Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Основні принципи та помилки при годуванні собак
( 3 Votes )
Написав ZooMax Переглядів - 7037   
П'ятниця, 08 серпня 2014 19:48
Харчування собакиСпеціальні дієтологи і ветеринарні лікарі давно й успішно вирішують проблеми годівлі домашніх тварин. Розроблено спеціальні корми з вітамінами і багатьма іншими дуже корисними і життєво важливими компонентами, необхідні нашим чотириногим друзям. Всі основні питання в цій області вже давно науково обгрунтовані і практично випробувані. І все ж ми частенько помиляємося при годуванні не тільки цуценят, а й дорослих собак. 
 
 
Наші помилки - їх нездоров'я
 
Найчастіше наші помилки викликані незнанням потреб у годуванні і норм денного раціону для нормального розвитку нашого підопічного, а також недотриманням режиму годування і як правило, перегодовування собаки. 
 
 
Головне і найстрашніше зло, яке ми творимо по доброті душевній, це годування собак продуктами, які вважаємо для себе, людей, смачненькими. Даємо і цукор, і сіль більше ніж потрібно, навіть сервелат і салямі. А чи потрібно то собаці? 
 
 
Якщо ви вирішили погубити своє цуценя, то повірте, Ви на правильному шляху. А вже найшкідливіше для щеняти - це кістки. Кістки малюкові не можна давати до тих пір, поки у нього не сформувалася зубна система. 
 
 
Фізичні навантаження і раціони годівлі. Ситий або голодний? 
 
Саме основне правило, яке повинен знати собачатник - добова норма годівлі знаходиться в прямій залежності від кількості фізичного навантаження, яку собака витратила за цей час. 
 
 
При підвищених навантаженнях обсяг корму трохи збільшується, при зниженій (пес більше відпочиває або спить, менше гуляє) - трохи зменшується в порівнянні із звичайним денним раціоном. 
 
 
Основний показник правильного годування - нормальна вгодованість собаки при добре розвиненій мускулатурі. Якщо ваш вихованець здоровий і йому не властива підвищена активність до їжі (жадібність), що зустрічається досить рідко, то він спокійно відходить від своєї спорожнілої миски. Якщо ж пес продовжує вилизувати ("ганяти") миску (може навіть вам притягти її), значить йому не вистачило їжі. Вам завжди необхідно пам'ятати: 
 
  • 1. Дорослу собаку годують двічі на день: вранці і ввечері. 
  • 2. Миску прибирають через 10-15 хвилин після початку годування незалежно від того, спорожніла вона чи наповнена. 
  • 3. Свіжа питна вода повинна стояти постійно, особливо при годуванні сухими кормами. 
 
Худий чи товстий? 
 
Якщо ваша собака худне, то після розмови з ветеринарним лікарем про стан її здоров'я загальний обсяг їжі необхідно трохи збільшити. 
 
 
Нормальна вгодованість собаки перевіряється наступним чином. У тому місці, де у собаки починається круп, маклаки повинні вільно промацуватися, але візуально не виділятися. В іншому випадку у собаки з'явитися зайвий жир. Ожиріння веде до порушення роботи серця і до скорочення життя вашого улюбленця. Пам'ятайте: ми і тільки ми самі або продовжуємо, або скорочуємо їм життя. 
 
 
Порадьтеся з кінологом і, якщо ваша собака здорова, але мало рухається - гуляйте з нею побільше. Собаки нас не дарма виводять на прогулянку. Подивіться, як вони бігають і грають! І фігуру бережуть і зарядку роблять, а ми? 
 
 
Мінеральні речовини і мінеральна підгодівля. Навіщо вони потрібні? 
 
Мінеральні речовини життєво необхідні і для цуценят, і для дорослих собак. 
 
 
Кісткова мука, кальцій, фітин, гліцерофосфат, мінеральні підгодівлі, що включають в себе всі необхідні компоненти, відіграють важливу роль у формуванні кістяка цуценят. Вам необхідно знати і пам'ятати, що для кожної породи кількість мінеральної підгодівлі різна. Найкраще звернутися за порадою в будь-який клуб до керівника секції вашої породи. 
 
 
Передозування мінеральної підгодівлі для щеняти може привести до крихкості кістяка, що буде, ймовірно, виражатися в переломах лап. У дорослого собаки надлишок мінеральних добавок вимивається з організму. 
 
 
Сирі продукти харчування. Варити чи не варити?
 
Собака повинна отримувати в сирому вигляді м'ясо, овочі (краще овочеві салати), геркулес, морську або океанічну рибу. Річкову рибу можна відварити. Геркулес краще замочити (але не варити!) Або давати сухим. 
 
 
Якщо ви боїтеся, що собака заразиться різними мікроорганізмами, то обдайте окропом або потримайте в ньому 2-3 хвилини шматок м'яса, перш ніж його розрізати на шматки. Ніколи не давайте собаці цілий шматок м'яса! М'ясом годувати собаку слід тільки ввечері. 
 
 
Доросла собака до 5 років бажано 1 раз на день повинна отримувати кісточку (крім баранячої), хрящ або ребра. Перегодовування кістками викликає шлункові розлади. Категорично виключіть пташині кістки! При дієтичному харчуванні добре давати відварене пташине м'ясо. 
 
 
До овочевих салатів обов'язково додається трохи рослинного масла або сметани (тільки не майонезу) для кращої засвоюваності що містяться в них "живих" вітамінів. В салати бажано додавати фрукти, миті листя кропиви і кульбаби. Ні в якому разі не збирайте кропиву і кульбабки біля дороги. 
 
 
Непереносимі продукти 
 
Існує цілий ряд продуктів, які взагалі не можна давати собаці. 
 
  • 1. Всілякі солодощі: тістечка, торти, кусковий цукор і т.д. викликають сльозотечу або нагноєння очей, при цьому може порушиться і нормальна робота печінки. 
  • 2. Велика кількість солі - отрута для собаки (як і для нас з вами). Тому корм потрібно підсолювати мінімально. 
  • 3.Будь-які прянощі, спеції і ароматичні речовини, навіть ті що містяться в звичайному печиві, можуть стати причиною втрати нюху, особливо у мисливських і службових собак. 
  • 4. Категорично не можна давати баранину і свинину, враховуючи, що в сирій свинині найчастіше міститься вірус собачої чумки (чуми м'ясоїдних Pestis canum). Обидва цих сорти м'яса викликають розлад шлунку. Вони дуже важкі для печінки собак. 
  • 5. Не можна давати бобові, крупи в сирому вигляді, крім геркулесу. Собаки люблять сиру картоплю, повірте: 1 картоплина в один-два дні не зашкодить. 
  • 6. Виникають проблеми і з молоком. Сприйнятливість собак до молочному цукру (лактози) дуже обмежена. Молоко можна давати цуценяті до 4-місячного віку. 
 
 
Кисломолочні продукти: кефір (крім фруктового), твердий сир і сир домашній добре засвоюються організмом собаки. 
 
 
Чи кормити зі столу? 
 
Найпоширеніша помилка! Як тільки у вашому будинку з'явилося щеня, воно повинно обов'язково зрозуміти, що з господарського столу йому нічого не дадуть і їсти треба тільки зі своєї миски. Собака-жебрак весь час сидить біля столу і дивиться на вас такими очима, що шматок в горлі застряє. А вже коли в домі гості ... Обов'язково знайдеться добра душа і дасть що-небудь смачненьке по своєму, людському розумінню. 
 
 
От і вирішуйте, чи варто привчати цуценя клянчити. Правильно і своєчасно його годувати - це найголовніше. 
 
 
Скільки раз в день годувати собаку? 
 
Цуценята їдять дуже часто. Відразу ж після народження, сліпі й безпорадні, вони тикаються в живіт матері, шукаючи дорогоцінний сосок з молозивом. До двох місяців цуценят годують 5-6 разів на день, з двох до чотирьох місяців - 4 рази: з чотирьох до семи, як і молодих собак - 3-4 рази. Дорослих собак годують 2 рази на день - вранці і ввечері, а в спеку - і 1 раз, старих собак - 2-3 рази на день. 
 
 
Іноді собака може відмовлятися від корму протягом всього дня. Якщо ви впевнені, що ваш вихованець здоровий, то панікувати не варто. Просто ваш пес влаштував собі розвантажувальний день! І він правий ... 
 
 
Різка зміна кормів
 
Перш ніж перейти з одного корму на інший, подумайте: чи потрібно це вашому собаці. Якщо ж ви вирішили, що зміна корму потрібна, то порадьтеся з вашим кінологом. Він підкаже, який корм вибрати, і допоможе проконтролювати безболісний перехід з одного виду на інший. 
 
 
При вживанні сухих готових кормів вам необхідно строго дотримуватись рекомендації фірми-виробника, щоб не викликати порушення травлення собаки. Особливо уважним треба бути перші 5-7 днів. До таких кормів не можна додавати ніяких інших продуктів: вони вже містять все необхідне для повноцінної годівлі вашої собаки. Пам'ятайте, що важливо не перегодовувати собаку, особливо в перші дні годування новим кормом. 
 
 
Завжди стежте за тим, щоб у собаки стояла свіжа питна вода. 
 
 
Пес повинен пити досхочу! 
 
 
Нецілеспрямована добавка додаткових препаратів
 
При використанні спеціальних збалансованих кормів немає ніякої необхідності додавати мінеральні підгодівлі або вітаміни. Поліпшенню здоров'я собаки вони не сприяють. Більше того, передозування вітамінів може привести до тяжких наслідків, а ваші кращі спонукання обернуться трагедією. 
 
 
Будь ласка, не експериментуйте на рідному вихованці! 
 
 
Ви завжди можете звернутися до ветеринарного лікаря за порадою або в будь-який клуб до кінолога - керівника секції. Будьте уважні до норм і режиму годівлі своїх собак, до їх самопочуття. Не лінуйтеся радитися з фахівцями. Навчіться розуміти свою собаку. Тоді ваш вихованець буде і здоровий і щасливий. 
 
 
Бажаємо вам удачі! 
 
ZooMax
 
...
 
Сегодняшние реалии таковы что без знания иностранных языков практически невозможно вести бизнес на должном уровне. Да и в повседневной жизни очень часто возникает надобность в качественном переводе. Бюро переводов  НьюСтрим-Центр предлагает свои услуги по всем видам переводов. Компания имеет большой опыт работы, и хорошие отзывы от клиентов.
...
 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com