Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Crufts - найпрестижніша виставка в світі.
( 6 Votes )
Написав Iuliia Grushevska / Waldemar Oldak Переглядів - 4094   
Четвер, 29 січня 2015 21:12

CruftsLogoВиставка КРАФТ "Crufts Dog Show" - найвідоміший і найпрестижніший кінологічний захід у світі. Проходить щорічно навесні у Великобританії в Бірмінгемі і триває тільки чотири дні незалежно від кількості собак. Ця виставка стала вже чимось більшим, ніж просто виставка собак. Це певна національна традиція, свято, якого чекає вся країна. Шоу відвідує член королівської сім'ї, а з «Крафта» ведеться пряма трансляція.

 


Можливість потрапити на це престижне шоу має далеко не кожна собака .


По-перше, щоб зберегти елітарність, на Крафт виставляються собаки дуже невеликого числа порід, визнаних Англійським Кеннел-клубом, по-друге, для того щоб потрапити на Крафт треба успішно виступити на кваліфікаційному шоу або закрити титул Інтерчемпіон в системі FCI. По-друге кожна собака учасник повинна отримати свій особливий номер, який буде записаний в базі Кенел клабу. Від цього часу як тварині присвоїли номер, реєструватись і виставлятись вони будуть тільки під цим номером.

 

Крім значних кубків переможці на Крафт отримують невелику грошову винагороду. Переможець BIS - 100фунтів, резерв BIS - 50фунтів, переможець групи - 50, резервний переможець групи - 25фунтів, найкращий у породі - 25 фунтів, краща собака протилежної статі - 10фунтів. Тобто в самому тріумфальному випадку, собака, яка виграла Крафт отримає 175фунтів. Досить скромно, чи не так?


Судді, які присуджують виставкові сертифікати на шоу чемпіонів, повинні бути схвалені кінологічним клубом, а клуби порід можуть висловлювати свою думку з відбору суддівського складу, яке повинно враховуватися оргкомітетом. Це забезпечує найвищий рівень і досвідченість суддів, що оцінюють учасників змагань за найвищий титул. Частина суддів отримують право судити лише представників певної породи, інші оцінюють собак різних порід. Підготовка суддів-професіоналів поки перебуває в зародковому стані, хоча в ряді країн вже багато років діють єдині принципи формування суддівського складу.


Якщо проаналізувати, чим Crufts відрізняється від інших виставок, то можна назвати декілька пунктів.


1. Насамперед, Crufts - це бізнес.


В даний час на всіх виставках комерційна складова сильна, але всі вони «відпочивають» у порівнянні з Crufts. У п'яти величезних залах більше місця відводиться товарам, ніж собакам.


Чого тут тільки немає - і для собак, і для їх власників. Тут представлений величезний асортимент практично все, що могло б мати (а часом і не мати) відношення до тварин - сувеніри, книги, одяг, взуття, іграшки, картини, скульптури, нашийники, шампуні і навіть ганчірки до підлоги, стенди фірм-виробників кормів, різні шоу, лотереї ....


2. Організатори виставки проявляють велику турботу про учасників - людей і собаках. Просторі ринги розташовані максимально зручно. Вони застелені зеленим килимовим покриттям, на якому собакам легко рухатися.


Експертиза в рингу проходить дуже спокійно і доброзичливо. Взагалі на виставці абсолютно немає переполоху, власники не бігають навколо рингу, викрикуючи клички своїх собак, ніхто не пищить іграшками, нічого не кидають на ринг перед собаками. Що в рингу, що за ним всі один одному посміхаються і після експертизи вітають один одного, вітають не тільки призерів і переможців, а й просто учасників.


Навколо рингів для зручності глядачів вишикувано кілька рядів стільців, а неподалік розташовуються бокси для собак, що займають значну частину площі виставкового комплексу. Наприклад, протягом одного дня виставляється 5000 тварин. Значить, на виставці передбачено рівно така ж кількість виставкових боксів, в яких розміщуються експоненти. Crufts - виставка не заради результату, тут дуже важливий сам процес - комфортне спілкування людей, багато з яких літні і не можуть цілий день провести на ногах і в штовханині, як звикли ми.


Ця виставка влаштовується для того, щоб учасники могли отримати задоволення від спілкування, а не для погоні за сертифікатами.


3. Паралельно з породними рингами проходить величезна кількість різноманітних шоу для глядачів.


Ця виставка - справжня популяризація породистого собаківництва, демонстрація кмітливості, спритності і всіляких собачих здібностей.


Окрім змагань, глядачі можуть взяти участь у майстер-класах з дресирування і хендлінг або послухати розповідь фахівців Кеннел клубу про правильне годування і виховання цуценяти.


У центральному залі крім торгових павільйонів і спортивних майданчиків розташовувалися стенди, які розповідають про притулки для бездомних собак, новітніх ветеринарних розробках, собака-пожежників, собак- поводирів сліпих і помічниках інвалідів. Загалом, спілкування людини і собаки представлено на Crufts в найрізноманітніших площинах.


4. Дуже шанобливе ставлення організаторів до Національним клубам породи - таку турботу про породних клубах у нас, на жаль, важко очікувати навіть у перспективі. Всі клуби мали зручно обладнані стенди в окремому залі. Можна було кілька годин бродити серед них, буквально «вбираючи» інформацію, люб овно зібрану шанувальниками породи з метою поповнити ряди однодумців. І це їм вдавалося. Відвідувачів тут було навіть більше, ніж близько рингів.


5. Активну пропагандистську діяльність вів «Молодіжний Кеннел Клуб», дуже сильно нагадав великий і добре організований Кюс. Пам'ятайте, колись при клубах ДОССАФ створювалися КЮСи - клуби юних собаківників? Дітлахи проводили в них безперервно всі дні - вони дресирували собак, виступали з ними на стадіонах, у школах і дитячих будинках. Були спеціальні літні табори для кюсовців, вони допомагали готувати службових собак для армії, а самі потім нерідко ставали хорошими фахівцями-кінологами. На жаль, в нашій країні цей рух практично зник, не маючи підтримки ні від держави, ні від офіційної кінології. А у Великобританії, програма всебічного сприяння «Молодіжному клубу» - один із пріоритетних напрямків роботи кеннел клабу.


6. Клуб акредитованих заводчиків стає у Великобританії все більш численним.


Основний напрямок робіт - створення ефективних генетичних програм, що перешкоджають поширенню спадкових захворювань. Усе спрямовано на те, щоб собаки жили якомога довше і радували своїх власників. Активна пропаганда ведеться проти екстриму в розведенні, що приводить до появи «гіпервираженності» породних особливостей - наприклад, зайвої складчастості шкіри, перебільшено коротким морд, дуже рясної шерсті і т.д.


Загалом, організатори всіляко намагаються привести виставку у відповідність з головним слоганом Crufts - «Свято для здорових і щасливих собак».


  Треба визнати, що це їм вдається, і Crufts не втрачає своєї популярності незважаючи ні на які економічні хвилювання. Майже 28 тисяч здорових, щасливих собак з їх власниками взяли участь у головному дог-шоу Англії. Crufts був радий прийняти всіх - як породистих, що змагаються на шоу-рингах, так і будь-яких інших, які виступали на численних спортивних аренах разом з улюбленими господарями, серед яких було чимало дітей і людей з обмеженими можливостями.


Інформаційна підтримка:


Одна з найприємніших відмінних значних рис Crufts - це чудова інформаційна підтримка, розрахована як на «зовнішнього» користувача, тобто на потенційного гостя і учасника шоу, так і на «внутрішнього» - вже став одним. Будь хто з бажаючих міг дивитися репортажі з виставки в онлайн режимі через Інтернет.


Турбота про оперативну поінформованості журналістів також «на рівні» і це не тільки просторий прес-центр, а й бажання ділитися потрібними відомостями у працівників виставки. Ви можете отримати відповідь практично на будь-яке питання, що стосується учасників, переможців або статистичних викладок. Вже при реєстрації кожен представник преси отримує флешку, яка містить цікаву інформацію з історії Crufts та діяльності Кеннел клубу, фотографії переможців минулих років і програми тестування на генетичні захворювання.


Ну а той факт, що інформація про переможців Crufts з'являється в інтернеті буквально через годину після закінчення рингу, хоча і став звичним по відношенню до цього шоу, але від цього не перестав бути менш значущим


А судді хто?

crufts
Суддівство на Crufts завжди було і залишається предметом дискусій. Воно одночасно непередбачувано і повністю прогнозовано, як і все життя в туманному Альбіоні. Безумовно, з суддями не сперечаються (та ніхто й не намагався), тим більше що судити на Crufts запрошують тільки породніков з великим стажем. Але позиція експертів на багатьох рингах ставила в глухий кут непідготовлених і не знають «підводних течій» собаківників - простежити логічні ланцюжки, не знаючи «хто є хто» на цьому шоу скрутно. Втім, англійці реагували на події стримано і з посмішкою, ну а закордонні гості, яких було чимало, хвилювалися, обговорювали те, що відбувається, неодмінно переглядалися і перемовлялися.


Іноді «ключем» до загадкових розстановок ставала прихильність судді-породніка до певного типу, іноді все вирішувала видовищність пари. В останньому випадку справа була не в собаці як такої, важливо було, як виглядали ведучий і ведений. Як був одягнений хендлер, як він працював з собакою, чи був у них контакт. І взагалі, чи гідна ця пара вийти на головний ринг виставки і бути показаної по Національному телебаченню.

 

Мабуть, сенс Crufts дійсно не в цьому. Тому що в підсумку, на Crufts виграють усі! Учасники тут - не суперники, вони - однодумці. Як же все навколо радіють за переможців! Наскільки легко ставляться до того, що їх не обрали. Тим більше що в підсумку, на головному рингу перемагають дійсно КРАЩІ!

 

В Англії на виставці такого рангу є представники багатьох країн. Також цього 2014року  нам було дуже приємно kennel clubвболівати за невелику Українську команду, яка представляла честь нашої держави. Не обійшлось і без здивування. Один з учасників Вальдемар Олдак разом зі своєю чудовою собачкою Великим Блакитним Гасконським Гончаком зіткнулись з дивацтвом. Усі ми чудово знаємо, що на виставах рангу ФЦІ собак судять по породах не важливо яка їх кількість представлена на виставці. Так пан Олдак виступав з представниками інших порід у групі під назвою УСІ ІНШІ ГОНЧІ. Проте це не зашкодило нашій красивій парі зайняти 2 місце у найпрестижнішому Відкритому клаі і тим самим автоматично отримати номінацію на наступний рік.

 

Ше одна учасниця Юлія Грушевська посіла 3 місце в класі Юніорів із своїм Шотланським терєром тим самим забезпечила собі кваліфікацію на Крафт 2015.

 

Маємо надію що у 2015 році ще більше представників з України відвідає Крафт, а також займуть призові місця. До зустрічі у Бірмінгем в наступному році.

 

-----

Охотнику, туристу, рыбаку и даже офисному работнику - каждому нужен термос. Его преимущества и потребность очевидны. Но есть еще один интересный вариант - термокружка купить, который делает использования преимуществ термоса еще более удобным. Попребуйте, Вам неотм енно понравится.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com