Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Польська загроза українським зубрам
( 3 Votes )
Написав Пустельник Переглядів - 4716   
Вівторок, 30 грудня 2014 10:49

ЗубриМасове захворювання зубрів на туберкульоз у польському «Бещадському парку народовому» змусило змобілізуватися й українських мисливствознавців та ветеринарів.

 

Як повідомили наш портал у Львівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства, ця трагедія  змусила польських мисливців майже повністю вистріляти місцеве стадо лісових велетнів для того, аби зараза не ширилася. Можна лише співчувати нашим сусідам, адже виростити й зберегти кількасот зубрів коштувало  тамтешнім ловецьким колективам багатьох років зусиль. Захворіли зубри ймовірно через густозаселеність району їхнього проживання свійськими тваринами, де вони часто паслися з ними на одних й тих же луках. Захворювання передалося через слину. А оскільки лікування диких тварин від туберкульозу малоефективне, то й довелося вдатися до радикальних дій.

 

Район лиха  розташований поблизу польсько-українського кордону, а тому є певна небезпека й для локальної популяції зубрів у національному парку«Сколівські бескиди». Захворювання українських зубрів тут аж ніяк неможна допустити, адже їхня кількість останніми роками, завдяки міжнародній допомозі та  старанням наших єгерів,  тільки-но  почала збільшуватися й нині становить тут майже півсотні голів.  Прямого зв’язку між популяціями ніби то немає, тому що цьому заважають шумливі автомобільні й залізничні артерії, але міграції  окремих особин все ж не виключені, особливо в період гону. Тому ситуація залишається досить тривожною і ветеринарна служба ретельно контролює стан свійських тварин у прикордонних з Польщею районах, а єгері посилили  обережне спостереження  за лісовими велетнями, адже захворювання тварини можна помітити й візуально. Трохи заспокоює мисливствознавців й те, що наші зубри живуть в глухомані й рідше підходять до пасовиськ свійської худоби.

 

Трагедія з польськими зубрами має поставити й перед нашими науковцями питання  зняття шкідливої заборони планових полювань на зубра, аби не допускати  його перенаселення та падежу від старості на певних територіях.

-----

Чем занятся охотнику или рыбаку в междусезонье? Есть много видов активного отдыха, но найболее близким для любителей природы будет пешый туризм. Приобщайтесь к туристическому братству, кстати туристы Украины общаются здесь, и Вы неприменно откроете для себя много нового.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com