Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Олені карібу (північні Олені)
( 12 Votes )
Написав Administrator Переглядів - 24640   
Середа, 17 грудня 2014 12:28

Північний оленьОлені карібу - це крупні, красиві тварини яких ще називають північними, тому що вони обирають життя переважно в країнах з холодним кліматом.

 

Завдяки активній діяльності людини, що вторглася в сферу проживання оленів карібу, а також безконтрольному полюванню на них, кількість особин зменшилось настільки, що ці тварини виявились на межі зникнення. Однак дякуючи вчасно прийнятим мірам по їх збереженню, популяція оленів карібу поступово збільшується.

 

Чим відрізняються олені карібу від інших видів?

 

Стада карібу можна зустріти на півночі Канади, в зоні тундри. Вони відрізняються від інших своїх побратимів тим, що всі дорослі особи, незалежно від статі носять розгалужені роги. Дорослі самці скидають роги після закінчення гону. Самки носять їх усю зиму й втрачають в травні.

 

Спостерігати за тим, як ці дикі тварини мирно пасуться, неспішно і величаво переходячи з місця на місце - одне задоволення. Але варто лише оленю - вожаку відчути небезпеку і видати попереджуючий звук, як все стадо миттю знімається з місця і галопом зникає в далині. Карібу бігають дуже швидко, їх швидкість може досягати 80 км/год.

 

Ці олені зовсім не бояться холоду. В них груба, щільна шерсть, довжиною 5см, котра не дає проникнути низькій температурі чи сильному вітру під шкіру. Добре захищає і кровоносна система, котра влаштована таким чином, що кров (що несе тепло) досягає всіх ділянок тіла, навіть кінцівок. А підшкірний жир дозволяє тварині лежати прямо на снігу навіть в сорока градусний мороз.

 

Карібу - єдині олені, котрі годуються не лише рослинною їжею (листя, трава, гриби, лишайники, кора), але і дрібними гризунами і птицями.

 

Олені карібу

Олень карібу

 

Міграція і розмноження

 

Гін у північних оленів триває з вересня по листопад. Початок гону в різних місцях проживання різний. Самці під час гону дуже неспокійні, вони стають агресивними, тому між ними часто трапляються люті сутички. У оленів карібу гін дуже часто починається ще в стадах, що складаються з 120-200 голів, серед яких буває не менше 10 дорослих самців. Збуджені самці видають звуки, що нагадують хропіння. Поступово кожен самець відвойовує для себе гарем самок, й стада розпадаються. Самці за час гону сильно худнуть та слабшають, тому взимку, коли є менше корму і настають сильні морози, багато тварин гине.

 

Вагітність самки в середньому триває близько 7,5 місяців. Самку північного оленя називають оленицею. Вона приносить одне оленя (рідше можуть народитися двійнята). Оленята з'являються на світ на літніх пасовищах, тобто в кінці травня і на початку червня. У червні народжується 90% всіх оленят. 3 наближенням часу пологів олениця залишає стадо. До кінця першого дня свого життя новонароджений починає бігати. Олениця годує малюка молоком до осені. Вона визначає його серед інших малюків за запахом, а дитинча впізнає мати за голосом. Ріжки у молодих оленів з'являються на третьому тижні життя. У вересні-жовтні ріжки очищаються від шкіри. До 4-5 років роги оленів досягають свого розвитку. Статевозрілими молоді північні олені стають на другому році життя, проте самці беруть участь у розмноженні тільки з третього року.

 

Олені карібу мігрують протягом всього року. В цілому, переміщуючись з місця на місце, вони можуть пройти до 5000км. Особливо великі відстані олені проходять весною і осінню. Зимують ці дивовижні тварини в зоні тайги, де не має відкритого всім вітрам простору, а під рихлим снігом можна знайти достатньо корму. На весні карібу знову повертаються в рідні місця, об'єднуючись в величезні по кількості особин стада.

 

-----

Полювання та риболовля, чи будь-який інший вид активного відпочинку потребують массу різноманітного спорядження. Все необхідне можете знайти на сайті unit.kiev.ua. Чому саме тут? Тому що широкий вибір, ліберальні ціни, відмінне обслуговування та підтримка клієнтів, а також програма лояльності що дозволить добряче заощадити.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com