Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Ловля окуня на натуральний мікроджиг
( 0 Votes )
Написав Вадим Кирилов Переглядів - 2697   
П'ятниця, 14 листопада 2014 09:10
Риба зловлена на мікроджигову мормишкуОсінь - пора, коли я цілеспрямовано ловлю окуня на легкі джигові приманки. Сьогодні це досить популярний напрям, іменований мікроджигом. Але задовго до того, як у продажу стали з'являтися спеціальні вудилища і тонкі плетінки, я і мої знайомі ловили окуня за допомогою дрібних твістерів, тонкої жилки, матчевого або недовгого легкого телескопічного вудилища.
 
Різноманітності дрібних джиг-головок ще років десять назад не спостерігалося, тому деякі рибалки брали великі мормишки, або навіть просто затискали трохи вище гачка велику дробинку. Сьогодні потреба в такому раціоналізаторстві відпала, але дещо з мого минулого досвіду ловлі на надлегкий джиг я застосовую і понині. Перш за все, я маю на увазі використання при ловлі взаброс великої мормишки. Які ж переваги вона має перед джиг-голівкою? - Запитаєте Ви. Дійсно, ці дві оснастки дуже схожі.
 
 
Проте мормишка може мати різне забарвлення за рахунок металевої вставки - сріблясте, жовте, мідне. Інша відмінність - гра на падінні, яка досягається за рахунок форми мормишки. Приплюснута, плоска мормишка цікаво планує в товщі на паузі, мормишка-конус при посмикуванні активно «киває». Часом ці дрібниці дуже допомагають при ловлі окуня.
 

Свого часу саме мормишка наштовхнула мене на думку замінити міні-твістер на природну насадку - хробака. Виходила в прямому сенсі цього слова справжня їстивна приманка, за якою не треба ходити в магазин. Переваги хробака очевидні: це не імітація корму, а сам корм з усіма властивими йому атрибутами - запахом, кольором, смаком.

 

Черв'як обов'язково повинен звисати, тоді при маніпуляціях вудилищем і котушкою він буде здійснювати спокусливі для риби рухи. При ловлі в закоряженних і захаращених місцях проявляється ще одна зручна якість натурального хробака. У нього можна заховати жало гачка, при цьому підсікання практично не постраждає - виходить проста незачіпляйка.

 

В результаті мормишку з хробаком можна протягнути крізь корчі і затоплені кущі, де зазвичай ховаються зграйки окуня. Блешні краще вибирати з подовженою цівкою, так буде зручніше насаджувати хробака. Якщо у вас немає можливості придбати таку мормишку, ви можете виготовити її самостійно. Подивіться на фото, як я роблю велику мормишку-конус.

Мормишки своїми руками

Для її виготовлення вам знадобляться гачок з кілечком, дротик, шматок тонкої жерсті (добре підходять кришки від консервних банок) і свинець. Маса застосовуваних мною мормишок від 2 до 7 г, її вистачає для ловлі в стоячій воді або на несильній течії. Хоча й у швидкій річці на першій брівці мені доводилося спокушати мормишкою з хробаком пристойних судачків.

Мормишки своїми руками

Звичайно, возитися з хробаками багатьом спінінгістам вже не хочеться. Проте, коли після п'ятого виходу гарного окуня за твістером, що добре видно якщо Ви маєте поляризовані окуляри, наприклад, polaroid, у вас почнуть здавати нерви, дуже рекомендую начепити на гачок старого доброго черв'ячка, хай навіть на кінці вашої жилки буде не мормишка, а звичайна невелика джиг-голівка.

 

Великі шанси на те, що саме черв'ячок допоможе зберегти ваші нервові клітини. Дехто мені заперечить, що живий черв'як - це несучасно або неспортивно. Я ж вважаю, що варто над подібним підходом задуматися, а то якось дивно виходить: люди витрачають багато часу, сил і природних ресурсів, щоб домогтися якомога більшої схожості штучної рибальської приманки з оригіналом, а цей самий оригінал удосталь повзає буквально у нас під ногами. Зрештою, натуральний продукт зараз в моді.

Вадим Кирилов, Рибальте з нами

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com