Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Особливості зимової ловлі судака
( 0 Votes )
Написав Lusik Переглядів - 2181   
Середа, 17 грудня 2014 13:18

Зимова ловля судакаЗима - не привід складати снасті в комору. З приходом холодів багато любителів рибної ловлі вирішують відкласти своє хобі до настання весни, а зимовий період використовують для сімейного відпочинку і подорожей, адже саме в цей період завдяки Різдвяним знижкам можна дозволити придбати собі путівку на такий тур, (наприклад в Англію kiev.ua/country-17-velikobritaniya.html), що в інші сезони коштує надто дорого. І велика частина рибалок правильно роблять, тому як ловля судака взимку істотно відрізняється від ловлі в літній період і вимагає хорошої фізичної і моральної підготовки. Зимова риболовля буде супроводжуватися не тільки проходженням десятка кілометрів і бурінням сотні-другої лунок, але й досить небезпечним і не завжди зручним пересуванням по льоду на морозі. 


З іншого боку, взимку Вви зможете дістатися до таких неприступних ділянок, про які раніше могли тільки мріяти. А на льоді товщиною 5-7 см у Вас з'явиться можливість вибрати для ловлі абсолютно будь-яку ділянку водойми. При всьому цьому, при відсутності клювання, Ви з легкістю зможете перейти на інше місце.


В цілому судак пошук судака досить складний і вимагає широкого охоплення, тому шукати судака поодинці досить таки клопітка справа. Краще йти за судаком підібравши відповідну компанію. Прості хаотичні метання по льоді не принесуть бажаного результату - перевіряти можливі місця його проживання слід осмислено, бажано за допомогою спеціальної техніки. У нас, як правило, використовують ехолот. Хоча на Заході вже давно активно застосовують в цих цілях підводні відеокамери.


Від того, що вода замерзла, місце проживання судак не змінив - він і далі віддає перевагу брівкам, коряжникам, крутим зламам дна, височин і ям, які розташовані поблизу русла. Однак слід враховувати товщину утвореного льоду - з її збільшенням зграї судаків починають уникати великих глибин.


Щоб зимова ловля судака виявилася вдалою, потрібно заздалегідь вибрати і детально розробити основний маршрут з поправкою на непередбачені ситуації та погодні умови. Йти бажано групою від 3 до 5 чоловік, на відстані мінімум десяти метрів один від одного. Так Ви охопите велику територію водоймища і шанс знайти судака значно зросте. Як зрозуміти, що Ви натрапили на зграю активного судака? Після першого ж клювання - підуть ще, і це в радіусі від 20 до 200 м. І тут головне не позіхати. Якщо ж хватки припинилися, то скоріше всього зграя пішла в інше місце, і слід продовжити її пошук за розробленим планом.


Хотілося б сказати пару слів про одяг для зимової рибалки. Для таких «гонок» за судаком в сильні морози мало бути просто тепло одягненим, потрібно ще підібрати легку і зручну екіпіровку. Інакше через 500-700 метрів Ви вже виб'єтеся з сил, а бігати в пошуках невловимої зграї належить ще цілий день. В ідеалі відмінно підійде спортивний одяг для гірськолижників і альпіністів або спеціально призначений для зимової рибалки. Взуття має бути легким, непромокаючим і теплим. Бажано, щоб у ній були передбачені металеві шипи або знімні льодоступи, тому що, якщо раптом на льоду НЕ БУДЕ снігу, а напередодні вашої риболовлі пройшов дощик, то у взутті зі слизькою підошвою Ви будете здатні рухатися тільки в ту сторону, куди дме вітер. Та й пробурювати лунки, не маючи точки опори, буде вельми незручно, хоча Ви дуже потішити оточуючих Вас людей.


Слід мати на увазі, що судак дуже чутливий до кисневого режиму і якості води, тому при наявності невеликого струмочку або насиченої киснем води риба прагне триматися на струмені. Крім того, судак не любить каламуті і воліє воду прозору - затони, затоки, вири і стариці. Місця стоянки судак змінює не тільки протягом сезону, але і протягом дня. Запам'ятовуйте, де після початку повені вода довше залишається чистою. Кращий час для ловлі судака - це перші морози і перший лід, а час доби - зорі. Увечері судак клює практично до ночі.


Зимовий судак на літнього дуже не схожий - живець його не зацікавить, скоріше він клюне на рухому «голу» мурашку, ніж на жирного бичка на жерлиці. Клювання судака на блешню чи мормишку в зимовий час має досить мінливий характер - то він її штовхає, то хапає відразу ж. За хваткою слід різко підсікати, після чого судака потрібно швидко виважувати, не даючи йому піти на глибину або в сторону. Риба з лунки витягується за допомогою багорика. Часом судак добре реагує на ті ж насадки, що і окунь, серед них - нарізка свіжої риби. Невеликий шматочок плотви чи бичка, підвішений до блешні, привертає навіть малоактивну і ситу рибу. У разі ловлі поплавцевою снастю судака можна зацікавити опаришем або мотилем.


Одна з прикмет хорошого кльову судака в зимову пору року - тепла осінь. Якщо водойма довго не покривається льодом, то по першому льоді слід очікувати справжнього жору.

Lusik

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com