проханням порекомендувати, чи допомогти обрати ту чи іншу снасть для ловлі риби. На днях, просили допомогти з вибором котушки для спінінга, з формулюванням типу: "Ну щоб була універсальна, найкраща, але при цьому і не дорога, і щоб підшипників побільше, та й на вигляд щоб була непогана..." Саме таке питання мене і спантеличило...


Ще якихось років 15-ть тому воно було би простим, оскільки по-перше, вибір був невеликим; по-друге, багаж знань і досвіду не так давив на плечі, чи то на голову, і не створював таких умовностей; по-третє, все це разом помножене на можливості купівлі котушки для спінінгу через інтернет в будь-якому магазині України, а то й світу плюс те, що  ціни на котушки для спінінга знаходяться в достатньо широкому діапазоні переливається в неабиякі муки вибору. Отож, щоб ці муки трохи послабити, та направити мучеників на шлях праведний я і вирішив поділитись своїми думками стосовно вибору котушки для спінінга. Звісно всі представлені мною рекомендації абсолютно суб'єктивні і аж ніяк не претендують на повноту і абсолютну правоту, оскільки в такій справі як риболовля це просто не можливо. Скільки рибалок – стільки і підходів до вирішення того чи іншого питання...


Перше про що я би хотів сказати при виборі котушки для спінінга, слід затямити одну просту річ: універсальної і найкращої котушки не існує! Рівно, як не існує універсального найкращого чогось там... Універсальність це ознака посередності. Існує багато видів спінінгової ловлі і для кожного з них буде своя найкраща спінінгова котушка. А для ідеального вибору ще слід врахувати і особливості вашого спінінгового вудилища, особливості водойми, особливості оснастки та приманки, передбачувану рибу. Для кожного з цих варіантів може бути своя найкраща котушка. Це – підхід до вибору котушки для спінінгу від професіоналів. Проте вважаю така ідеальність і відповідність всім вимогам не потрібна новачкам та початківцям. Переконаний, що найкраща котушка поняття ефемерне, і рано чи пізно, будь-якому рибалці який досить часто вправляється у своєму хобі захочеться більшого, і найкраща котушка вже стає зовсім іншою...


Далі, кількість підшипників. Вже давно при виборі котушок практично не цікавлюсь кількістю підшипників. Якби від їх кількості залежала якість котушки, то наші китайські друзі зі своїми витворами на кільканадцять підшипників були би найкращі. Але реальність така, що ці витвори набагато програють брендовим котушкам в яких кількість підшипників на порядок нижча. Вся справа у самому виконанні. А кількість підшипників не що інше як звичайний маркетинговий хід, говорячи нашою мовою – наживка, на яку гарно клюють недосвідчені рибалки і купляють абищо, збагачуючи при цьому недобросовісних виробників та ощасливлюючи маркетологів.


З найчастішими двома питаннями від новачків розібрались. Далі суха лірика, або те що слід знати при виборі котушки для спінінгу.


Котушки для спінінга діляться на три типи. Інерційні – отримали свою назву від того, що при закиданні, не перестають обертатися навіть після того, як приманка перестала змотувати жилку з котушки і досягла місця закидання. На даний момент для спінінгової ловлі практично не використовуються. Другий вид котушок - безінерційні, більш зручні та функціональніші. В арсеналі цього виду котушок є варіанти на всі випадки життя. На сьогоднішній день це найбільш популярний вид котушок. Третій вид - мультиплікаторні, у нашій країні почали здобувати популярність порівняно не давно. Зазвичай, вони більш потужніші, ніж безінерційні і використовуються для ловлі на важкі приманки, а також для наддалеких закидів. Ці котушки вимагають певних знань і вмінь від рибалок, а також особливих вудилищ. Підійдуть для рибалок які справді їх потребують, і знають що роблять. Всі ці види котушок мають свої переваги та недоліки, не будемо їх розглядати сьогодні а просто приймемо за аксіому, що для новачків, чи для знайомства зі спінінгом найкращим буде варіант безінерційної котушки.


Рибальський магазинЗ видом котушки визначились. Тепер йдемо в магазин і вимагаємо від продавця запропонувати до вибору безінерційні котушки для спінінга описуючи вид та передбачувані умови ловлі. Наприклад: "Запропонуйте мені котушку для лайтового спінінга середнього строю довжиною 270см, ловлю переважно на воблери з берега, використовую шнур, передбачувана риба – щука від 1,5кг і більше..." Запевняю Вас, продавець Вам буде дуже вдячний за чітке формулювання питання, а також, розуміючи, що Ви в "темі" не буде пропонувати відвертого хламу. З варіантів, що запропонує продавець обираємо і запам'ятовуємо те, що припало до душі. При огляді звертаємо увагу на наступні моменти:


- Плавність ходу котушки та якість намотування жилки. Дуже важливий параметр, так як від нього залежить анімація, подача приманки, а також рівномірність намотування жилки на шпулю. Неплавний хід, та нерівномірно намотана жилка буде викликати смикання вашої приманки, а також значно зменшить дальність закидання.


- Розмір та матеріал виготовлення шпулі. Розмір безпосередньо залежить від вашого способу ловлі і діаметру жилки. Зрозуміло, що чим більший розмір, тим котушка важча, але й дальність закидання більша. Обираємо золоту середину. Щодо матеріалу, то при використанні моножилки він особливого значення не має, хоча з позиції естетичності, надійності та довговічності металеві переважніше, а от при намірі використовувати плетений шнур слід звернути увагу щоб бортик шпулі був покритий спеціальним матеріалом (як і ролик жилковкладача), для запобіганню його пропилу шнуром


- Передавальне число. Це відношення, яке показує яку кількість обертів здійснює шпуля за один оберт рукояткою котушки. Найоптимальнішим для ловлі хижої риби в наших водоймах є передавальне число, рівне 5.1 до 1. Тут досить складна система вибору, що також залежить від умов ловлі. Деякі види риб віддають перевагу швидкій проводці, тому, щоб швидко не крутити рукоятку, потрібно вибирати котушку з великим передавальним відношенням, наприклад, 6.2 до 1. Для ловлі в глибоких водоймах застосовуються котушки з меншим передавальним відношенням.


- Дужка та ролик жилковкладача. Відкидаючи дужку під час закидання ми даємо можливість жилці спокійно сходити з шпулі, в момент же закриття дужки - зупиняємо її схід. У цей момент важливо, щоб жилка відразу потрапляла на спеціальний намотувальний ролик і ні за що не зачіплялась, а дужка жилковкладача не страждала хворобою самовільного скидування.


- Фрикціон. Деталь спінінгової безінерційної котушки що дозволяє відпускати жилку під час виважування риби для того, щоб жилка не порвалася. Для спінінгових котушок підійде лише передній фрикціон. Він чутливіший і не обтяжує котушку.


- Вага котушки. Легкість котушки це перевага для рибалки: дає більшу маневреність дій, зручність, чутливість. Але в погоні за легкістю слід звернути увагу на якість матеріалу, не варто на цьому економити. Особливо це стосується внутрішніх механізмів. Тут також потрібно шукати золоту середину.


Останній, але не по значенню, момент вибору котушки для спінінга. Котушка повинна відповідати Вашому спінінгу. Що це означає? Котушка повинна надійно кріпитися на бланку, а вся снасть повинна бути добре збалансованою. Ідеальний баланс коли центр ваги всієї снасті знаходиться в районі ніжки котушки. Спінінг при цьому стає дуже чутливим. Рука майже не відчуває навантаження і практично не втомлюється. Від такого балансу одні плюси! Існує ще поняття цінового балансу, тобто котушка і спінінг повинні бути з одного цінового діапазону, при інших рівних це веде до того, що вони приблизно однієї якості.


Ще кілька слів про сам процес купівлі припавшого до душі варіанту котушки. Як відомо ціни можуть значно відрізнятись від магазину до магазину. Мало в кого з нас є можливість обходити всі доступні магазини в місті щоб знайти найдешевший варіант. Але можливість обрати найкращу ціну, не втрачаючи при цьому багато сил та часу звичайно є. Допоможе у цьому агрегатор цін - сайт price.ua. Слід лише обрати потрібну категорію, задати відповідні до ваших потреб параметри і обрати в якому магазині купляти найвигідніше...


На останок хочу запитати у Вас: "А як Ви обираєте котушки для спінінга, на що звертаєте увагу? Де купуєте? Що рекомендуєте друзям? Можливо порадите якісь конкретні варіанти?" Чекаю на Ваші відповіді та рекомендації у коментарях.

Galfish

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com