З 26 червня 2014 в Білорусі вступили в силу нові Правила ведення рибальського господарства та рибальства. Оскільки багато наших співітчизників досить часто відвідують Білорусь, то корисним буде розібратись в питанні: що ж потрібно знати рибалці, щоб самому не потрапити на гачок?
Якщо ви ловите рибу, слід пам'ятати що:
- Не можна ловити рибу вночі з човна; - На кружках, жерлицях, ставках та інших аналогічних рибальських снастях необхідно буде вказувати прізвище та ініціали і ловити рибу ними можна буде лише вдень, причому не залишаючи їх без візуального контролю; - В неорендованих риболовних угіддях рибалити можна із загальною кількістю гачків не більше п'яти.
Але, отримавши посвідчення члена республіканського державно-громадського об'єднання «Білоруське товариство мисливців і рибалок», в неорендованих риболовних угіддях буде можлива ловля аматорськими снастями з кількістю гачків до 10 штук, а також ловля риби на доріжку із суден з двигунами і підводне полювання.
Однак і цим рибалки задовольнятися довго не зможуть. Незабаром з'явиться затверджений Міністерством сільського господарства і продовольства перелік риболовних угідь, де перераховані умови діяти не будуть. Там буде можлива ловля тільки снастями із загальною кількістю гачків не більше п'яти, а ловля риби на доріжку із суден з двигунами і підводне полювання будуть заборонені.
Терміни ловлі риби під час нересту теж змінені.
Цього року сома не можна буде ловити з 1 листопада по 15 грудня. Розміри відшкодування шкоди, заподіяної навколишньому середовищу фізичними і юридичними особами в результаті незаконного вилучення, або знищення диких тварин і шкідливого впливу на середовище їх перебування, виросли в 3 і більше рази.
Згідно з постановою Ради Міністрів Республіки Білорусь № 555 від 6 червня 2014 року, довгопалий і смугастий рак, а також далекосхідна креветка включені в перелік диких тварин, що не відносяться до об'єктів полювання та рибальства, а значить, видобуток їх буде вестися відповідно до правил видобутку зазначених тварин.
Норми видобутку:
Виноградний слимак - 100 кг на добу; Личинки комарів-звінців - 0,1 кг на добу; Жаба зелена - 2,5 кг на добу; Довгопалий (вузькопалий) рак - 2 кг на добу; Східна річкова креветка - 1 кг на добу; Смугастий рак - без обмежень.
Вилов річкової креветки з 1 квітня до 1 липня заборонений.
Довгопалого рака можна ловити з 20 березня по 10 червня. Протягом всього року не можна буде добувати яйценосних самок.
Вводиться заборона на вилов в будь-який час року особин з довжиною тіла менше 10,5 см.
Встановлено заборону на залишення раколовок без нагляду, видобуток раків з використанням освітлювальних приладів і (або) плавальних засобів в темний час доби.
Заборонений вилов раків громадянами в особистих цілях з використанням більше трьох раколовок на людину.
Раколовка - знаряддя видобутку раків, сітчастий квадрат (коло) з діаметром не більше 100 см і вічком не менше 22 мм із закріпленою в центрі наживкою (підйомник відкритого типу) або пастку з одним і більше входом довжиною не більше 100 см з діаметром вхідного отвору не більше 70 см і вічком не менше 22 мм (закритого типу).
...
Современный, практичный и красивый приусадебный участок требует вмешательства професионалов. Рекомендуем заказать услугу "Ландшафтный дизайн озеленение" в садовом центре "Маргаритка". Компания имеет большой опыт в этой сфере, характеризируется гибким, индивидуальным подходом, и, безусловно, предложит Вам самое лучшее решение.
...
|