Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Донна снасть зі спінінговим ухилом
( 0 Votes )
Написав Administrator Переглядів - 3050   
Неділя, 24 травня 2015 09:00

Донна снасть зі спінінговим ухиломПро донну снасть знають усі любителі рибалки. Це одна з найстаріших снастей, що не втратила свого значення дотепер. Як правило, використовуються три основних способи оснащення донної снасті:

  • Грузило розташоване на самому кінці основної жилки, гачки на відвідному повідку
  • Грузило розташоване на відвідному повідку, гачки на основній жилці і відвідних повідках
  • Грузило розташоване на основній жилці, гачки вище і нижче на основній жилці і відвідних повідках


Останнім часом все частіше замість грузила використовують важкі годівниці, що як відомо виконують відразу дві функції, і утримують оснащення в заданій точці, і приманюють рибу до цієї точки прикормкою, що в них міститься.


З появою міцних спінінгових вудилищ і безінерційних котушок вони стали невід'ємною частиною берегової донки. Також, нове дихання старій снасті дав фідер.


Начебто, що ще можна змінити в донці? Ан ні, виявляється можна. Причому, як і належить - все нове, це добре забуте старе.


Ранок. Промені сонця майже висушили туман над річкою, і я підходжу до берега з вудкою в надії що чудовий суботній ранок принесе мені масу задоволення від риболовлі. Ось і заповітне місце - ямка недалеко від довгого перекату. На перекаті хтось рибалить, схоже в проводку. Я не особливий любитель такої рибалки, мені або спінінг або мах в тихому місці, або донка, а бігати туди-сюди не хочеться - ще й течія тут ого, тим більше на перекаті, де і стояти якось не дуже легко. Однак, як і більшість рибалок стежу за побратимом одним оком, тим більше, що особливого кльову не спостерігається.


Через якийсь час мене починають цікавити деякі дивності - закид пристойний, однак поплавка я щось не бачу, та й переміщається рибалка набагато повільніше, ніж мав би це робити відповідно до сили течії. Час від часу сусід витягує чергову рибку, а я сиджу, немов риби в річці зовсім немає.

 

-----

Все что Вы хотели знать о фидерной ловли леща, карпа, карася найдете на сайте carpfeeder.ru

------

 

Рибки після п'ятнадцятої не витримую і підходжу знайомитися - місце не таке, щоб люди просто на риболовлю приїжджали - або хтось із місцевих, або дачник.


Відповідь на моє запитання - що за снасть така дивовижна ставить мене у глухий кут - «похилокат». Що за покат такий? На наступному закиді мій новий знайомий показав і снасть, і як нею ловити. Виявилося, що це один з варіантів донної снасті, але зі спінінговим ухилом.


Сама снасть ця максимально проста: на кінці основної жилки, оснащеної протизакручувачем (без нього жилка перекручується буквально після кількох закидів) за допомогою вертлюжка кріпиться звичайна джигова «чебурашка», до якої, з іншого боку закріплений досить довгий, порядку метра, повідець з гачком і наживкою. За словами мого нового знайомого такою снастю ловив ще його дід, а то і прадід.


Особливість цієї снасті - можливість обловлювати ділянки з дуже сильною течією. В цілому, спосіб дуже близький до джигу. Грузило дозволяє чудово відчувати всі нерівності дна, і клювання риби, передане натягнутим течією повідцем, теж чудово відчувається. Чи треба говорити, що я, беззавітно відданий спінінгу, випробував цю снасть на наступний же день.


Використовувати для такої ловлі краще легкі джигові вудилища і монофільну жилку для повідця - вона постійно треться об дно, а плетінка при цьому дуже швидко приходить в непридатність, а от використання плетінки в якості основної жилки цілком виправдано - чутливість снасті дуже важлива.


Проводка здійснюється легкими посмикуваннями кінчиком вудилища, достатніми, щоб відірвати грузило від дна, після чого воно деякий час котиться. Якщо Ви поставите занадто важке грузило - кочення не буде і ефективність сильно знизиться.


Згодом я використав цю снасть не тільки для ловлі на течії мирної риби, а й для ловлі хижака, що стоїть під перекатом - штучний хробак, або невеликий твістер / віброхвіст незмінно викликають атаку хижака, що стоїть перед перекатом.

по матеріалам Шкриля Ярослава 

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com