Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Сюрпризи зимової рибалки
( 4 Votes )
Написав Дмитро Зімарев Переглядів - 3879   
Неділя, 21 грудня 2014 14:34
Зимова ловля щуки на жерлицюПам'ятаю, ще в дитинстві рибалка з льоду доставляла мені особливе задоволення. Напевно, це тому, що людина - істота сухопутн і їй більш властиво переміщатися по твердій поверхні, ніж по воді. Є в ловлі з льоду багато переваг: можна спокійно ходити по водоймі, спілкуватися з іншими рибалками.
 
 
Саме тому перший за сезон вихід на лід завжди особлива подія і очікується з великим хвилюванням. Хрускіт снігу під ногами, звук льодобуру, ріжучого лід, перші здригання сторожка, перший палаючий прапорець - все це незабутні враження, які асоціюються тільки з зимовою рибалкою.
 
 
Я із завмиранням серця і цього року чекав першої зимової риболовлі. Оновив снасті, авто, встиг купити зимові шини в інтернет-магазині, ще до подорожчання, адже без них взимку ніяк. І ось довгоочікувана мить настала - виїжджаю на дачу ще з вечора, щоб, виспавшись на свіжому повітрі, вранці ще до світанку вийти на лід. 
 
 
У планах - швидко наловити живця, благо водойму знаю як свої п'ять пальців, а спортивний досвід у ловлі на мормишку не залишає шансів дрібній рибі. Далі ловити планую на жерлиці. Щуки у водоймі не дуже багато, а велика кількість дрібної риби робить ловлю зубастої хижачки непростим завданням. Крім усього іншого, сильний пресинг з боку рибалок, особливо взимку, навчив місцеву щуку обережності. Тим краще, тим цікавішою буде ця  перша зимова рибалка!
 
 
Кілька рибалок вже свердлять лунки, розставляють жерлиці, живця привезли з собою, благо зараз можна купити карасика майже в кожному рибальському магазині. У мене ж завдання складніше: я буду ловити на місцевого живця. Потрібно наловити плотвичок, їх особливо поважає щука. І це ще один мій козир.
 
 
Снігу на льоді немає, тому без особливих зусиль доходжу до наміченого місця - старого русла, що проходить уздовж невеликого острівця, там завжди крутиться багато дрібної риби. Бурю кілька лунок ближче до звалу, в кожну відправляю по щіпці кормового мотиля, щоб розворушити підводних жителів. Із завмиранням серця розбираю вудку. Для зимової ловлі живця у мене спеціальні вудилища, що залишилися з часу занять спортивною ловлею на мормишку. Оснащення таке: жилки 0,06, мормишка 2 мм, найтонший, спеціально налаштований сторожок з дискети. Вага всієї снасті приблизно 7гр. В умілих руках вона дозволяє дуже швидко наловити живця.
 
 
З надією відправляю мормишку в глибину. На першій же проводці на підйом в декількох сантиметрах від дна - клювання. І ось перша риба цієї зими - срібляста плотвичка ідеального живцевого розміру відправляється в кан. Сезон відкрито !!! Дуже швидко необхідну кількість живця було спіймано. Розставляю жерлиці вздовж обрізу підводної рослинності на плесі в шаховому порядку.
 
 
На мій погляд, це зараз саме перспективне місце, з точки зору виходу щуки. Простежити за клюванням на інших цікавих точках можливість є, бо на льоді я не один. Приїхали спробувати щастя кілька груп рибалок. Вони зайняли теж перспективні, з їх точки зору, ділянки. Якщо там почнеться клювання, це буде помітно, і можна буде вживати заходів.
 
 
Ось-ось взметнеться прапірець, і невидимий хижак буде захоплювати метр за метром жилку з котушки ... Ловля на жерлиці дуже видовищна, сам момент клювання змушує битися серця багатьох.
 
 
Однак день пройшов, а в активі всього один холостий підйом. Хижачка лише різонула живця, але її щось насторожило і продовження банкету не послідувало. У сусідів теж все дуже погано ... Щось міняти не має сенсу, треба чекати. Попереду ще ніч і половина другого дня. Незважаючи на мороз і відсутність снігу, ризикую залишити снасті на ніч і періодично влаштовувати обхід.
 
 
Перший результативний підйом трапився в районі 16.00, вже майже в темряві. На льоді опинилася щучка грамів на шістсот. Наступний - вже близько п'яти годин, на жаль, щука зійшла недалеко від лунки. На наступному обході, приблизно в 9:00 вечора, виявляю жерлицю на якій котушка ще крутиться, видно, спрацювала зовсім недавно. Після підсічки на тому кінці забилося щось солідніше ...
 
 
Ближче до півночі знову виходжу на лід, помічаю палаючий прапорець, але щука знову сходить. Ще раз оглядаю всі жерлиці і вирушаю спати. Чесно кажучи, сподівався, що вночі будуть ще клювання, але вранці, на свій подив, я не виявив жодного прапорця.
 
 
Перевіряю кожну жерлицю, льоду в лунках наросло чимало, вони звузилися. У цьому випадку не треба намагатися розсвердлити стару лунку, ножі постійно буде підклинювати. Лід ще тонкий, набагато простіше просвердлити нову лунку поруч і переставити жерлиці туди.
 
 
При ранковому обході до спрацювавших вночі жерлиць стягаю нові сили з країв, щоб збільшити шанс на клювання. Другий день приніс клювання на одну з них, в результаті на льоді  - зубаста хижачка вагою близько 1 кг.
 
 
Звичайно, здорово на природі, але все хороше закінчується, як і ця риболовля, яка дала, як звичайно, поживу для роздумів. Наголошую для себе явно виражений нічний вихід хижачки. Рахунок по клюванням між світлим і темним часом доби 2: 4 на користь ночі. У попередні зими на цій водоймі такого не спостерігалося. "Вистріли" жерлиць були можливі лише під самий ранок. З чим це пов'язано? Висновки напрошуються самі собою. У зимовий час всі більш-менш доступні водойми піддаються дуже сильному пресингу з боку рибалок-жерличників.
 
 
Плюс до цього крига ще прозора, не покрита снігом, і все, що відбувається нагорі, рибу насторожує. У зв'язку з цим щука переходить на нічний режим харчування як найбезпечніший. А тих, хто насмілюється харчуватися днем, з великою ймовірністю виловлюють. Ось і виходить, що хижачка без побоювання виходить на полювання вночі, і зловити її в цей час шансів набагато більше, ніж у світлий час доби.
 
 
Подібні сюрпризи часто підносять водойми, які, здавалося б, знаєш, як свої п'ять пальців. Ось саме тому шанувальників риболовлі стає все більше, адже практично неможливо передбачити, який сюрприз тобі в черговий раз підкине природа. Завжди зберігається інтрига що змушує швидше битися серце в очікуванні розв'язки, і напруга не відпускає до самого фіналу. Ось за це риболовлю ми і любимо!
 
Дмитро Зімарев
 Коментарі  

 
#5 Леонід Олексійович 05.01.2015 13:08
З наступаючим Різдвом Христовим.
Льодяна плоскінь скувала нарешті водну блакить. Де не де крізь зимові скрижалі прориваються, блищать і підступно манять потайні і відкриті плеса. Крига досягла 6 - 8 см.
З приємною насолодою щоразу вихоплюються на лід окунці і плотиці. Не знають відпочинку пальчикові густерки... Гучно виплескують адреналін важезні потяжки судака. В всіх послідуючих лунках риба дзьобає на тій же глибині виявленого підвищення, хоча до нього з кожною новою лункою все далі і далі.
Жерлиці, жерлиці як сироти мовчать.
 
 
#4 Леонід Олексійович 30.12.2014 12:04
Поодинокі рибалки з"явились на льодовій арені. На дворі -10 - -11 градусів.
 
 
#3 Леонід Олексійович 29.12.2014 14:53
Зима владно, поволі сковує воду.Температура опустилась до -8. Лід набрав стального відблиску, і вже дочекався рибака в районі берегового виступу. Студень скріпив тороси з залишків льоду,на котрих і закріпився екстрімал. В центрі озера, охоплені кільцем зграї диких качок, на вітрі розгулюють важкі,хвилі. Птахи тримались льодяного берега, і зімкненими рядами мандрують на середину гойдливого водного плеса . Під дошкульними,важ кими ударами хвиль повільно прибиваються до крижаного берега.
Йдуть остані.вже вкотре, приготування до екстрімальної рибалки.День росте, мороз тріскоче і вихідні не за горами...
 
 
#2 Леонід Олексійович 27.12.2014 08:37
Подібно зимова ятрінь потроху входить в свої права. Повільно стигне повітря - -2градуси.
Водна гладінь стає твердою для качок і лисок, котрі стали непорушним табором посеред озера.
Сніг наситив воду, перетворив її в снігову кашу.
Лиш один рибак стоїть на пристані човнів і насторожено, з щемом вдивляється в суцільну, сіру, мовчазну вже льодову сутність.
Скоро, знову екстрім, повторний перший лід. Почекаєм, і дочекаємось несмілих і запальних збігів волосіні з жерлиць. Двобою з хижаками. huntingukraine.com/.../...
 
 
#1 Леонід Олексійович 26.12.2014 11:31
Застигло водне плесо в журливій задумі. Сотенні табунці диких качок і лисок турбують око допитливого спостерігача. Першц виходи на лід відзначені кідькома красивими окунями.
Жедлиці пригнічено мовчазні.
В вихідні Знову збурилась вода, льоду не стало.
Дике птаство весело пірнає в зелено-брунатну глибінь.
Хочу спробувати жерлиці з двома живцями на якірному гачкау. Тягарцем поставити акустичний невеликий літній воблер чи силіконову приманку. Може так хитру щуку вдасться звабити. Так що знову чекаємо цупкої, дзвінкої води.
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com