Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Значне зростання хижаків в Європі викликає побоювання
( 1 Vote )
Написав ЗІК Переглядів - 4393   
Неділя, 21 грудня 2014 13:40

Хижі звіріВсе частіше в лісах та передмістях Європи лунає ревіння та завивання хижаків, а скарги від фермерів зросли в декілька разів. Про це повідомляє The Guardian.


Згідно з результатами останнього дослідження, опублікованому в журналі Scince, популяція хижаків в Європі стала не просто стабільною, а значно зросла. Через політику держав Європи по захисту диких звірів, популяція хижаків досягла таких масштабів, що ведмеді, вовки і рисі все частіше наближаються до осель людей.


Всього на континенті живе 17 тисяч ведмедів, 12 тисяч вовків, 9 тисяч рисей та 1250 росомах. В середньому європейські вовки живуть у місцевостях, де на кожен квадратний метр припадає 37 осіб, рисі – можуть жити з щільністю населення людей 21 людина, а ведмеді – 19 осіб. У зв'язку з тим, що дикі ліси займають лише третину площі Європи, значно збільшеній популяції хижаків все важче жити тільки на відведених їм територіях.


За останні кілька років було зафіксовано триразове збільшення нападів диких тварин на худобу і улюбленців людини – собак і котів. У деяких країнах Європи вовки комфортно почувають себе в передмістях. Поки ситуація не набуває небезпечну для людини тенденцію, але все частіше лунають критичні зауваження про жорстке природоохоронне законодавство Європи.


Фермерам уряди країн допомагають захищати худобу нелетальними методами, наприклад, зведенням электропарканів, але захист приватних будинків залишається під питанням. Європейцям успішно вдалося вирішити питання популяції хижаків, при чому настільки, що виникають питання про те, як тепер вирішити конфлікти між людиною та дикими тваринами через значне зростання їх популяції та пошуком нових місць проживання.


Вчені отримали фотодокази того, що в Чорнобильську зону повернулася популяція бурих ведмедів. В цьому регіоні їх не бачили вже більше ста років.

ЗІК

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com