Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Мисливська магія – заклик щастя
( 5 Votes )
Написав Dorota Durbas-Nowak Переглядів - 7581   
Середа, 15 липня 2015 11:11

ПолюванняЛюдина займається ловецтвом з доісторичних часів - це одне з перших усвідомлених занять людських істот, поруч з рибальством і збиральництвом. Перші форми поклоніння і релігії народилися власне від прадавніх мисливців, для яких полювання було джерелом виживання, а тому до різних прикмет, поклонінь і звичаїв ставилися з великою повагою. У перших полюваннях не було нічого випадкового: мисливці розробляли детальну стратегію своїх дій, майже як на війні,  готувались до полювання фізично і психічно. Не дивно, що вони очікували в цьому питанні сприяння від вищих сил, і саме в ловецьких справах зводили перші молитви і відправляли ритуали.

 

Хоча печери ми покинули вже дуже давно, у нас є деякі спільні риси з нашими стародавніми предками. Не тільки зуби, волосся на тілі, або куприк є залишками, що єднають нас із минулим - це також страх темряви, необхідність життя в суспільстві, і ... не маюча ніякого наукового підґрунтя віра в забобони, прикмети, чаклунство та магію. Є навіть люди, які думають, що полювання в наш час це просто атавізм, це потреба що залишилась в генах, і на сьогодні ця потреба являється невиправданою. Що ж, враховуючи безліч мисливських династій, де в родині полюють з покоління в покоління, можна сказати, що щось в цьому є. Кожен народ, місцеве товариство, соціальна група має свій власний характерний набір забобонів, прикмет та вірувань, і мисливці тут не виняток. Я постараюся описати найбільш цікаві з них, з якими познайомився за час свого захоплення полюванням, і почну з методів, які приносять щастя на полюванні.

 

Важливе значення має саме пробудження перед полюванням. Потрібно плюнути в праву руку, лежачи ще в ліжку, стати з нього виключно з правої ноги, і поплювати на правий черевик, в якому ми збираємося йти на полювання. Можливо, це не дуже естетично, але багато колег запевняють що це приносить успіх! Сім'ю і сусідів раніше необхідно проінструктувати, що якщо вони бачать нас у повному мисливському спорядженні, єдиним властивим зверненням чи привітанням в нашу сторону може бути лише “Ні пуху, ні пера” (в польських мисливців "Darz Bor"). Ніяких щасти, удачі, хорошого полювання, щастя і т. п.! Ось це вже точно ні!

 

Коли проводяться збори, інструктаж чи нарада перед полюванням, не можна стояти по прямій - має утворитись щось схоже півколо. Цей звичай, тепер призабутий, і радше відноситься до забобонів, приходить до нас з доісторичних часів, коли люди зосереджувались щільно в півколо, щоб нагріти один одного і підсилити взаємне відчуття безпеки і спільноти. На полюванні добре носити з собою золоту монету, або хоча б просту мідну, в якості амулета, щоб заманити удачу. А коли нам пощастить і постріл буде точним, то слід зберегти гільзу - на наступному полюванні вона обов’язково принесе щастя, і поліпшить нашу влучність.

 

Багато колег мають свої власні, домашні ритуали які проводять перед полюванням, щоб збільшити шанси на успіх. Питаючись колись про персональні забобони кожного з мисливців на одному з мисливських форумів, я отримував неймовірні відповіді - деякі викликали гуркіт радісного сміху. Один з колег має щасливий светр, який він носить на полювання, інша коліжанка - рожевий шарф, який приносить їй удачу. Група подруг перед спільним полюванням підривають петарду, вигукуючи бойовий клич з енергійним підскоком - напевно це жест підйому морального духу і заохочення мисливської вдачі. Інший мисливець стверджує, що йому приносить удачу в полюванні щось вкрадене... хм ... Я не можу підтвердити! І якось жоден не анонім також не хотів.

 

Я особисто маю досить велику віру в мисливські прикмети тому, що я їх знаю. В мене вже діє механізм само виконання, або підтвердження забобон, так що для кращого свого психічного самопочуття і впевненості, я вже краще встану тією правою ногою, встану в півколо на зборах і крутитиму мідяк в пальцях на номері. Молитва до Св. Хуберта то річ обов'язкова перед полюванням, навіть коли немає віри. Але також багато знаю мисливців, які не вірять в жодні забобони, а результати показують відмінні, аж завидки беруть! Ось, вся справа у вірі і підході! Звичайно, мисливські забобони є дуже важливою частиною культури і традицій полювання, і, отже, національних, і як такі, мають бути передані і збережені, щоб ми усвідомлювали темну печеру та гучний спів шамана в намисті з кігтів ведмедя, з якої ми всі походимо.

 

Продовження читайте у публікації: Мисливська магія - Як уникнути невдачі?

 

Dorota Durbas-Nowak, переклад з dajrota.poluje.pl

Читайте також: 

Остання шана дичині

Король полювання

Ведмідь, кабан, олень в міфах та легендах України

 

-----

Предлагаем к Вашему вниманию хорошее решение для образовательных заведений, офисов и конференций - маркерная доска или флипчарт. Наше оборудование поможет в образовании, планирование или презентации. Отличное качество и доступная цена.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com