Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Судак і вітер
( 3 Votes )
Написав Administrator Переглядів - 3013   
Субота, 18 липня 2015 11:03

СудакТе, що шквальний вітер вибиває судака з глибини і він стає більш агресивним, - знають багато рибалок. Але, як вважає Ден Нельсон, кілька днів до шторму і після настання затишшя можуть бути також вдалими для риболовлі.

 

 

Якийсь час наш човен ходив колами з підвітряного боку дамби. Клювань не було. І ми зважували свої шанси на ловлю судака по інший бік цієї споруди, де шумів прибій і нам належало ловити в сильний вітер. Одівшись в непромокальний комбінезон, Террі Стренд нарешті зважився: "Гаразд. Давай спробуємо". Обігнувши виступ дамби, ми відразу ж потрапили в потужну бовтанку. Човен кидало на гребенях хвиль, як тріску. Але Террі тільки поморщився, коли холодні бризки вдарили в обличчя.


По суті, ми опинилися в досить великій загаті, з'єднанsq з основною водоймою вузькою горловиною. Наявність кам'янистих гряд на дні, достаток живності, а головне - інтенсивне перемішування шарів води за рахунок вітру, як магніт, притягували сюди судаків. Террі ганяв човен по всій акваторії цієї лагуни і, коли кут віражу був правий, ми закидали свої приманки, які підстрибували на гребенях хвиль, а потім йшли в глибину і слідували за човном.


І ось після чергового закидання, коли приманка йшла в безпосередній близькості від дна, послідував такий сильний удар, що мій друг насилу втримав вудилище в мокрій руці. Підсічки не треба було - риба засіклася сама і тепер наполегливо стягувала жилку з котушки. Переключивши мотор на холості оберти, Террі намагався утримати човен на місці, щоб його не віднесло вітром на прибережні камені. Коли у нього це вийшло, він без поспіху почав виважувати рибину на поверхню води, в той час як я тримав напоготові підсак. Що й казати, ми обмінялися радісним поглядом, коли перед човном з глибини з'явився судак приблизно на вісім фунтів. Згинаючи кінчик вудилища, він робив відчайдушні спроби піти під човен і звільнитися від гачків, але це йому не вдалося.


Після того, як перший трофей опинився в човні, справа пішла веселіше. Удвох ми зловили близько дюжини хороших судаків і майже всіх уздовж прибійного кам'янистого берега дамби.


- Якось я ловив в цьому місці три дні поспіль, - сказав Террі, його задубілі від холоду пальці стискали кухоль з гарячою кавою, - і ніколи мені не вдавалося взяти стільки трофеїв, як тут, за один виїзд на риболовлю. Якщо в повне безвітря судаки зрідка брали лише на глибині, то варто було подути хорошому вітрі, як вони, здається, були всюди.


Террі був правий. Ніщо так не збуджує апетит судака, як вітер. З іншого боку, ловля в подібних умовах не для слабкодухих. У кращому випадку протягом всієї рибалки ви відчуваєте дискомфорт, в гіршому - це просто небезпечно для життя. Але такі рибалки - ветерани, як Террі, знають, що вітер для судачатника - найкращий друг. Справа в тому, що навіть помірний рух поверхневих шарів води, не кажучи вже про значні хвилі, вносить суттєві корективи в життя підводних мешканців. Місцезнаходження судака при цьому визначається в першу чергу наявністю корму.


Якщо ви виявили місце годівлі ікластого хижака, звідси він далеко не піде. Що ж це за місця?


У вітряну погоду планктон, личинки і водні комахи дрейфують по всій водоймі, осідаючи на зарослих мілководних ділянках, розташованих як біля прибійного берега, так і на відстані від нього (банки, горби). Крім того, з посиленням вітру тут найшвидше перемішуються теплі і холодні шари води; кисневий режим поліпшується, і риба почуває себе в таких місцях цілком комфортно. Сюди, під захист рослин, в надії поживитися насамперед направляються зграйки дрібних рибок, які втрачають в каламутній воді пильність.


На іншому кінці харчового ланцюжка - судаки, які також більш активні в бурхливій воді. Досвід ловлі цього хижака показує, що судаки після нічного полювання затримуються іноді на мілинах навіть в сонячні безвітряні дні. Однак взяти їх із човна досить складно, оскільки вони інстинктивно відчувають небезпеку від рухомого судна, тим більше, якщо глибина не перевищує 16-18 футів. У тому ж випадку, коли вода вирує на мілководдях від сильного вітру, ловіть з човна і шум хвиль вам допоможе.


Більшість моїх кращих рибалок за останні п'ятнадцять років пов'язані з вітром. Я сказав пов'язані, тому що вони не тільки були у вітер, а й перед ним і після нього. За рахунок функцій плавального міхура судаки отримують сигнал про майбутню зміну погодних умов і заздалегідь починають просуватися до місць, де їм легше буде добути корм. Тобто вони стають активнішими вже в очікуванні вітру і у мене немає вагомих доказів, щоб спростувати це.


Якось під час змагань ми з партнером посіли третє місце в перший день ловлі, піймавши кілька солідних судаків на глибині від 18 до 35 футів. При повній тиші. На наступний день умови були схожі, хоча синоптики обіцяли наближення холодного фронту і вітер. Ми продовжували ловити на тих же глибинах, однак траплялися в основному дрібні судачки, більшу частину з яких доводилося відпускати. Повернувшись на базу для зважування улову, ми дізналися, що велика риба брала на глибинах не більше 10 футів. Чому судаки йшли на таку мілину? Пояснити це можна тільки тим, що вони вже активізувалися в передчутті сильних поривів вітру, які мали місце тільки на третій день змагань.


Подібне трапилося зі мною і Террі в одну з весняних рибалок. У ясний сонячний день ми ловили на джигові приманки з глибини 55 футів, і для нас не стало сюрпризом, що судачки-недомірки брали глибше, ніж велика риба. Коли клювання закінчилися, ми вирішили вести пошук на менших глибинах і вже до полудня виявили зграю хороших судаків на позначці 25 футів. Чому вони були тут? Відповідь послідувала через хвилин п'ятнадцять, коли раптово подув свіжий і досить сильний північно-західний вітер.


Кілька моїх найрезультативніших рибалок припадають на дні після шквального вітру. Так, одного разу по слідах нічної грози за три години ловлі в задушливий липневий день ми виконали норму вилову великої риби, здійснюючи проводку спіннер (ловля на обертальні блешні). Не глибше семи футів. Вода ще не відстоялася від каламуті і слабо пропускала сонячне світло. Хоча все говорило за те, що ловити слід на більшій глибині, ми обловлювали досить мілководні ділянки і судак брав безвідмовно.


Мій досвід підказує, що ловити судака треба на тих ділянках, де напередодні був сильний вітер. На відкриті ж місця при штормовому вітрі виходити на човні не раджу - це небезпечно. Треба трохи почекати. Як тільки встановиться відносно тиха погода, особливо в перші два дні, судаки ще продовжують активно полювати за дрібною рибкою і не залишать без уваги вдало обрану вами приманку.


Більшість судачатників воліють виходити на човні за судаком, коли хвилі не становлять небезпеки. Але якщо вітер дійсно реве і стогне, навіть рибалки зі стажем часом не можуть підібрати ключик до хижака. Так було і зі мною, поки я не отримав слушну пораду досвідченого інструктора, який позначив причину невдач гранично коротко: "Контроль за човном".


У подібних екстремальних умовах ловлять, як правило, бектроллінгом - методом, що забезпечує необхідний контроль за рухом судна. Однак на п'ятифутовій хвилі - це все одно, що плисти вгору по водоспаду. Тому, якщо складно ставало здійснювати проводку приманки, ми вимикали мотор і просто дрейфували за вітром. Це було зручно для нас, але зовсім не влаштовувало судаків. Більш якісну проводку в таких ситуаціях можна забезпечити лише одним способом: встати на якорі і ловити в закид на невеликі джиги, твістери і пластикові рибки.


Сильний вітер переміщує величезні маси води по всій акваторії водойми, викликаючи течії. На великих озерах у надвітряного боку рівень води може бути на кілька футів вище, ніж у підвітряного. Я багато експериментував в таких умовах і прийшов до висновку, що судаки зазвичай стоять головою проти течії, чекаючи зграйки дрібної риби, що прямують до берега. Мабуть, це одна з причин результативності ловлі при вільному дрейфі, коли хвиля не дуже велика. Однак там, де водний потік зустрічає перешкоди (крутий берег, острови, дамби тощо), виникає зворотна течія. У таких місцях судаки стоять головою до берега, чекаючи жертву в мутнуватій воді. Кращі результати при цьому дає ловля в закид на силіконові рибки, твістери і дрібні джиги, що імітують різні кормові об'єкти.


Особливість ловлі на прибійних ділянках полягає в тому, що такі безвідмовні в більшості випадків приманки, як виповзок, живець, снасточка з мертвою рибкою або воблер виявляються тут неефективними через труднощі їх підношення у вітер. Крім того, слід враховувати, що судаки в каламутній воді насилу виявляють приманки, слабо вібруючі в процесі проводки. Тому доцільніше використовувати в таких ситуаціях обертаьні блешні або пластикові рибки.


Наукові дослідження показують, що в каламутній воді судаки найкраще розрізняють відтінки червоного і оранжевого кольору. Хоча я не завжди покладаюся на лабораторні експерименти, мій рибальський досвід підтверджує, що саме ці два кольори найбільш продуктивні при ловлі в темній воді. Що стосується типу приманок, то в даному випадку я віддаю перевагу обертальним блешням №3 - 5, стандартно огруженим для даної проводки і забарвленим в комбінації вищевказаних відтінків. Якщо ж доводиться ловити на ділянках з кам'янистим дном, найкраще використовувати силіконові приманки на джиг-голівках, в тому числі незачіпляйки і на стоячій голівці. Твістери і Ріпери дають дуже відчутну вібрацію, що дозволяють хижакові швидше їх виявити. Такими приманками можна ловити тролінгом, в закид і в схил з човна.


Який вітер краще для ловлі судака?

 

Фактично можна говорити лише про деякі вітри, що потенційно здатні порушити активність судаків. Небажаний, наприклад, вітер в тому випадку, коли він змінює напрямок кілька разів протягом години або двох, будучи ознакою нестійкої погоди. Якщо потрапляєш в такий день, здається, що вітер змінюється щохвилини. І хоча іноді можливі все-таки локальні спалахи клювання, загалом же судак може в таку погоду повністю ігнорувати ваші приманки. І навпаки, коли вітер протягом дня стабільний, нерідко вдається виявити на прибережних ділянках, у воді кольору молочного шоколаду, зграї активних і жадібних судаків.


Такі загалом правила, які допоможуть вам отримати досвід ловлі судака. Є, звичайно, чимало інших нюансів, але одне ви повинні пам'ятати завжди - ніщо так не збуджує судака, як сприятливий вітер.

 

----

Думаєте риболовля це дорого? Адже снасті коштують не такі вже й малі гроші. А що, якщо ми скажемо Вам, що можна значно зекономити купуючи снасті у Китаї? Скажете  довго і не вигідно?  Ви помиляєтесь. Спробуйте сервіс доставки товарів з Китаю meest.cn і Ви переконаєтесь в тому, що купувати у китаї вигідно.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com