Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Весняна ловля на боковий кивок
( 0 Votes )
Написав Євген Кузнєцов Переглядів - 2929   
Вівторок, 12 травня 2015 09:44

Весняна ловля на боковий кивокЛовля на мормишку прекрасно себе зарекомендувала в будь-який час року. Але весняна ловля на мормишку з боковим кивком має ряд переваг. Наприклад, на ставках та водосховищах ще може бути лід, на який виходити просто страшно. І, тим не менш, семи-восьми метрове, легке карбонове вудилище дозволяє обловити прибережні незамерзаючі лунки, промоїни, причому досить успішно. Тала вода, що стікає в лунки, і прибережні струмочки багаті киснем і тому притягують до себе рибу краще будь-якої прикормки. У цих же місцях вже починають підводну суєту різні рачки і личинки. Рибалкам з традиційними зимовними снастями тут робити вже нічого, будь-яка риболовля може виявитися останньою, а на вудку з боковим кивком - будь ласка.


Струмки й річечки несуть свої каламутні води в бік озер і великих річок. Але саме в цей час піднімаються вгору за течією щука, язь, плотва, лящ, густера, окунь та багато інших риб. Країна у нас велика, і тому квітнева риболовля в різних широтах має своє обличчя, вірніше, свій видовий склад трофеїв. Багато рибалок-поплавочників намагаються зібрати риб'ячу зграйку за допомогою прикормки - суміші мотиля з сухарями або фірмовими «секретними» рецептами. Шанувальники кивка і мормишки позбавлені цих умовностей і забобонів. Перевага в тому, що у них починає клювати майже відразу після закидання приманки. Поки поплавочники замішують прикормку, збирають вудилища, загодовують свій сектор ловлі і завмирабть в очікуванні клювання, мормишечник встигає обловити кілька перспективних місць, «знімаючи вершки» у вигляді самих жвавих і активних особин.


Багато разів було так, що, приїжджаючи з друзями на водойму, я брав вудилище з кивком і йшов уздовж берега, обловлюючи вподобані точки. А вони тим часом розставляють стільчики і готують прикормку. Повертаюся через годину, щоб вивантажити трофеї з рюкзака, а вони все ще підбирають ароматизатори та прикормки в надії заманити свою удачу. Йду по берегу в інший бік, повертаюся через деякий час, «а віз і нині там». Місце начебто непогане, але не клює. І піти майже неможливо, шкода викинутих у воду прикормок, і немає гарантії, що на новому місці буде краще, може, почекати ще трохи, і риба сама підійде. Ось так і сидять з надією в очах до вечірньої зорі. Щоб у сутінках зібрати снасті, витягнути з садка «котячу радість» у вигляді жменьки недомірків і відправитися додому...


Тактика ловлі й пошуку


Поплавочники і мормишечники в корені відрізняються один від одного. Перші, як сільські коти, готові годинами сидіти, але не над мишачою ніркою, а споглядаючи сонним поглядом на поплавець. Щоб потім в одну мить перетворитися і при найменшому натяку на клювання зробити блискавичну підсічку. Другі, тобто мормишечники, нагадують жвавого мисливського собаку, готового кружляти годинами між зарослями чагарнику, щоб виявити дичину.


Першими можуть бути не тільки недосвідчені хлопчаки, але й солідні метри, ветерани риболовлі, які провели тисячі годин на березі, намагаючись обдурити вибагливу рибу, вони знають безліч рибальських секретів, а тепер згадують свої кращі миті, дивлячись на поплавок. Мормишечник - це, як правило, молодий і досить міцний чоловік, вічний непосида, якому сто кілометрів не гак. Кілька разів зануривши шматочок свинцю або вольфраму з гачком у воду і не відчувши клювання, він готовий знятися з місця в пошуках своєї нелегкої удачі. І тут теж є свої маленькі хитрощі.


В першу чергу слід ловити біля різних підводних предметів - затоплених дерев, пучків трави, що стирчать з-під води пеньків і каменів. Південна сторона краще прогрівається, і багато комах, личинок, равликів, рачків, п'явок збираються тут, вбираючи в себе живильне тепло. Тому ці місця дуже привабливі для риби, хоча шанс зачепитися і обірвати снасть великий. Поляризаційні окуляри захистять очі в сонячну погоду від відблисків і допоможуть побачити затоплені об'єкти. Пересуватися по берегу слід дуже обережно. Один необережний, крок, і риба замре на місці, а то й поквапиться піти в більш безпечне місце.


Довге вудилище іноді сильно заважає при пересуванні через зарослі яри, чагарники і переліски. Але саме воно допоможе вам непомітно здалеку подати під ніс обережній рибі заповітну приманку. Зараз прибережний чагарник майже прозорий, тому, якщо є можливість, слід притиснутися до дерева, стати за кущ, або сісти навпочіпки в очікуванні клювання. У цю пору року риба може стояти і біля самого берега, і рухатися вгору за течією уздовж бровки, використовуючи складки підводного рельєфу, причому як по дну, так і в товщі води. Значить, грати мормишкою слід від самого дна і до поверхні, щомиті чекаючи клювання.


Кілька ударів по дну, щоб утворити каламутну доріжку, і потім невеликі похитування до самої поверхні вертикально або трохи вище за течією. Іноді можна волочити мормишку по дну вниз за течією, час від часу піднімаючи її. Створюється ілюзія того, що течія тягне ослаблену комаху по грунту, а в каламутній воді рибі не має коли роздивлятися, що саме повзе по дну. Коротка хватка слідує негайно, з метою визначити їстівний об'єкт чи ні. З підсічкою зволікати не варто. Хоча при такій проводці шанси зачепитися за підводний предмет досить великі.


З насадкою і без неї

 

Починати ловити на мормишку краще з натуральними насадками: з підсадками мотиля, опариша, хробака, чорнобиля, реп'яхової молі і навіть кульок тіста. Запах рухливої приманки діє на рибу чарівно, клювання слідують жадібні і нетерплячі. Вивчивши характер клювань, переваги риби, випробувавши сотні видів мормишок, тобто накопичивши досвід, багато мормишечників переходять на «безмотилкі», тобто безнасадочні приманки.


Тут гра більш тонка, снасті витонченіші. Гачок блешні оснащується бусинкою, кулькою поролону або неопрену, кембриком або зовсім залишається голим. Тут немає дрібниць. Важливий не тільки візерунок, але й форма блешні, її колір, частота і амплітуда коливань. Причому часто саме на безмотильні мормишки ловляться особливо великі трофеї, а черв'яка і мотиля атакують дрібні підлітки. Справа в тому, що великі блешні з підсадками частіше насторожують велику солідну рибу своєю грубою грою. Дрібна блешня на тонкій жилці, з витонченим кивком здатна робити чудеса там, де інші приманки залишаться незатребуваними.


Я віддаю перевагу вольфрамовим мормишкам. Вони мають більшу питому вагу, ніж свинцеві моделі, а значить, будуть володіти кращою, стабільною грою навіть на великій глибині і течії. І все ж у кожного рибалки в коробочці зі снастями є свої улюбленці. У спінінгіста це воблери і блешні, у нахлистовика колекція мушок, а у мормишечника завжди в запасі заповітна коробочка з мормишками. Їх колір, розмір і форма може не збігатися з подібними в чужій кишені, але в цьому-то і є інтерес - у кожного рибалки свій ключик до рибацькому щастя.Євген Кузнєцов

-----

Вопрос энергоэфективности стает все более  существенным, и в этом есть много пользы. Все более людей обращают на это внимание, а и вправду, не ужели не лучше на сэкономленные деньги поехать на рыбалку или отдых? Так вот, если Вам нужен мощный и энэргоэфективный кондеционер обратите внимание на инверторные сплит-системы в Новороссийске. В добавок к большой эфективности Вам удастся сэкономить на установке и обслуживание.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com