Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Українське мисливство: крутий поворот?
( 4 Votes )
Написав Пустельник Переглядів - 5235   
Субота, 23 травня 2015 18:10

Українське мисливство13 травня 2015 року у Львові в рамках програми “ENPI East FLEG II”, що фінансується Європейським Союзом і впроваджується Світовим банком у партнерстві з Міжнародним союзом охорони природи та Всесвітнім фондом природи (WWF), проведено круглий стіл з питань розвитку мисливського господарства в Україні спільно з Держлісагентством України та Національним лісотехнічним університетом України.

 

 

 

Основною метою круглого столу стало обговорення закордонного та вітчизняного історичного досвіду, формування пропозицій щодо покращення моделі функціонування  вітчизняного  мисливства. І його учасниками стали  понад три десятки представників лісового та мисливського господарства, установ та організацій екологічного спрямування, в тому числі державних, громадських та приватної форм діяльності.

 

За круглим столом було представлено досвід ведення мисливського господарства в країнах Євросоюзу, а саме у Польщі, Словаччині та Угорщині, який вивчали деякі учасниками заходу також й під час ознайомлювальної березневої поїздки,  організованої Дунайсько-Карпатською Програмою Всесвітнього фонду природи в Україні в рамках виконання проекту «FLEG II». Отримані враження планується використати під час виконання дослідження з поліпшення національної моделі мисливства та розробки законодавчих актів.


Під час обговорення основну увагу було приділено таким темам, як:

 

  • організаційна модель управління мисливського господарства;
  • менеджерські підходи, які сприяють збільшенню мисливської фауни та сталому використанню природних ресурсів;
  • розвиток мисливської культури, традицій і організація полювання в Україні; збереження та примноженню рідкісних і червонокнижних видів фауни під час ведення господарства та проведення полювань;
  • взаємодія між мисливськими організаціями та місцевими громадами та формування пропозицій щодо покращення моделі функціонування мисливського господарства в Україні в цілому.


У виступах учасників круглого столу було багато цікавих моментів.

 

Так зокрема професор Національного лісотехнічного університету В. Бондаренко зазначив, що в Україні ще й дотепер явно недооцінюють роль мисливців у збереженні довкілля і це неабияк гальмує реформи в цій сфері. Ще Бернард Гржимек казав, що якби не мисливці, то багатьох видів диких тварин вже б давно не існувало. Прийшов час змінити явно застарілу законодавчу базу українського ловецтва  і адаптувати її до загальноєвропейської, але, звісно ж, враховуючи психологію нашого мисливця. А нині перед нами особливо гостро постала проблема підготовки кадрів для цієї сфери. Вимагає й оперативного реагування й вплив війни на міграцію вовків з зони АТО.

 

Начальник Управління мисливського господарства та полювання Держлісагентсва лісових ресурсів України І.Шеремет, подаючи загальну картину мисливського господарства країни,  звернув увагу колег, перш за все, на низьку чисельність дичини  у наших угіддях у порівнянні з Західною Європою. Причини цього давно відомі: нікудишня боротьба з браконьєрством та іншими шкідниками мисливського господарства, безграмотна біотехнія, низька культура полювання як такого. А тому явно назріла необхідність створення в територіальних органах відділів мисливського господарства та державної служби охорони мисливського фонду. Пора нам вже переходити й до пріоритету трофейного полювання. А от  про широку пропаганду культурного ловецтва, як це робиться за кордоном, у нас, на жаль, майже забули.

 

Експерт з питань лісового господарства програми “ENPI East FLEG II” М. Мироненко зауважив, що головним коренем зла вітчизняного мисливства є те, що первинний мисливський колектив не є суб’єктом ведення мисливського господарства.

 

Про можливість скористатися  досвідом минулого ловецтва Галичини  розповів консультант «FLEG ІІ» О.Проців.

 

Доцент кафедри лісівництва Національного лісотехнічного університету України І.Делеган поділився цікавими результатами соцопитування наших мисливствознавців. Біда нашого ловецтва виявляється у низькій екокультурі громадян та безпросвітних злиднях, недосконалій законодавчій базі та корупції.  До цього додаються суцільні рубки лісу, нерозумне застосування отрутохімікатів аграріями, та варварське знищення ними дичини під час збору врожаю.

 

Начальник відділу мисливського господарства Рівненського облуправління лісового та мисливського господарства М.Яцик  поділився цікавим досвідом віднаджування великого начальства від майже дармових, як для нього, ліцензій на копитних шляхом проведення в області аукціонів. А ще він зазначив, що сучасні українські браконьєри екіпіровані тепер ліпше ніж елітний військовий спецназ.  В них є  новітні глушники зброї, активні навушники та тепловізійні приціли останнього покоління. Та попри це за останні роки в області все ж вдалося зупинити  браконьєрство, як масове явище.

 

«Порадував» учасників круглого столу нещодавніми новими заборонами в українському ловецтві експерт організації «Екоправо – Київ» О.Листопад. Значна частина  рішень наших законотворців, на думку більшості присутніх, носять чисто популістський й недалекоглядний характер і вони завдадуть тепер чималої шкоди й без того неблагополучному мисливському господарству України! Так зокрема, відтепер у нас законодавчо заборонено використовувати підсадних ведмедів та вовків для навчання мисливських собак звірових порід, що фактично призведе до втрати виплеканого сотнями поколінь мисливців, унікального вітчизняного  генофонду наших лайок та хортів!

 

Мисливці тепер позбавлені можливості проводити селекційний відстріл, що однозначно погіршить стан популяцій диких тварин! А ще вже неможна використовувати капкани і це, наприклад, дозволить, скажімо, агресивній  норці запросто витіснити з угідь місцевих куниць! На думку законотворців вже не є шкідниками мисливського господарства сороки і це на практиці означатиме катастрофічне скорочення популяцій пернатої дичини!

 

Серед тих хто ділився своїми враженнями від нещодавньої ознайомлювальної поїздки ловецькими господарствами наших західних сусідів, з конкретною пропозицією  втілити на Львівщині, як пілотний проект, перехід, хоча б частково, на польську модель мисливства, виступив начальник відділу охорони, захисту лісу та мисливського господарства Управління лісового та мисливського господарства у Львівській області В.Бурмас. Зокрема, він підкреслив, що починати треба з підвищення культури ловецтва та довіри громадськості до мисливців. Пересічний обиватель судить дуже просто:  нема дичини, бо мисливці вистріляли;  звірина знищує врожай на полях, бо мисливці нічого не роблять.


На Заході пропаганда культурного мисливства в суспільстві – першочергове завдання. Йдеться й про методичну роботу через ЗМІ, проведення мисливських свят та інше. Виховання молодих мисливців теж має бути на першому плані.

 

Польський  Союз мисливців, як відомо, входить в структуру кабміну Польщі і маршалек мисливців працює там рівні міністерства. У голови союзу мисливців є заступники по науковій роботі, по юриспруденції, по судочинству (в середині ловецької структури,), по відзнакам та нагородам, по культурі та традиціям, по кінології, по зовнішніх зв’язках, по адмініструванню та менеджменту, а ще по екзаменаційній комісії. При ловецькій організації там діє 16  дослідних мисливських установ, серед яких школи професійних мисливців. центри розведення звірини та спеціальних досліджень. Польський страж ловецький виконує роль своєрідного посередника між мисливцями та усім суспільством.

 

Відшкодовують збитки завдані дичиною сільському господарству самі мисливці. Дозвіл на купівлю зброї дають у воєводстві, а поліція лише погоджує.

 

Плануючи вийти на полювання в конкретне місце, тамтешній мисливець за 24 години робить відповідний запис у загальному журналі полювання. який зберігається у доступному місці поряд з угіддями (наприклад на заправці). Туди ж заносяться й результати ловів. За добутим м’ясом тут же приїжджає скупник, який вже опікується  ветконтролем та реалізацією. Мисливець забирає собі лише серце та печінку. Ну, і звісно ж, він може купити всього кабана заплативши тому ж скупнику.

 

Полюючи на пернату дичину троє мисливців обов’язково мають мати не менше одного породного робочого пса. За недотримання цієї вимоги - штраф.

 

Індивідуальне полювання може проводитися в нічний час, щоб браконьєри не почували себе надто вільно в цю пору доби. Але рушниця має бути зі звичайним оптичним прицілом. Тепловізійні приціли під зобороною, а от біноклі такого типу дозволені.

 

Ми могли б запозичити польське полювання на зайців з нагоничами.

 

В них немає відтворюючих ділянок, бо вони не полюю весь сезон в одному  місці. Всього на вуханів у них 5-6 виходів на рік. В загін дозволено стріляти до сорока метрів.

 

Приватних угідь там нема, але кола ловецькі, які мають нараховувати не менше 16 чоловік, можуть утримуватися багатими поляками і таким чином ці особи можуть отримувати певні переваги на ловах.

 

Кабанів за сезон дозволено відстріляти 100%, окрім льох з молодняком цього року.

 

Державна страж мисливська має право без санкцій прокурора та суду  зупиняти та обшукувати авто, будинки  та людей  за підозрою в браконьєрстві. Якщо хтось попався, то одразу ж тюрма та конфіскація майна.

 

Учасники круглого столу також обговорили  підготовку найближчим часом єгерів на базі Львівського лісотехнічного вузу.

 

Експерт програми “ENPI East FLEG II” Д. Карабачук запропонував усім учасникам круглого столу в тижневий термін подати свої пропозиції щодо формування моделі ведення мисливського господарства та полювання в Україні, яка повинна бути опрацьована в рамках виконання проекту та представлена громадскості на наступному засіданні круглого столу в червні цього року.

 

-----

В свете последних событий многим украинцам приходится искать новые места для отдыха. Но не стоит огорчаться туроператор colibris.ua предлагает очень хорошие условия для отдыха в Тайланде, и в многих других странах. Здесь Вы с легкостью сможете подобрать тур под свои потребности или пожелания.

 Коментарі  

 
#2 Алекс538 14.02.2016 21:23
Почитайте в Инете о селекционном истреблении ЗУБРОВ. Селекция нужна! Но не как законная лазейка для подлянок против краснокнижных. Их потом с Марса импортировать?

С позиций орнитолога-аматора голосую ЗА спасение душ сорок. Приходилось читать книги об охоте издания 50-х годов прошлого века. Там филинов, рысей мочат на раз-два. И чо теперь?
 
 
#1 WALLY 01.06.2015 23:30
Все красиво говорять вони - вони знають, що робити, але ніхто не робить.
Українському мисливству не треба корекції
- це богато зробити абсолютно заново.
Освіта в галузі культури з природою, рівність для всіх, дорога як стати мисливцем..
Польська культура ловецтва має десятки років - не можете прямо зараз використовувати цю систему.
Подивіться на Білорусь - які зміни вона зробила в короткі терміни стати одним з найбагатших і найпривабливіши х країн мисливських у Європі: За відповідний стан фауни -повагажЗа браконьєрство і злочинців природи в'язниці.
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com