Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Корупція в мисливстві: шито білими нитками
( 8 Votes )
Написав Пустельник Переглядів - 6110   
Субота, 09 січня 2016 16:36

Мисливець на полюванняГадається, всі погодяться, що першопричиною чи не всіх бід нашого ловецтва, і не тільки, нині є всеохоплююча корупція, яка набуває все мерзенніших форм та проявів. Це можна прослідкувати по перебігу деяких нещодавніх подій, що вкотре це засвідчують.

 

Як відомо, «Корупція» – (від латинського corrupto – ламати, псувати) - соціальне явище, що включає в себе сукупність етичних та правових порушень, що проявляється в зловживанні державною владою, становищем, статусом для отримання вигоди, переваг в особистих цілях на шкоду суспільному благу та інтересам держави. (А останньої, до речі, у нас схоже й нема, адже в Україні нині майже  відсутні, як справедливість, так і правосуддя.)

 

У нашому ловецтві найчастіше маємо корупцію в формі кумівства, тобто роздачі родичам, знайомим та друзям привілеїв, переваг,  дохідних посад, звань, нерухомості з метою закріплення своєї влади чи ділових зв’язків і, тим самим, створення системи підлеглих чи колег – боржників, які використовуються при прийнятті тих чи інших рішень. (Принцип «Ти мені – я тобі».)

 

Прояви корупції «в верхах» нині все ж намагаються не афішувати, але на практиці вона всіх там влаштовує, як тих, хто дає, так і тих, хто бере. Навіть більше того, замість реальних кроків по боротьбі з корупцією там йде бурхлива імітація по створенню усіляких «структур», які лише закопують гроші з бюджету та закордонні гранти. І кадри в них добирають відповідні. Реальних результатів як не було, так і нема, і тут головне лише сам процес «боротьби».

 

А от на провінційному рівні корупцію навіть не приховують, маючи місцеву мисливську громадськість просто за ніщо. Наприклад, останнім часом сумної слави в цьому плані  все більше заживає одна з найчисельніша щодо мисливців область - Львівська.

 

Тут тільки й чути, як у громади забирають угіддя та перерозподіляють під потрібних людей і, звісно ж, не без вигоди для тих, від кого це все залежить.

 

От і  15.09.2015 року, як коментують форумчани порталу «Ловецтво України», депутати Львівської обласної ради, будучи з народом, переживаючи за народ, все ж проголосували на користь чергового товтсосума.   Депутати ж у нас – патріоти! А особливо від ВО «Свобода». Видно так спереживались за народ,  що напевно подумали, а навіщо народу угіддя? Це ж великі витрати, тож нехай краще олігархи тратяться.

 

«Не побачили» народні обранці навіть  пікет мисливців, що протестував під стінами облради.

 

Цими угіддями користувався низовий колектив ТВМР ЗРУ «Голобутівська дача».. В нього входить понад 80 осіб, які є мешканями міста Стрия, сіл Райлів, Голобутів, Нежухів та ін. Статтею 22. Закону України «Про мисливське господарство та полювання» передбачено, що переважне право на користування мисливськими угіддями мають користувачі мисливських угідь, які продовжують строк користування цими угіддями. Але грубо порушуючи норми чинного законодавства Львівська обласна рада таки відібрала у громадського  колективу мисливські угіддя та передала такому собі ТзОВ "ГалБудСервіс". Цікаво, що співзасновником цього товариства є Юрій Сікора – син голови Дрогобицької районної ради Михайла Сікори. Передачу мисливських угідь лобіювали відомі депутати з ВО «Свобода». Три роки велась «війна» за ці угіддя. Нескінченні скарги, заяви та звернення в різні інстанції, державні та правоохоронні органи, на що отримувались різні відписки. Але під кінець каденції зазначені депутати пришвидшили хід подій, хоча, як підкреслюють безпосередні свідки подій, знову обіцяли, що питання взагалі не буде розглядатись. Та, напевно, невиконані зобов’язання не давали спокійно піти на вибори, а тому поспішно питання мисливських угідь було винесено на розгляд сесії та проголосоване. До речі,  на офіційному інтернет-сайті  облради зовсім не було інформації  про розгляд в порядку денному цього питання. Чи був в усьому цьому матеріальний інтерес , чи будь-який інший, залишається лише здогадуватись. Але з впевненістю можна сказати – однозначно не інтерес громади.


А про скільки подібних випадків  ще невідомо загалу?

 

А днями ось яке  повідомлення надійшло до нашої редакції від відомого в області й за її межами,  громадського екологічного інспектора  Ярослава Радевича;

 

«Під час виконання своїх  повноважень громадського інспектора з охорони довкілля (Державна екологічна інспекція у Львівській області. Посвідчення № 036) мною  18.10.2015р. було виявлено групу осіб, які в лісовому масиві Сколівського військового лісгоспу на території Стрийського району Львівської області проводили незаконне полювання, рухаючись в бік угідь ТМіР Дрогобицького "Лісівника". На мій телефонний дзвінок в Стрийський МВ ГУ МВС України у Львівській області, на місце події виїхали працівники міліції. Озброєних  порушників, котрі відмовились надати мені будь-які документи та погрожували зброєю, затримати до приїзду оперативної групи мені не вдалося. Зі слів свідків, які були в цей час  зі мною, та використовуючи матеріали відео та фотофіксації , вдалося встановити   даних осіб. Матеріали скеровано до Стрийського  відділу МВ ГУ МВСУ  та в  державну екологічну інспекцію у Львівській області. На наступний день голова цього низового колективу мисливців з села В.Гаї Дрогобицького району, М. Василенко подав до державної екологічної інспекції сумнівний рейдовий лист зі списком опізнаних нами осіб.  Але ж за свідченням трьох присутніх зі мною свідків,  ця група аж ніяк не охороняла угіддя, а проводила в зазначеному лісовому масиві справжнісіньке полювання і всі перебували з мисливською зброєю та ще й собаками!

 

А вже 15.11.2015 р. о 12 год. в присутності свідків ( Вітрикуш Р. проживає в с.Завадів, Стрийського району,   Вацовський М. проживає с.Завадів Стрийського райну та Стецко  І. с.В.Гаї Дрогобицького району)  було зафіксовано чергове порушення правил полювання цією ж  групою мисливців в кількості 12 чоловік, які без відповідних документів на право полювання, із мисливською зброєю та собаками проводили полювання в лісовому масиві В.Гаївського лісництва (урочище "Вовча гора") Дрогобицького лісгоспу, на території мисливських угідь Дрогобицького ТМіР "Лісівник".

 

На мою вимогу показати посвідчення мисливців і документи на право полювання, порушники, будучи явно напідпитку, відмовились.  Просто стояли на номерах в лісі і проводили загін звіра з собаками. Серед опізнаних мною  та свідками були - Стецько Я., Блауцяк Б., Василенко В.  та Янишин І.,   що проживають селі.В.Гаї Дрогобицького р-ну. 

 

В 12год.17хв. мною був викликаний  наряд міліції за телефонним дзвінком 102 , який прибув  на місце через дві години після  повідомлення! Порушники за цей час звичайно вийшли з угідь.

 

В цьому випадку голова Дрогобицького ТміР «Лісівник» Сушириба Б.  безсовісно прикрив правопорушників, пояснивши наступного дня, що всі зазначені вище мисливці нібито були з відстрілочними картками на пернату дичину і нібито мали право перебувати, як на полі, так і в лісі.

 

Ще за декілька днів, 20.12.2015р. в присутності свідків, які були в цей час зі мною, я чув постріли в цьому ж урочищі «Вовча гора» (мисливські угіддя Дрогобицького ТМіР «Лісівник») З лісу вийшла група мисливців вище згаданого низового коллективу,  котрих я вже знаю в лице. Вони тягли відстріляну косулю. Побачивши, що я наближаюся до неї, ватага залишила здобич й побігла в бік села В.Гаї. Була  викликана мною оперативна група поліції Дрогобицького МВС, й зафіксований випадок грубого порушення правил полювання - браконьєрства. Біля туші косулі нами була відловлена ще й собака одного з цих браконьєрів. На туші виднілись вхідний та вихідний отвір від кулі, відкритий перелом задньої кінцівки та перерізане горло. Знайдено також сліди крові та шерсті в лісі, звідки й принесли звіра.

 

Разом з працівниками поліції повідомили про це голову орендаря угідь, того ж Суширибу Б., який прибув через 4,5 години . Як і сподівалося, Сушириба і на цей раз прикривав цих порушників придумавши казочку про те, що косуля ця була підранком внаслідок полювання іншої групи, ніби то за кілометр від цього місця.На запитання "Як з таким пораненням і перерізаною шиєю косуля зайшла аж сюди?" п.Сушириба розвів руками без відповідді. Такої цинічної брехні ніхто не чекав. Відстріляну косулю він в присутності всіх свідків події записав у ліцензію за №023683 від 20.12.2015р., виписаною на Лопатія М.  - представника іншого колективу мисливців. Забирати тушу косулі Сушириба викликав Янишина І.  Його я впізнав серед порушників, які втекли, покинувши тушу косулі. Янишин також зізнався, що відловлений нами собака належить йому. Завантаживши косулю на мопед разом з собакою він собі поїхав. Матеріали відео та фото фіксації можу надати додатково за потреби.»

 

Перелік нещодавніх частих  «підкилимних  ігор» у мисливському господарстві Львівщини можна продовжити, але, гадається з вищенаведених типових прикладів вже можна певні  висновки,  головний з яких буде приблизно таким: «Нас, хто створив Майдан, революцію та гине в АТО продовжують мати за бидло. Тому, якщо ми  не вважаємо себе таким, ми просто повинні взяти й довести зворотнє в будь-який спосіб, а не мовчати й спостерігати!»

 

Близький кордон з Польщею дозволяє Львівським мисливцям частенько там бувати і побачене мимоволі  підштовхує до думки, що долати корупцію та браконьєрство могло б скоріше запровадження в Україні польської моделі ведення мисливського господарства. Але ні в кого немає жодних сумнівів в тому, що наші можновладці, із зрозумілих причин, пручатимуться цьому до останнього.

Пустельник

 

-----

На рыбалке или кемпинге трудно обойтись без дополнительных аксессуаров. Можно, но неудобно, и это делает отдых менее комфортным. Одним из самых необходимых  элементов снаряжения является хорошее раскладное кресло.  Обратите внимание на модель по ссылке. Такое кресло полезно иметь не только на рыбалке или кемпинге но и на даче или частоном участке.

 Коментарі  

 
#26 Сусідне село 21.01.2016 16:31
якщо такий чесний то покаши тут фото ліцензій і записів у контрольці і про сплату внесків
 
 
#25 іван богун 21.01.2016 15:08
Полював і буду полювати тому ,що маю необхідні документи ,сплачую внески ,купую ліцензію.А ти хочеш і надалі браконьєрити по "бєзпрєделу" .Хватить.Твої часи пройшли.Лишилося тобі тільки по лісу бігати і "нюхати".Або ж слухайся закону.
 
 
#24 Сусідне село 20.01.2016 18:15
Цитую іван богун:
Сусідньому селу.
Селом був - селом і лишився.


а сам забув з якого села родом ?

Тим більше я не їду в місто полювати, а ти полюєш і в тому селі і в ссусідному.
Скажи що не правда те що я написав ?
 
 
#23 іван богун 20.01.2016 16:34
Сусідньому селу.
Селом був - селом і лишився.
 
 
#22 Сусідне село 20.01.2016 16:11
Робы собі як хочеш. Не то що мерцедес чи жигули не дуже а і любий джип та спущених то вже смішно.
Головне тошо я точно знаю тебе а ти не знаєш точно мене. Село велике а таких мудрих як ти мало.
 
 
#21 іван богун 18.01.2016 16:39
Сусідньому селу.
Село, виправляй граматичні помилки.
А про колеса мудро.Так і зробимо.Що то за "Мерседес" на спущених колесах.Та й "Жигулі" не дуже.
 
 
#20 Сусідне село 18.01.2016 14:04
але філософски написано, важай би другого разу соловейка не слував на спущених колесах, бо розвелось тих мисливців більше ніж звіра, вже і соловейків не чути
 
 
#19 іван богун 18.01.2016 12:56
"Сусідньому селу"
Так те і дивно , що слухають тільки "Лісівник".Напевно тут звук пострілу для Радевича і Стецка ,як звук соловейка.А вони, як поціновувачі пташиного співу, ,надають перевагу Гаївським пташкам. Але соловейки зимою не співають.
Тож і доводиться їм мерзнути ,чекаючи в лісових кварталах весняних соловейкових трелів.
 
 
#18 іван богун 18.01.2016 08:27
"Ярому" Радевичу.
Так і до криміналу недалеко.
 
 
#17 ярий 17.01.2016 22:43
На образи?Бороньбоже.Я завжди все лагідно роблю і стріляю також лагідно і з посмішкою.
 
 
#16 іван богун 17.01.2016 21:35
"Ярому" Радевичу.
Щось Ви нервуєте.Перейшли на образи. Не
личить. Напевно дарма мерзли цілий день в кв.10,13,14 Дрогобицького лісгоспу та й до електрички разом з Стецком І.не встигли.
А питав я про протоколи на "браконьєрів" дрогобицьких , яких всіх "знаєте в лице".
Тай про полювання на лисицю забули.
Старієте.
 
 
#15 ярий 17.01.2016 20:48
о відома "І.Богун"можливо це сам Василенко під цим ніком,Запитання -що робила ця бригада сьогодні 17.01 зі зброєю в кв.10,13,14 цього ліскгоспу.Дрогобицького району замало?Кришує голова району Сікора ,ВО Свобода і вся районна структура від судів до поліції "Прихвачені"?Безнаказаннісь?
За мою роботу громадського інспектора не переживайте.Є в мене протоколи і не тільки по ваших бракошах,а і по сміттєзвалищах несанкціоновани х,незаконний видобуток ПГС,незаконні рубки і т.д.Добре що нагадали то з весни займемось і цим у ваших керунках "кришованих".
А там де ви пишете про добування підранків з собаками без паспортів краще закликайте щоб ліпше стрілялиі не робили підранків,а для ц оптимальнішого варіанту не ходили зі зброєю по лісі.З цієї Василенкової бригади ні один не здасть сам навіть на той жалюгідний мисливський мінімум,включаю чи самого Василенка.Вони далекі від полювання.
 
 
#14 Сусідне село 17.01.2016 20:01
Цитую іван богун:
в угіддях .... щонеділі чути постріли.....


А що тут дивного, сезон полювання, а днем полювання є та сама неділя. :lol:

Іван, я навіть незнав що Ви такий цікавий "дядько", все знаєте ))), хоча як кажуть - чуже бачите під лісом а до свого під носом сліпі ;-)
Браконьєрити ваші хлопці вміють, робіть то акуратніше бо і вас злапають
 
 
#13 іван богун 16.01.2016 18:56
Як житель Стрийського району запрошую Радевича так само ефективно попрацювати в угіддях бідя с.Кавсько,Ланівка ,Вівня,Рудники, Пятничани,Дідуш ичі,Бідьче , Голобутів,Завад ів та ін. де щонеділі чути постріли.На жаль рідні терени він не патрулює. Чому?Питання риторичне.Явно конфлікт інтересів, де громадський інспектор Радевич лобіює інтереси"свого"товариства та їде сдухати постріли частіше в Дрогобицький р-н.
Хоча, що з такого патрулювання ,коли після нього не складено жодного акту,хоч інспектор вже всіх знає в лице, має свідків , фото і відео. Чому? Відповідь проста .Чекає хабара . Як сам Радевич сказав у приватній розмові,мусить занести в Державну екологічну інспекцію де є громадським інспектором.Дійсно нічого не змінилося після Революції Гідності
Поцікавився змістом складених у 2013р. протоколів. Як мисливець скажу:"Ганьба".
За перебування в угіддях з собаками без документів.Та у цілій Львівській області з документами з десяток мисливських собак з родословними.То нехай краще "підранка" добере пес без паспорта , ніж звір здохне . Та в Радевича своє бачення принципів гуманного полювання.
І останнє. Зрозумів чому Радевич так активно "працює" в Дрогобицькому р-ні.Бо організовує замовні пікети під Обласною Радою з трьох чоловік щодо угідь "Голобутівська дача", які межують з Дрогобицьким районом.
І тут вже питання до Державної екологічої інспекції . Чи може такий заангажований Радевич бути громадським інспектором ,що чесно виконує свої обовязки.
 
 
#12 ярий 15.01.2016 22:31
www.facebook.com/.../

Це і його "князі" пишуть бо воно навіть розписатися не вміє а ставить хрестик не говорячи про інет.

я ,як пояснює голова Дрогобицького ТМір "Лісівник Сушириба Б.,браконьєрка зараз називається озброєне патрулювання кому завгодно угідь з собаками.Ось вам.
www.facebook.com/.../

Затримана ця гопкомпанія 18.10.15 на "патрулюванні"як пояснив Сушириба Б.

www.facebook.com/.../

Головне,що підчас затримання вони нічого не мають і не можуть сказати.На другий день появляються пояснення Сушириби Б.що все було законно.
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com