Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Вовки приймають рішення спільно, собаки - наказують і підкоряються
( 8 Votes )
Написав Science News Переглядів - 3417   
П'ятниця, 22 серпня 2014 12:29

Вовки - демократиВовки - це настільки загадкові тварини, що досліджувати їх життя і повадки вчені продовжують і по сьогодні, при цьому, вони не припиняють нас дивувати все новими та новими фактами та відкриттями. Не даремно про сірого вовка, якого людство знає тисячі років, існує стільки легенд і міфів, скільки не має про жодну іншу тварину. Щоправда, різні групи вчених можуть припускатись дещо різноманітних поглядів. Так, одні вважають, що вовки не такі розумні як вважалося, інші ж, припускають, що то вовки приручили людину. Проте як би там не було, той факт що вовки так чи інакше впливають на наше життя залишається доконаним, адже це все таки, санітари лісу... Останні дослідження вчених у сфері поведінки вовків показують різницю у ставленні до прийняття рішень зграєю собак, і вовків, що також становить певний інтерес, і зароджує сумніви щодо походження собаки від вовка.

 

Дослідження вчених показали, що вовки спільно приймають рішення і допомагають один одному, тоді як собаки тільки наказують і підкоряються. Про це повідомили на щорічній конференції Американського етологічного суспільства Фрідеріке Ранзі (Friederike Range) і Софія Ірані (Zsófia Virányi) зі знаменитого австрійського Центру вивчення вовків.

 

 

Стисло зміст доповіді викладається в інтернет-виданні Science News.Ранзі і Ірані провели серію дослідів з вісьмома зграями собак і вовків, вирощених в заповіднику Центру (Ернстбрунн, Нижня Австрія). Вчені дали домінантним самцям (псу або вовку) напарника - особу низького рангу, і поставили перед ними миску з їжею. Пес- «пан» завжди їв на самоті, а альфа-самець з числа вовків завжди ділився їжею з іншим вовком, і їли вони одночасно. Пси низького рангу навіть не намагалися наблизитися до миски, зазначила Ранзі.


В іншому експерименті дослідники стежили за тим, як зграї собак і вовків шукають заховані ласощі. Перед тим, як прийняти рішення, в який бік бігти, вовки довго радяться і умовляють незгодних, поки не прийдуть до єдиної думки. У собак рішення приймає головна особина, яка агресивно реагує на будь-яку спробу підлеглих зробити по-своєму, повідомила Ранзі.


Ранзі і Ірані також зазначили, що відносини людини і собаки також носять жорстко ієрархічний характер. Фраза «собака - друг людини» є некоректною, вважають вчені. Приручаючи собак, люди відбирали самих покірних і залежних особин. «Мова йде не про співпрацю, а про спільне безконфліктне проживання. Ми наказуємо, а вони підкоряються », - стверджує Ранзі.Зоолог Моніка Уделл (Monique Udell) з Університету штату Орегон, чия доповідь також прозвучала на конференції, погодилася з висновками австрійських учених. Уделл провела свій експеримент: вона дала 20-ти дорослим псам і 10-ти проживаючим в неволі вовкам закриті коробки з сосисками. У кожної особини було дві хвилини на те, щоб відкрити контейнер. Собакам ця задача виявилася не під силу - більшість тварин навіть не спробувало дістати сосиску. При цьому вісім із десяти вовків зробили це раніше терміну. Такий же результат показали і цуценята собак. Тобто, пси самі по собі не менш розумні і ініціативні, ніж вовки, проте з віком збільшується їх залежність від господарів, які не заохочують проявів самостійності.

Science News

...

Уборка дело малоприятное, кроме этого занимает достачно много сил и времени. А что если поручить это кому-то? Да и не кому-нибудь, а професионалам которые сделают все на высшем уровне. Клининговые компании Киев которым можно доверять описаны на сайте cleaning-services.kiev.ua

...

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com