Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Прийоми зимової ловлі плотви на річці
( 0 Votes )
Написав Lusik Переглядів - 1888   
Вівторок, 02 лютого 2016 18:40

Плотва з льоду на річціУ силу ряду причин не завжди можливо ефективно ловити плотву на мормишку без підсадки. Це буває при різких змінах погоди, коли малоактивна риба стоїть в локальних точках, де ловля "на гру" її насторожує. Також на початку зими плотва буває сильно розосереджена по обширних поливах з одноманітним донним рельєфом.

 

У цьому випадку корисно плотву зібрати підгодовуванням і застосувати стаціонарну техніку ловлі, але не забувати і ловлю без насадки в підгодованих лунках.

 

Така ловля припускає, що на гачок мормишки обов'язково насаджується щось прийнятне для плотви в крижаній воді: мотиль, опариш, личинка реп'яхової молі або їх "бутерброди", інколи в основному велика плотва найкраще бере на хробака , якого тепер без проблем можна купити в риболовецьких магазинах круглий рік. Також плотва з льоду добре ловиться на сире ароматизоване тісто, манну "бовтанку", шматочки свіжого легкого, на личинку короїда, на мормиша. Подекуди їй подобаються личинки бабок, веснянок і інша живність, що водиться у водоймах, якщо їх, звичайно, вдається без особливих проблем добути.

 

Зрозуміло, що вимушено ловити плотву з насадкою на стаціонарну снасть доводиться на сильній течії, коли будь-яка мормишка буде занадто велика для вибагливої риби. Справа в тому, що на великих і середніх річках плотва достойного розміру за першого льоду встає на фарватері разом з лящем, густерою, язем і іншою рибою. На самому початку льодоставу, коли риба ще активно розшукує корм, її цілком можливо ловити на досить своєрідну "окську" мормишку. Зі зміцненням льоду більш ефективною буде снасть з кінцевим грузилом потрібної ваги і розташованим трохи вище нього (в 10-15 см) відносно довгим повідком (до 1,5 м) з легкою мормишкою або гачком.

 

"Окська" мормишка добре підходить для ловлі на середній і сильній течії навіть такої обережної риби, як плотва. Приманка являє собою свинцеву або вольфрамову кульку діаметром до 10 міліметрів. Вісь отвору для жилки і цівка гачка строго перпендикулярні один одному, тому на жилці мормишка займає горизонтальне положення. Відносно невеликий за розміром гачок повинен бути з довгою цівкою.

 

Вага мормишки, щоб вона добре "ловила", підбирається мінімальною, щоб вона всього лише б "відчувала" дно. Під час ловлі снасть плавно піднімають і опускають, мормишка з мотилем на гачку при цьому як би "крокує" по дну. Зрозуміло, що жилку доводиться потроху відпускати вниз за течією. Сигналізатором клювання служить кивок, жорсткість якого має відповідати силі течії. Клювання зазвичай відбувається в момент, коли мормишка ковзає над дном або під час паузи між підйомами.

 

У варіанті снасті з кінцевим грузилом і повідцем вище нього для різних глибин і сили течії використовується набір знімних тягарців грушоподібної або сферичної форми вагою аж до 20 грамів. Коли течія дуже сильна, повідець "огружають" мормишкою типу "кулька" з гачком з довгою цівкою, але вагою всього близько 0,2 грам - так приманка на повідку під дією потоку буде "бовтатися" гранично близько до дна, де риба шукає корм. При помірній течії вага грузила переважно не більше 10 грамів, а замість мормишки використовується невеликий і тонкий, "мотильний" гачок. Основна жилка найчастіше 0,12-0,14 мм, повідець робиться з найякіснішої жилки діаметром 0,10-0,12 мм. Тут також найбільш ефективно ловити донною проводкою, поставивши такий тягарець, щоб його "сходинками" зрушувала по дну течія. Цей спосіб зимової річкової риболовлі називають "катати кульку".


Виважування сівшої на гачок "рядової" плотви переважно не представляє особливих проблем. Однак велика плотва вагою понад півкіло вельми упориста і здатна здійснювати потужні ривки, володіючи до того ж м'якими губами. Тут, щоб не втратити гідний трофей, не треба особливо поспішати з виважуванням, знаючи, що плотва швидко стомлюється. Допоможе у цьому використання удильника з м'яким шестиком, у якого котушка обладнана затиском на зразок фрикційного гальма, що при критичних навантаженнях на снасть буде м'яко здавати рибі жилку.

Lusik

-----

Лучшая альтернатива шторам или гардинам - тканевые ролеты на окна. К тому же, если правильно подобрать, то их можно использовать вместе. В таком случае ролеты на окна и шторы дополняют друг друга и в результате Вы получите очень функциональное и красивое решение.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com