Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Ловля ляща у серпні
( 2 Votes )
Написав Lusik Переглядів - 4459   
Середа, 26 серпня 2015 09:31

lovlya lyashcha u serpniКоли літо підходить до свого логічного завершення, серпень обдаровує всіх останніми спекотними днями, і на березах вже жовтіє листя, багато рибалок роблять прикормку і відправляються за підлящиками і лящами. Незважаючи на те, що ловити цю рибу можна практично цілий рік, саме в серпні шанси «наколотити» хороший улов або зловити трофейного ляща особливо високі. В останній місяць літа лящ починає посилено харчуватися, а значить і клювати. Помітно, що через зміни клімату в останні роки серпень буває найтеплішим місяцем. Вода максимально прогрівається, а тваринні і рослинні організми, складові раціону ляща, досягають піку свого росту і розвитку. Тим не менш, в серпні ночі вже досить довгі, і лящ, мабуть, відчуває, що холоди не за горами, тому переходить на посилений, майже цілодобовий режим харчування. Так що гріх не скористатися можливістю половити ляща, який в цей час доступний як ніколи.


Місце для ловлі ляща


У серпні, місце для ловлі можна вибирати практично будь-яке, але переважніше природно з наявністю ухилів, більш глухе, з берегами зарослими очеретом і рідкісними підступами до води. Ідеальними місцями вважаються очеретяні зарості з «плямами» води серед очеретів.


План на ловлю


Він повинен бути чітким. Вирушаючи за лящем в першу чергу, потрібно думати не про вибір снасті, а про концепцію ловлі, яка повинна бути гнучкою, що підходить під різні умови, виходячи з якої, вибирають підгодовування, наживку і снасть. Наприклад: у похмуру дощову погоду лящ харчується на глибині, практично не переміщаючись. Значить, успішніше всього буде ловля на годівницю з невимиваємим кормом. За 3-4 закидання можна обловити обширний сектор і напевно знайти лящову зграю. Масоване ж підгодовування в таких умовах навряд чи зможе пересунути зграю. На її місце, ляща відразу не притягнеш. Прикорм може скорегувати зграю, якщо буде знаходиться безпосередньо в ній.


В якості наживки в такій ситуації найбільше підійде мотиль. Але це лише один і то приблизний варіант розвитку подій при ловлі ляща.


Прикормка


Як відомо, підлящик любить муть, та й хорошого ляща вона приваблює. Крім цього, ця риба володіє найтоншим нюхом, тому якісний, приємно пахнучий корм буквально одурманює її, змушуючи забути про все на світі, а запах зіпсованого, тухлого підгодовування викликає різку неприязнь і не тільки не приваблює рибу, але й відлякує ту що стоїть неподалік. Основу харчування ляща становить мотиль, молюски, різні личинки і черв'ячки, тобто тваринний корм. Отже, він має міститися і в нашому підгодовуванні. Крім цього, давно помічено, що ляща важко перегодувати: якщо він почне їсти «від пуза», значить, швидше за все, підійшла велика зграя, яка швидко змете прикормку і захоче ще. А ось відлякати ляща шумним підгодовуванням простіше простого.


Готуємо прикормку, відштовхуючись саме від цих тез. Заодно виробляємо і тактику підгодовування. Для ловлі на годівницю варять кашу, найчастіше це пшоняна. Її відціджують, остуджують і підсушують. Далі змішують кашу з розсипчастим підгодовуванням, яке повинне буде створювати каламуть. Суха суміш повинна мати стійкий запах і по можливості містити тваринні компоненти (сухі тваринні акваріумні добавки), про які зазвичай написано на пакетику з кормом. Можна додати в прикормку мотиля, порубаних хробаків або лялечки опариша (можна пофарбувати опариша).


Готовий корм перемішують, а вже на водоймі, додаючи в нього хліб, можна домогтися необхідної в'язкості. Цей же корм можна використовувати і для донки-гумки (як варіант - донка гумка з годівницею), наліпивши його грудками на підстави повідків, обережно опускаючи на глибину, а потім різко струшуючи на дно.


Для поплавкової ловлі це ж підгодовування теж хороше, тільки його треба зробити більш розсипчастим.


Зазвичай загодовують на початку ловлі, потім можна близько двох годин ловити, поки не підійде лящ. Після цього роблять розсипчасте підгодовування, перемішуючи суху суміш з піском і змочуючи все водою. Куля такого корму, закинута у воду, швидко розпадається, створюючи муть і поширюючи приємний запах, тим самим привертає рибу.


Варто ще раз зупинитися на тому, що лящ найчастіше боїться прикормочного шуму, а значить, використання годівниць і великих прикормових куль на мілководді часто прирікає на провал риблаки або клювання однієї дрібноти. Ну і, нарешті, варто врахувати, що ляща важко перегодувати, тому, щоб утримати зграю може знадобитися багато корму. Дуже багато.


Наживки


У багатьох лящатників улюбленою наживкою є мотиль. Незважаючи на те, що багато рибалок зазвичай ловлять ляща на рослинні насадки, все ж багато хто вважає, що тільки природний корм може залучити ляща найбільшою мірою.


Множинні відгуки про крупи і тісто підтверджують, що лящ їх бере менш охоче. Також малоефективний і черв'як, на якого лише зрідка бере велика риба. Так що основною Лящовою наживкою можна вважати мотиля. Крім нього часто успіх приносить і опариш. Особливо ефективним буває бутерброд мотиля і опариша. При ловлі на годівниці використовують такий прийом: на нижній гачок, лежачий на дні, насаджують мотиля, а на верхній, що висить вище годівниці, чіпляють опариша. Таким чином, на мотиля клюють середні і великі підлящики і лящі, а на опариша постійно сідають плотва і невеликі підлящики.


Отже, наживки й підгодовування підготовлені, тепер незайве подбати і про екіпіровку.

 

Тактика ловлі


Зазвичай лящатники їздять так, щоб можна було захопити вечірнє і ранкове клювання. Розрахунок іде на те, що підлящики і лящі ближче до ночі масово виходять до берега на жирування і залишаються тут до пізнього ранку. Вдень же ця риба стоїть на глибині, але не припиняє годуватися. Починаємо ловити в перший день з розвідки. «Промацати» ляща добре допомагає годівниця з невимиваємим кормом. Закидати варто не тільки в саму далечінь, а й на близьку відстань (близько 20метрів). Стояти лящ може і в траві, і біля очеретів, і на голому похилому дні. Але знайти рибу ще півсправи, важливо вгадати, куди вона буде переміщатися. У цьому випадку можна навіть перейти на поплавкову вудку, рясно закормивши з руки відповідне місе.


Вранці зазвичай все відбувається навпаки: ловлю вигідно починати вудкою, потім недальні закиди годівниці, а коли вже як слід пригріє сонце, «бомбити» годівницями глибину.


Загалом, головне - відповідально підготуватися до ловлі, постійно відслідковувати переміщення риби і намагатися не лякати її. А ще важливе терпіння - лящ не завжди готовий активно харчуватися, він може «мовчати» годинами, потім починає клювати так, що і перекусити ніколи.


І дочекатися цього моменту-головне завдання.


Кульмінація: полювання за крупним лящем

 

Крупним можна вважати ляща вага якого досягає кілограма і більше. Попадається він не дуже часто. І не тому, що ходить окремо від основної зграї. Найчастіше попадаються великі лящі під час жору саме невеликих підлящиків, упереміш з ними. А ось харчується крупняк по-особливому: годується недовго, але швидко, засмоктуючи своїм «хоботом» живність. Тому для клювання великого ляща намагаються роздратувати його апетит ароматним кормом, грамотно піднести наживку і ні в якому разі не злякати його. Адже саме велика риба робить рибалку особливо приємною.

Lusik

---- 

Будь-яке домашнє господарство вимагає наявності безлічі речей. Тому корисно знати де ж можна вигідно придбати все для дому. Рекомендуємо Вам магазин kilimanjaro.com.ua. Тут знайдете все, від гладильної дошки Eurogold до товарів для відпочинку чи Вашого улюбленого хобі.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com