Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Добре слово про Манліхер
( 6 Votes )
Написав Ярослав Радевич Переглядів - 5514   
Четвер, 25 червня 2015 10:08

Steyr-MannlicherПовертаючись у давні традиції зброярства 14–го століття зустрінемо відоме ім'я Верндля, молодого відомого і талановитого зброяра Австрії, засновника в 1864р. фірми та нових іновацій в зброярстві. Йосиф Верндль разом із зброярем Карлом Голубом розробили відому казнозарядну гвинтівку, яка з 1867р. входить на озброєння австрійської армії і перебувала до кінця першої світової війни. Пізніше два відомі зброярі Фердінанд Манліхер та Отто Шинауер розробили на цьому заводі відому гвинтівку «Манліхер» - ікону зброярства минулого століття. В цей час вся зброярська справа Австрії займала провідне місце в світі, а зброярські заводи Австрії озброювали армії понад 20 країн світу. 

Steyr-Mannlicher

 

Що стосується самого Ф. Манліхер, то ще 1876р., побувавши на Всесвітній виставці в Філадельфії, зацікавився конструюванням стрілецької зброї. У 1880р. створив гвинтівку з прикладним, трубчастим магазином, 1885 року зі серединним магазином, а також 11-мм автоматичну, теж із серединним магазином. 1886 року гвинтівка Манліхера була прийнята на озброєння австро-угорської армії, наступного року він запропонував аналогічну зброю з револьверним магазином, в 1894 р. виготовив кавалерійський карабін з дворядним магазином та автоматичну гвинтівку з нерухомим стволом, ще через два роки — гвинтівку із затвором, який обертався. Крім того, Манліхер створив кілька моделей автоматичних пістолетів (Манліхер М96, Манліхер1905).


Після першої світової війни через накладену на Австрію заборону виготовлення зброї фірма перелаштовується на автомобільнобудівничі рейки під назвою «Штаєр» виготовляючи легкові, вантажні автомобілі, трактори, автобуси. З приходом націонал-соціалістів фабрику знову розділили і дозволено було знову виготовляти зброю тепер для Рейху. Ця частина заводу увійшла в загальну систему зброярських заводів Германа Герінга. Не зброярська частина заводу виготовляла техніку для вермахту. Відомі були на фронті повнопривідні автомобілі "Steyr-270" (4x4), гусеничні тягачі RSO, танки та САУ самохідні артилерійські установки. Але, аж з 1950р. після другої світової війни завод «Манліхер» знову почав виготовляти мисливську зброю і наново отримав свою назву «Манліхер-Шинауер». За кілька років фірма знову піднялася до колишніх висот у виготовленні якісної зброї через нові розробки, вдосконалені на найвищому технічному рівні. Світ знову почув про якісні австрійські мисливські рушниці «Манліхер». Прославила цю фірму і відома снайперська гвинтівка SSG69 та штурмова гвинтівка StG77.

Steyr-Mannlicher


В 1989р. фірма «Штаєр-Манліхер» знову стає окремою самостійною фірмою відєднавшись від загальної системи фабрики Штаєр Даймлер Пух. Високо в світі носила своє ім'я фірма і через відомий пістолет М1 «Штаєр».


В 2004р. завод переселяється до Кляйнрамінгу. Серед сучасної зброї фірми Манліхер що вийшлана ринок відомі рушниці «Манліхер класік і–люксус», гвинтівки «Штаєр-манліхер SM 12», снайперські гвинтівки SSG 08 та -04.

Steyr-Mannlicher-3


Минулого року фірма святкувала свій 150 ювілей до якого випустила тільки 150 ювілейних гвинтівок SM 12 з ювілейними написами, історичним логотипом фірми в золоті. 

Steyr-Mannlicher

Steyr-Mannlicher

Steyr-Mannlicher


Фірма «Штаєр-Манліхер» надалі своєю якістю виготовлення, точністю, своєрідною красотою зброї твердо і надійно береже своє всесвітньо відоме ім'я і користується популярністю серед любителів зброї. (7)

Steyr-Mannlicher

Ярослав Радевич

-----

Любите гарну природу та активний відпочинок? Можливо шукаєте яскравих вражень та гострих відчуттів?  Тоді прокат квадроциклів Славськ саме для Вас. Тут кожен знайде для себе те, що йому по душі. 

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com