Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Особливості ловлі літнього судака
( 1 Vote )
Написав Lusik Переглядів - 2606   
Середа, 06 серпня 2014 20:40

Ловля судака вліткуЛовля судака влітку вимагає наявності у рибалки спеціальних навичок і знань. Потрібно знайти підходяще місце, визначитися зі способом ловлі, снастями, приманками. Адже судак досить активна риба і може в різний час перебувати в різних частинах водойми.

 

 

Ловля судака триває впродовж усього року, але найзручнішим для цього часу є тепле літо. У своїх улюблених місцях, з перепадом глибин, риба судак може цілодобово хапати наживку. Кращий час ловлі з другої половини ночі до ранку, а також у вечірній час. Непогане клювання вночі пояснюється особливим зором судака, який дозволяє орієнтуватися в темній воді. Гарний нюх судака дозволяє полювати за будь яких умов, хоча в спеку його активність зменшується. За спостереженнями досвідчених рибалок, поведінка судака в різних водоймах може сильно відрізнятися.

 

 

Обов'язкова умова для проживання судака, це чиста прозора, насичена киснем вода. За рельєфом, судак влітку вибирає місця з перепадами глибин, ямами, скатами, перекатами, вирами, місцевості з камінням, гальковим і піщаним дном. Вивчення рельєфу дна та визначення місця з великим перепадом глибин за допомогою ехолота, істотно полегшить завдання в пошуку місця ловлі судака. А правильний вибір місця ловлі - це наріжний камінь літньої рибалки на судака.

 

 

Слід пам'ятати, що судак - хижак і до вибору снастей потрібно підходити відповідально. Для досвідчених рибалок підійде швидкий жорсткий спінінг до двох з половиною метрів. Таким спінінгом зручніше підсікати і далеко закидати важкі приманки. Для новачків краще брати чутливі вудилища з м'якою вершиною, щоб краще реагувати на клювання. Котушку для ловлі судака влітку, можна брати як інерційну, так і безінерційну розміром вище середнього. Жилка підійде монофільна 0,22-0,35 або «плетінка» з розривним навантаженням до 5 кг і повідок з флюрокарбона з подібним навантаженням. Більш тонку жилку брати не рекомендується, адже судак може її порвати.

 

 

Відомо, що літній судак більшу частину часу проводить на глибині і для його вилову переважніше використовувати джиг-головки з віброхвостами, важкі вузькі блешні світлих тонів, зелені та світло-коричневі твістери. Ловля судака влітку, особливо його молодих зграй, часто проводиться поблизу перекатів на мілкій воді, тоді доречніше використовувати воблери, оберталки, коливалки та інші приманки з активною грою.

 

Для ловлі джигом, ефективно використовувати поролонки, куплені в магазині, або власного виготовлення, вони мають цікаві властивості. Намокла «поролонка» при джигуванні стає вертикально і нагадує судакові рибку, що риється в піску. Такими ж властивостями володіє і потопаючий воблер. Також, в якості приманки на судака, можна використовувати «живця». Рибку для цього краще брати невелику, з вузьким довгим тілом, адже через свою нешироку пащу, судак воліє саме таку здобич.

 

 

Ловити судака влітку можна з берега або з човна. Проводку потрібно робити неспішно, при ступінчастій проводці не варто робити різких ривків. Такий спокійний млявий рух гармонує з ритмом життя судака влітку. І, як справжній хижак, судак обов'язково кинеться на неспішно пропливаючу здобич. Кльов судака зазвичай різкий і енергійний, але іноді проявляється як обваження снасті. Це буває, коли судак бере приманку на вильоті, при паузі в проводці. У такому випадку, необхідно відразу ж рішуче підсікати. Виважувати судака потрібно твердо і неспішно, але не варто давати йому піти на дно, велика ймовірність втратити здобич.Судак не такий сильний боєць, як щука, мінливий, норовливий,постійно міняє місце перебування. Але якраз ці якості роблять його особливо привабливою здобиччю для літньої рибалки.

Lusik

...

Любая смена места жительства тревожна ровно на столько как и интересна. Основная проблема в поиске жилья, и возможности его купить. Премьер Девелопмент предлагает квартиры в Климовске по выгодным условиям. Это современные, функциональные и доступные квартиры в хорошем перспективном районе.

...

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com