Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Перезакріплення мисливських угідь Закарпаття "по-регіонівськи"
( 1 Vote )
Написав Севлюш Інфо Переглядів - 4870   
Середа, 19 листопада 2014 10:50

На електронну пошту Севлюш Інфо надійшов лист від громадянина Товт Й.Й, в якому він детально розписав шляхи і методи штучного розвалу районної організації мисливців та рибалок, хто і через кого "протягнув"рішення задля створення приватних організацій, як випливає з даної заяви не зовсім законно. Але висновок, чи законно, чи незаконно, звісно, будуть давати компетентні правоохоронні органи, до яких і звернувся Товт .Й.Й.

 

ГОЛОВІ ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОДА

п.ГУБАЛЬ П.В

88008,м.Ужгород, пл.Народна,4

Прокурору Закарпатської області

м.Ужгород, вул.Коцюбинськог ,2А

Закарпатське обласне управління лісового та мисливського господарства

88017, м.Ужгород, вул.Собранецька, 156

Товт Й.Й.

екс-старшого єгеря

Виноградівської районної ради УТМР

90300, Виноградівський район

С.Петрово, вул.. Молодіжна, 72

 

ЗВЕРНЕННЯ

 

Все своє свідоме життя, я, присвятив збереженню та відтворенню мисливської флори та фауни на мисливських  угіддях Виноградівської  РО УТМР.

 

2012р. став роком перезакріплення мисливських угідь по території всієї Закарпатської області в системі УТМР. Проблеми перезакріплення у Виноградівському районі  першими відчули мисливці ПОТ «Петрівський», членом якої я являюся і сьогодні. Під керівництвом посадових осіб району-колишніх членів  партії «Регіони», першим порушив закон директор ДП «Виноградівське ЛГ» Агій В.О , який надав новоутвореній організації «Пийтерфолво» Великопаладського лісу, в кількості 310.4 га та в міждамбовому просторі р.Тиса 177.6 га , ще в 2011р. Адже договір на ведення мисливського господарства для УТМР закінчувався в жовтні 2012р.

 

Керівники району, настільки поспішали, допомагаючи «Пийтерфолво», що ніякі  закони України для них не діяли. Мисливська організація «Пийтерфолво» створена в  2011р., але мисливські угіддя «керівники-регіонали» для неї в незаконний спосіб почали надавати з 2011р, під    час дії договору  про надання в користування мисливських угідь Виноградівській РО УТМР, який закінчувався в жовтні 2012р.

 

Сезони полювання 2011-2013рр.  мисливці ПОТ «Петрівський» не проводили через погрози, зокрема і фізичної розправи, представників новоствореного мисливського колективу «Пийтерфолво».

 

На той час, позиція п.Бушко І.І., Резеш К.К., Граб Т.Д. та Агій В.О. була такою, що в с.Пийтерфолво не може існувати двох мисливських громадських організацій-тільки одна. УТМР потрібно знищити - бо це колишній  колгосп,-вважали вищезазначені керівники району. Натомість «Пийтерфолво» наділити всіма угіддями в незаконний спосіб, щоб організація мала понад 3 тис. га, як вимагає чинне законодавство України.

 

Адже у статті 22 Закону України «Про мисливське господарство та полювання» йдеться про те, що переважне право на користування мисливськими угіддями надається власникам та постійним користувачам земельних ділянок; користувачам мисливських угідь, які продовжили срок користування цими угіддями (тобто УТМР).

 

Відтак, згідно Закону України переважне право у разі пере закріплення мисливських угідь належить не мисливській організації «Пийтерфолво», а ПОТ «Петрівський».

 

Наступним порушенням Закону України зі сторони влади регіоналів було незаконне надання мисливській організації «Пийтерфолво» Виноградівським «Водгоспом» 915 га міждамбового простору річки «Тиса».

 

В процесі пере закріплення мисливських угідь місцева  влада постійно наполягала, як я вже згадував, тільки на тому, що мисливська організація «Пийтерфолво» має право на існування, а наша ПОТ «Петрівський» - ні.

 

Отже, шановні панове, уявіть яким чином, нам, мисливцям ПОТ «Петрівський» доводилось під тиском влади, особливо в особі голови мисливської організації «Пийтерфолво» Бікі Олександра, від якого і звучали погрози фізичної розправи, погоджувати мисливські угіддя з власниками земельних ділянок.

 

На підтвердження моїх слів, тодішня голова Виноградівської РДА п.Граб Т.Д  всі землі запасу в кількості 1188.45 га  за межами колишнього адміністративного кордону С.Пийтерфолво, які перебували в компетенції РДА, в незаконний спосіб віддала в користування мисливській організації «Пийтерфолво», чим і порушила Закон України. Оскільки вказані землі, за законом, мала віддати у користування РО УТМР.

 

Землі запасу по Виноградівському  районі в кількості 3 тис. га РДА також не надала в користування РО УТМР, як вимагає законодавство.

 

За таких умов, погоджені нами, на законних підставах, мисливські угіддя з власниками земельних ділянок в кількості 500 га надані рішенням обласної Ради Закарпатської області від листопада  2012. Ці землі були надані в користування Виноградівській РО УТМР і згідно договору між обласним Управлінням лісового та мисливського господарства і Виноградівською РО УТМР. Вказані території, де-факто, являються мисливськими  угіддями «Пийтерфолво», на яких мисливці цього колективу незаконно полюють, а мисливцям ПОТ «Петрівський» законне полювання заборонено п.Бікі.

 

Так само, 260  га погоджених з власниками земельних ділянок, спільно з мисливцями ПОТ «В.Паладський» ні нам, ні мисливцям ПОТ «В.Паладський» законно не можна використовувати для полювання через погрози мисливців «Пийтерфолво».

 

Відтак, найголовніше, якщо всі мисливські угіддя згідно Закону України ст.22 на законних підставах повернути законному користувачеві, Виноградівській РО УТМР в кількості  3352.25 га, то всі посадові особи, які причетні до сприяння незаконного створення мисливської організації «Пийтерфолво»та надання їй незаконно мисливських угідь, мають понести відповідальність згідно законодавства України.

 

Згідно Закону України, ст..22 «Про порядок надання у користування мисливських угідь», де зазначається, що «площа мисливських угідь, що надаються користувачеві, повинна становити не менше 3 тис га», то діяльність мисливської організації «Пийтерфолво» повинна бути припинена, оскільки дана організація не має необхідної кількості законно погоджених земель.

 

Згідно рішення Закарпатської обласної ради від 16.11.2012р. перелік мисливських угідь ГО «Товариство мисливців та рибалок «Тиса» становить 4584 га. З цієї площі віднімаємо 3552.25 га незаконно наданих державними установами та організаціями, то загальна  площа законно погоджених угідь ГО «Тиса» повинна становити близько 1230га, що ніяк не відповідає нормам встановленим Законом України.

 

Згідно Закону України «Про мисливське господарство та полювання», зокрема в  ст.3 цього закону вказано:  «Мисливські тварини, що перебувають у стані природної волі в межах території України, є об’єктом права власності українського народу. Від імені українського народу права власника мисливських тварин здійснюють органи державної влади та місцевого самоврядування в межах, визначених Конституцією України(254к/96-ВР)».

 

У зв’язку з цим просимо,вас, розглянути дане звернення і прийняти рішення яке б відповідало законам України.

 

17.11.2014р.                                                                                                  Товт Й.Й

 

Севлюш Інфо

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com