Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Крупний лящ ловиться вночі
( 1 Vote )
Написав Lusik Переглядів - 3043   
Субота, 01 листопада 2014 17:26

Крупний лящЯ, як і багато інших рибалок завжди надавав перевагу ловлі риби в ранкові години і на вечірніх зорях. І зазвичай, коли ставало темніти просто вирушав спати в передчутті ранкового кльову. Але одного разу я став свідком ловлі мого сусіда саме вночі і улов, що у нього був, мене просто шокував. В улові був тільки великий лящ...  Я дуже зацікавився цим, і став приділяти ловлі вночі більше часу і в моєму садку солідних екземплярів значно побільшало.


Плюси нічної ловлі


Ну, по-перше, це повна відсутність спеки. Думаю всі згадали такі деньки, коли це вже не рибалка, а випробування для рибалки. А по-друге, як я помітив, то вночі в уловах переважає більша риба і не докучає всяка верхівка та інше. Крім лящів і густери попадається головень і велика плотва.


Всі знають, що лящ вночі виходить годуватися в берегову зону на мілководді, тому вибирайте точки ловлі в яких глибина не перевищує 3-х метрів. Так як вночі видимість слабка, то варто вибирати місця без корчів, там, де немає різких обривів, загалом щоб не було невидимих перепон для успішного виважування риби.


Якщо збираєтеся на риболовлю в нічний час, то варто приїхати на водойму години за 2-3, щоб приготувати підгодовування, проміряти місце ловлі, визначитися з дистанцією і т.д. Може ще залишиться час і на вечірню ловлю. Через якийсь час клювання зупиниться на кілька годин, а потім знову відновиться.


Прикормка


Зволожувати підгодовування потрібно тільки водою з водойми з додавання меляси, але ніяк не водою з-під крана або покупною. Кожен недолік може негативно позначитися на клюванні.


Прикормка повинна бути повітряною і легко вимиватися з годівниць, тому на останньому етапі пропустіть її ще раз через сито. Колір прикорми потрібно зробити таким щоб він був схожий з кольором дна. Цього можна домогтися спеціальними барвниками, які продаються в магазинах. За рахунок цього ми значною мірою відкидаємо клювання дрібноти, яка так і норовить з'їсти нашу «кричущо-яскраву» прикормку. Дуже корисним буде додати в прикормку рубаного хробака, мотиля або опариша. До речі опариш добре спушує прикорму і ворушиться на дні, що тільки подвоює наші шанси на клювання.


Приблизно через кожні 15-20 хвилин, потрібно робити перезакид, щоб доставити нові порції прикормки в точці ловлі.


Щоб збільшити шанси упіймання трофея, слід додати крупних фракцій в підгодовування, наприклад, кукурудзу, горох, квасолю, а також ловити на це ж, чи комбінації, скажімо з кукурудзи і опариша, але це не завжди корисно.


Снасті і методи


Найбільше я люблю ловити ляща на дрібних річках зі слабкою або середньою течією. Саме тому в якості оснащення зазвичай обираю «асиметричну петлю», яку в'яжу на монофілі 0,2-0,22. Основна жилка - плетений шнур діаметром 0,12мм. Повідці з моно 0,10-0,17 довжиною до 1 м в залежності від ситуації. Розміри гачків вибираю по «Owner'овскім» мірками №10-14.


Асиметричну петлю вибираю бо вночі лящ дуже обережний. При такому монтажі годівниця легко ковзає по жилці і ніщо рибу не насторожує.


Запасні повідці та монтажі при нічній ловлі просто необхідні. Тому, що при обриві, наприклад, зв'язати повідок майже неможливо, та й час втрачати не можна. Адже літня ніч ой як коротка.


Щоб вночі робити закидання точнішими - фіксуйте жилку на шпулі гумкою.


Для нічної риболовлі фідером підсак повинен бути не довше 3м. Зазвичай фідерісти ловлять на тонкі оснастки і довгий підсак дуже виручає, але вночі довгий буде тільки заважати.


Налобний ліхтарик - це просто необхідність. Причому на риболовлю треба брати 2 ліхтарика на всякий випадок. Батарейок для ліхтарика повинно бути 2 комплекти. Світлячок розміщений на кінчику фідера теж необхідність, правда деякі ловлять і без нього обходячись «чуйкою в руку».


Обладнати місце ловлі потрібно теж правильно. Все має під рукою. Орієнтуватися вночі не так просто, як здається, навіть з ліхтариком.


Ось власне і всі необхідні поради для нічної ловлі крупного ляща. Тільки особистий досвід дає зрозуміти, що нічний фідер не менш цікавий і здобутливий. Тому не варто обмежуватися тільки ранковими і вечірніми рибалками. Якщо все зроблено правильно: вибрано місце, правильно замішана прикормка і нічого не заважає ловлі, то результат буде завжди позитивним.

Lusik

-------

Мало какой праздник, корпоратив или конференция обходится без кофе. Но есть ситуации, когда покупка или перевозка кофемашины нецелесобразна. В таком случае можно воспользоваться сервисами аренды. Например по ссылке http://www.kordelia.kiev.ua/arenda-furshetnogo... можно аредновать кофемашину и другое барное оборудование в Киеве.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com