Розповівши про головні принципи стратегії пошуку великих окунів взимку, хочу перейти до приманок, які використовують для ловлі цього хижака. Основна маса - приманки, що імітують личинку комахи, рибку, п'явку або рачка. І тільки деякі абстрактної форми з провокуючим яскравим кольором. Я помітив, що взимку у окуня основним кормом є бокоплав, мальок і черепашка. Іноді він не гребує п'явкою та іншими безхребетними. Часто вживаний рибалками в якості насадки мотиль не є головним кормом для хижака. Через це самою уловистою виявляється безнасадочна мормишка, яка імітує бокоплава («мураха»). Непогано себе проявив «чортик» - мормишка, у якій замість гачка впаяний невеликий трійник. Уловистість цієї приманки пояснюється її схожістю на личинку бабки. Якщо все-таки використовується мотиль, то краще брати мормишку, що має округлу форму («дробинка»).
Імітувати малька можна за допомогою невеликої вузької зимової блешні з припаяним гачком або з вільно висячим трійником. Безнасадочні блешні зазвичай темного кольору. Саме уловисте забарвлення - чорне, темно-зелене, коричневе. Добре, коли темне тіло блешні має маленькі білі або жовті цятки. В останні роки при безнасадочній ловлі непогано себе зарекомендували і блешні золотисто-бронзового тону. А коли використовується насадка, в деяких ситуаціях світла мормишка дає фору більш темній.
І при ловлі з насадкою, і при ловлі без насадки треба намагатися користуватися оснащенням з найменшими мормишками. Дуже рідко риболовля на блешні середнього і великого розміру буває більш щасливою. Коли ловля проходить з насадкою, можна застосувати такий метод: проводка виконується не від дна до поверхні води, а навпаки - від льоду, неспішно опускаючи приманку на дно. Повільне, плавне зниження корму на дно - явище більш звичне й привабливе для риби. Тому даний метод ловлі може стати «паличкою-виручалочкою» в період риб'ячої неактивності.
Під час ловлі окуня по першому льоді важливо щоб дії рибалки були мобільними і швидкими при переміщенні від однієї лунки до іншої. Також як і будь-яка інша рибалка, зимова ловля окуня вимагає точного визначення того проміжку часу, коли треба обловлювати кожну лунку.
Природно, кожен рибалка має свою тактику ловлі: один протягом дня ловить тільки на двох-трьох ланках, а інший «перевірить» лунок сто. При будь-якому варіанті, якщо рибалка не користується підгодовуванням, активна швидка ловля завжди дасть кращий результат.
Al45ex
-----
Размышляете над видеонаблюдением? Обратите внимание на системы построенные на камерах HD-CVI. Это современное доступное решение которое является отличной альтернативой более дорогим, и практически, ничем не отличается от них. Более детально на транице - tpcam.ru/catalog/videokamery-dlya-pomescheniy/analogovye-kamery-hd-cvi
|