Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Шість основних прийомів для ловлі весняної плотви з льоду
( 1 Vote )
Написав Микола Лазутенков Переглядів - 2343   
Четвер, 05 лютого 2015 10:16

Прийоми ловлі весняної плотвиРаціон плотви становлять майже всі дрібні мешканці підводного світу. Виходячи з цього, рибалка і має підібрати приманку, яка може імітувати цих мешканців. Якщо в літній період плотва віддає перевагу рослинним насадкам, то взимку, пізньої осені і в основному ранньою весною вона поповнює свої сили за рахунок доступної їй живності. Ось тут рибалки і застосовують всю свою винахідливість і підносять їй приманки, звані мормишками, козами, бісиками, які імітують всіляку підводну живність.


Для того щоб приманити рибу, існує одна з наук, яка не має меж пізнання. Це наука приманювання риби за допомогою певної «гри приманкою», зокрема мормишкою. Якщо зібрати всі наявні відомості, то, за моїми підрахунками, рибалками застосовуються в основному близько 20 основних прийомів роботи з мормишкою. Про деякі з них, що використовуються при ловлі плотви, я і розповім.


На практиці помічено, що іноді краще риба бере на якусь певну мормишку. Сьогодні це невелика «овсинка», завтра маленька «кулька» і т.д. Це пов'язано з кормовою базою і, як вважають багато рибалок, з інстинктами риби.


Коливання мормишки можуть бути різними залежно від її форми і рухів руки рибалки. Круглі мормишки не мають особливостей руху (крім тих, у яких зміщений центр ваги), вони тільки порівняно швидше занурюються. Плоскі ж при опусканні і підйомі трохи планують і відходять в сторони від вертикалі.Мормишки у вигляді барильця (бочечки), овсинки або конуса при коливаннях поширюють акустичні хвилі, властиві тільки їм одним.


Чим більше мормишка схожа у своїх коливаннях на рух підводних мешканців, які є кормом певної риби, тим більша ймовірність, що риба зацікавлена її рухами, клюне саме на неї. Тому придонна, з постукуваннями по грунту ловля йоржа, плавна із зупинками - для ляща, швидка - для окуня і м'яка, з підйомом і опусканням - для плотви, істотно відрізняються одна від одної.


Отже, прийоми ловлі плотви:


1. Наживляють мормишку одним мотилем або іншою приманкою, опускають на дно, контролюючи спуск кивком. Далі потрібно поворушити мормишку на дні, можна постукати нею по дні 5-7 разів і почати підйом з посмикування в повільному темпі, з амплітудою коливань кінчика удильника до 3 см. Підйом робити на висоту близько 50 см і дати паузу 2-3 секунди, після чого опустити мормишку до дна на зігнутому злегка кивку. Після 5-10 циклів потрібно спробувати змінити темп посмикувань і зменшити амплітуду коливань, можливо, підняти мормишку вище.


2. Опустити мормишку з наживкою до дна, підняти її на 1-3 см і почати дуже повільний підйом без видимих коливань. Через кожні 3-5 см зупиняти підйом, плавно похитувати блешнею. На рівні 60-70 см від дна підйом закінчити і опустити мормишку для нового циклу.


3. Опустити мормишку з приманкою на дно, поворушити нею, піднімаючи на 0,5-1 см над дном. Після кожних 3-4 циклів дати паузу 5-7 с, затримуючи мормишку то на дні, то над ним. Всі рухи повинні бути уповільненими. Через 1-2 хв направити жилку до дальнього краю лунки і, не припиняючи рухів блешні по вертикалі, потягнути жилку до ближнього краю лунки, протягуючи блешню по дну і над ним. Цей прийом - єдиний, який може принести успіх під час зимового застою в клюванні, причому мормишка потрібна дрібна.


4. Опустивши мормишку з приманкою на дно, підняти її на 3-5 см і плавно пограти нею, як блешнею, 3-5 разів. Опустити знову до дна і зробити паузу 2-4 с. Потім почати підйом, повільно прискорюючи, і зупинити в 40-50 см над дном, відразу ж опускаючи поштовхами на 2-3 см з паузою 2-3 с. Зупинити на дні на 3-4 с. Зазначений прийом рекомендується для плоско-овальних мормишок (на початку і наприкінці зими).


5. Знайшовши дно і нажививши мормишку приманкою, починають її спуск, а в 0,6-1,0 м над дном спуск затримують, переходячи до гри. Мормишку опускають на 2-3 см і, затримуючи, дають паузу 2-3 с, іноді під час паузи нею трохи похитують. Дійшовши до дна, дають паузу 3-4 с і пошевелюють мормишкою, повторюючи це 5-6 разів. Далі мормишку піднімають уповільнено на 0,5-1,0 м від дна, а спуск роблять так само, як було вказано вище. Цикл повторюють 5-10 разів. Прийом особливо добре діє з підгодовуванням дрібним, злегка підмороженим мотилем.


6. Підйом з дна проводять повільно і весь час плавно похитують кінчиком вудки в темпі 10-20 разів на хвилину з амплітудою 2-3 см. Зупиняють підйом через 15-20 см і дають паузу 2-4 с. Вище 60 см можна не піднімати. Спуск проводять так само, як і підйом.


Насадкою для ловлі плотви служать: мотиль, личинка реп'яхової молі, мормиш, ручейник, опариш. Якщо клювання активне, то плотва не відмовиться від мормишки, на яку надіті в певному порядку різнокольорові кембрики, мікропориста гума, штучний мотиль, чорнобиль або опариш.

Микола Лазутенков

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com