Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Спінінг на карасиній водоймі
( 0 Votes )
Написав Дмитро Коробов Переглядів - 1998   
Вівторок, 24 лютого 2015 09:24

Ловля карася на спінінг

Іноді обставини складаються так, що можна опинитися на водоймі, де спінінгова риболовля неможлива, але це ще не привід братися за поплавкову вудку і сидіти в позі мислителя.

 

Мотив або обставини

 

Якось влітку гостював я у свого друга на дачі, і в планові щоденні риболовлі на великій воді потрібно було внести розвантажувальний день і присвятити час сім'ї. Грибна програма була перенесена, і день нам належало провести в сусідки в її великому тваринницькому господарстві, де був ставок, який служив купальнею для гусей і качок. У ньому розплодилася досить велика популяція білого карася, і наша рибалка мала мету не тільки розважальну, але ще й санітарну. Потрібно було по можливості прорідити стадо карася, так як для маленької водойми це не дуже добре. Тому відпускати рибу назад нам категорично заборонили.

 

Спінінг проти поплавка

 

Вирішувати поставлену задачу нам належало за допомогою класичного інструменту, поплавочних вудок і хробака. Але я, як затятий прихильник спінінга, піти на таку зраду своєму захопленню я не зміг, і вирішив я це по-своєму. Поки інші на вудочки мляво половлювали карасика, я став пробувати ловити його мікроджигом, підсаджуючи шматочок черв'яка. Наживка це не штучна, але навіть таке подання не суперечить основному духу спінінга, і залишається активна проводка і пошук.

 

Але з джіговою ловлею якось не виходило, джиг-головка грузла в мулі, і я вирішив змінити техніку ловлі, спорудивши легкий дроп-шот. Карасик став зрідка клювати, жваво пручаючись на легкій снасті. Але у моїх друзів на поплавок ловилося все ж веселіше. Я помітив, що основна маса карася клює в товщі води, або ближче до поверхні, це підштовхнуло мене на прийняття іншого підходу до ловлі, і я спорудив так звану в побуті спінінгістів «трейлерну оснастку». В якості приманки -  «локомотива» у мене виступив невеликий воблер Yo-zuri. Трійники були зняті, до хвостової петлі я прив'язав короткий повідець з моножилки, далі невеликий гачок з шматочком черв'яка.

 

З тактичної сторони у мене була перевага, так як спінінгом я діставав до будь-якої точки ставка. Залишалося тільки виявити «плями» скупчення риби і тоді «стріляти» по карасю прицільно. Одного шматочка черв'яка вистачало на 5-10 риб. Проводка була проста, підмотка - пауза, на підмотуванні приманка трохи піднімалась, а на паузі тонула, що додавало пошук по вертикалі,  і карась швидше реагував на таку скачущу проводку.

 

Тоді я зловив близько півсотні карасиків і сильно пішов у відрив від двох поплавцевих вудок, якими ловили мої знайомі. Думаю, що якби у мене знайшлася підходяща «їстівна» гума, то улов не сильно би відрізнявся, але цю теорію ще варто перевірити в найближчому літньому сезоні, і я впевнений, що результат буде більш ніж оптимістичними. Цим, здавалося б, несерйозним прикладом ловлі ставкового карася, як мені здається, можна намітити цілий напрямок в спінінгу, в класі ультралайт, який передбачає ловлю найрізноманітнішої риби. Іноді спосіб «трейлерної оснастки» в цьому невеликому форматі рибалки застосовують вибірково при ловлі примхливого дрібного окуня, працює він і при ловлі червонопірки. Як ми змогли переконатися, у нього є свої перспективи і в «карасьовій» темі.

Дмитро Коробов

-----

Ищите компанию, предоставляющую услуги по транспортировке? Во избежания неприятностей, и утрат обращайтесь сразу к професионалам своего дела, рекомендуем «МелтонАвто», их сайт - http://meltonavto.by. Это команда професионалов, которая доставит Ваш груз в нужные сроки по наилучшим тарифам.

 

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com