Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Зимова поплавчанка на ставку
( 1 Vote )
Написав Олексій Хлудов Переглядів - 2341   
П'ятниця, 16 січня 2015 10:01

Зимова поплавчанка на ставкуБільшість рибалок в ранній період зими віддають перевагу вудці, обладнаній кивком і мормишкою, але іноді мормишка з якихось причин насторожує плотву, окуня або іншу рибу. Якщо риба тільки торкається до насадки, не заковтуючи гачок мормишки через її навіть незначну вагу, то підсікти її часом буває неможливо. Однак, коли на самий маленький гачок наживити мотиль або іншу насадку, раптом слідує більш впевнене клювання.Важливо зробити акцент на тому, що поплавочна снасть для ставкової ловлі повинна бути максимально тонкою, тому відразу перейдемо до оснащення. Для ловлі на великих глибинах, таких як в бухті Песчаная, і при пошуку зручніше користуватися вудочкою з котушкою і знімним поплавком, який фіксується на жилці. Після зняття поплавка на жилці залишається лише один маленький кембрик, який не заважає оперативному змотування жилки.Дуже важливі характеристики хлистика, який використовується на вудочці тієї або іншої конструкції. Для своїх вудочок я виготовляю хлистики з верхнього коліна літнього вуглепластикового вудилища. Сьогодні неважко окремо купити цю деталь. Перевага вуглепластикового хлистика полягає в тому, що він дуже гнучкий і міцний і не так крихкий на морозі, як хлистики, виготовлені з інших синтетичних матеріалів. Перші дві якості дуже важливі при ловлі з короткою тонкою жилкою, у якої не достатньо амортизації і запасу міцності для пом'якшення ривків риби. А тонкий вуглепластиковий хлистик вже при підсіканні гасить силу занадто різкого помаху. При ловлі на глибинах до 2,5 м мій улюблений варіант оснастки, коли використовується саморобний міні-поплавок з пінопласту в парі зі свинцевою мікро-мормишкою. Поплавок виготовляється у вигляді конуса з плоским верхом. Вага мормишки не більше 0,2-0,3гр. Вона прив'язується до кінця жилки. Коли зграйка риби годується не тільки біля дна, але і в товщі води, можливе встановлення тандему мормишок.


На глибинах понад 2,5 м потрібно ставити вольфрамову мормишку, так як вона при тій же вазі за величиною буде менше свинцевої. У місцях, де помітна течія або глибина ловлі перевищує 5-6 м, потрібно ставити більші мормишки з вольфраму. Важливо, щоб вантажопідйомність поплавка була така, щоб під вагою мормишки він дуже повільно занурювався, поки мормишка не торкнеться дна. Тоді оснастка буде чутлива до будь-якого дотику риби, під час якого поплавок спливає. Поплавок занурюється на глибину 3-5 см від поверхні води.


Оскільки я часто ловлю великого окуня, плотву і підлящика, то жилка повинна бути достатньо міцною. Монофільну жилку беру діаметром 0,12 мм, не тонше і не товще. Однак на деяких загатах, іноді по першому льоді попадається голавль. У таких випадках я ставлю жилку діаметром 0,14 мм.Часто використовую і стандартну оснастку - поплавок-гачок-грузило. Така оснастка бездоганно працює на помітній течії, а також на великих глибинах поблизу гребель, де великі мормишки, якщо клювання слабке, працюють погано. На загатах течія навіть там, де впадають струмки, зазвичай не буває сильною. Тут на глибинах від 2 до 5 м в якості грузила досить використовувати свинцеву дробинку вагою 0,3-0,6гр. Тягарець встановлюється вище гачка на місці з'єднання повідця і основної жилки, що підсилює зв'язку. Клювання на такому оснащенні може відбиватися на поплавці його відходом убік, зануренням або підйомом.На початку льодоставу риба часто виходить годуватися на прибережні глибини в 1,5-2 м. При пошуку місця виходу риби я керуюся правилом: головне, знайти особливе місце. Воно може проявитися ямкою або численними вибоїнами на дні, підводним коряжником, невеликою бровкою.На початку зими на деяких ставках можна успішно ловити поплавцевими вудками язя і, як вже було сказано, головня. Часто вищеназвані риби своїми мисливськими угіддями вибирають ділянки струмків і невеликих річок, що впадають в загати і невеликі водосховища, а також зони вздовж прибережного лісу з джерелами. Тут вони пасуть дрібних рибок, а також підбирають дрібні організми, що  зносяться течією. Крупна обережна риба дуже боїться стороннього шуму, тому свердлити на неглибоких ділянках масу лунок, щоб пройти їх з мормишкою, нерозумно - риба може злякатися і піти. Краще просвердлити поруч ще одну-дві лунки, підгодувати місце і чекати, коли риба заспокоїться і підійде.Що стосується прикормки, то її потрібно опускати в воду, тільки коли знайдено місце, де тримається риба. Після цього я свердлю на додаток до вже наявної лунки ще одну або дві і опускаю в них дві-три поплавочні снасті. Склад прикормки для ловлі плотви і підлящика у мене такий: 70% панірувальних сухарів і 30% очищеного і прокрученого через м'ясорубку насіння соняшнику. Зараз з'явилося багато фірмових складів, у тому числі і з додаванням грунту. Експерименти з ними іноді дають хороший результат. Якщо не дістає йорж, в підгодовування включаю дрібного мотиля. Суміш розводжу на льоді водою з водойми. Прикормка повинна бути вологою, але не рідкою.


Якщо я потрапив на окуневі угіддя і хочу розшевелити примхливе клювання смугастого підгодовуванням, то використовую тільки кормового мотиля або трубочника. Щоб запах приваблював рибу здалеку, його можна опускати в лунки частково в натуральному, а частково в роздавленому вигляді. Падаючі зверху вниз живі личинки мотиля активно скорочуються і поширюють добре уловлювані рибою коливання, трубочник сам по собі не насичує рибу, а тільки збуджує її апетит.На глибинах понад 3-4 м, незалежно від виду прикормки, доводиться користуватися годівницями. При ловлі на трьох лунках дві годівниці я опускаю в крайні з них і відкриваю біля самого дна, а третю звільняю від корму на відстані 1,5-2,5 м від дна, щоб він розвіявся, привертаючи увагу риби.


Використовуючи на гачку личинку (одну або декілька) мотиля, необхідно стежити, щоб він якомога менше витікав. На міні-снастях часто виручає тільки мінімального обсягу насадка. Правда, якщо підійшов лящ або підлящик, то йому більше до смаку може бути об'ємна насадка, що складається з кількох личинок мотиля. Так, успішною буває ловля, коли на гачок з тонкого дроту №15-17 надіто під головку кілька личинок кормового мотиля. Міні-пензлики з мотиля дуже подобаються підлящику, плотві, окуню, верхівці, карасю. Нерідко при поганому клюванні працює на гачку одна личинка великого мотиля, надіта кілечком (проколота на початку і наприкінці тільця).Буває, плотву, верхівку і деяких інших риб легко спокусити дрібним опаришем, але за умови, що він попередньо введений до складу суміші, якою методично загодували місце проживання риби.При ловлі верхівки, а іноді й іншої білої риби, як насадку використовують дрібні частинки сала, які насаджують на гачок не крупніше №14. Іноді при ловлі білої риби виручає личинка реп'яхової молі.На неглибокі ставки краще вирушати, коли на льоді вже є снігове покриття. Велика риба полохлива і відходить від рухомої тіні або шуму. Це стосується великої плотви, окуня, підлящика, не кажучи вже про головня і язя. Кращий час клювання плотви і підлящика зі світанку до 11 годин, а ввечері з 15 години до настання темряви. До речі, якраз увечері найчастіше й бувають виходи горбачів і великої плотви біля берега.

Олексій Хлудов

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com