8-10 квітня державні інспектори Городоцької рибоохоронної дільниці спільно з громадськими інспекторами Львіврибоохорони провели рибоохоронний рейд.
Інспектори провели рейд у Городоцькому та Миколаївському районах задля виявлення порушень «Правил любительського та спортивного рибальства» в період весняно-літньої заборони на вилов водних біоресурсів.
За підсумками рибоохоронного рейду 10.04.2016 року державні інспектори на водоймах, закріплених за ГО УТМР Миколаївського району, зафіксували 9 випадків ловлі водних біоресурсів на заборонених місцях в нерестовий період (порушення вимог п.4.14.3 «Правил любительського та спортивного рибальства»).
Щоб притягнути правопорушників до адміністративної відповідальності, на них склали адміністративні протоколи за ч.3 ст.85 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
У зв'язку з нерестовим періодом, на території Львівської області з 1 квітня по 30 червня заборонено будь-яке рибальство, а також вилов раків.
Вилов риби в нерестовий період дозволено всім громадянам однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом і тільки з берега на спеціально визначених ділянках.
Відповідно до наказу Львіврибоохорони "Про встановлення весняно-літньої заборони на лов риби, інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об'єктах Львівської області в 2016 році", любительське рибальство дозволено:
р. Дністер – на лівому березі в межах міста Самбір; – від впадіння р. Стрв'яж вниз по течії по лівій стороні до автомобільного моста в районі «Будови» (Самбірський район); – с. Колодруби – на відстані 500м по обидві сторони проти течії від автомобільного моста ( Миколаївський район); – с. Надітичі – від межі села вверх по течії на відстані 500м по обидві сторони (Миколаївський район); – між селами Дем'янка-Наддністрянська Жидачівського району та Підгірці Миколаївського району по обидві сторони; – від с.Молотів до впадіння р.Луг по лівому березі (Жидачівський район); – від підвісного моста в с.Голешів вниз по течії на відстані 500м по лівому березі (Жидачівський район);. – від автомобільного моста смт. Журавно по правому березі до впадіння р. Свіча (Жидачівський район); – від автомобільного моста с. Заліски вверх по течії на відстані 500 м по лівому березі (Жидачівський район).
р. Верещиця – від автомобільного моста в смт.Великий Любінь вниз по течії до межі с.Піски ( Городоцький район).
р. Стрий – від с. Ісаї вверх по течії до 500 метрової охоронної зони Явірської ГЕС. (Турківський район). – на правому березі по течії в межах смт. Верхнє Синьовидне (Сколівський район); – на лівому березі в межах м. Стрий; – від межі с.Ходовичі до с.Стриганці по обидві сторони (Стрийський район); – від межі с. Іванівці до с. Заріччя по обидві сторони (Жидачівський район); – м. Жидачів – від автомобільного моста вверх по течії по обидві сторони до межі м. Жидачів.
р. Опір – від впадіння р. Орява до впадіння р. Кам'янка (Сколівський район).
р. Луг – в межах м. Ходорів.
р. Західний Буг – від межі м. Червонограда до межі с. Конотопи, від с. Ульвівок до межі с. Пісочне (Сокальський район).
Завадівське водосховище («Завадів») – вздовж бетонної дамби (Яворівський район).
Добротвірське водосховище («Добротвір») – на лівому березі за течією р. Західний Буг від 500 метрової зони суб'єкта племінної справи садково-рибного господарства («ЦМК рибдільниця Добротвір») до 500 метрової зони греблі «Добротвірської теплової електричної станції» ПАТ «ДТЕК Західенерго».
Віжомлянське хвостосховище («Віжомля» )- вздовж берегової зони від с. Віжомля (Яворівський район).
Гамаліївське водосховище («Гамаліївка») – по береговій лінії від с. Гамаліївка в межах від гідротехнічних споруд ТЕЦ-2 до закінчення бетонного покриття.
Стебниківське водосховище («Доброгостів») – вздовж бетонної греблі та по лівому березі за течією р.Колодниця.
Яворівське водосховище («Яворівське море») – вздовж берегової зони від водозливної шлюзи по правій стороні на відстані 500м.
Водосховище Малий Гноєнець («Прилбичі») – з бетонної дамби, а також на відстані 800м по правому березі і на відстані 2000м по лівому березі від бетонної дамби(Яворівський район).
Водосховище Великий Гноєнець («Терновиця») – по правому березі на відстані 700м та по лівому березі на відстані 900м від водозливної споруди (Яворівський район).
Оз.Заріччя – на південному березі озера на віддалі 300 метрів від дороги Львів-Жидачів до межі с.Заріччя ( Жидачівський район).
Щирецьке водосховище («Глинна Наварія») : – від автомобільного моста біля бази УТМР по лівому березі до спортивної бази «Спартак». – від автомобільного моста біля бази УТМР по правому березі до заливу в с. Малечковичі.
Водойми Миколаївської РО УТМР – «Чисте», «Середнє», «Глибоке», «Мисливське», «Барвінок», «Менделєєвське», водойма на території Берездівецької с/р, кар'єр в с.Розвадові – на спеціально відведених позанерестових ділянках.
Золочівське водосховище по вул. Шевченка в м. Золочів – вздовж дамби та 300м від дамби північного берега.
Ставок в парку Жовтневий (м.Золочів) – вздовж дамби та 100м від дамби західного берега.
Унятицьке водосховище с.Унятичі – вздовж дамби (Дрогобицький район).
Водойма «Уличнянка» – берегова смуга від с. Доброгостів до шлюзи дамби перекриття (Дрогобицький район).
Ставок «Пляж» м.Городок – від монаха випуску води водойми Городок-Центральний до сторожової будки по лівій стороні.
Ставок Яворівської районної ради УТМР – вздовж дамби та на відстані 80м. по обидві сторони від дамби. (Яворівський район).
Ходорівське водосховище – по береговій зоні із сторони м. Ходорова (пристань) до насосної станції цегельного заводу.
Водойми в межах м. Жидачева («Промінь», «Гребний канал», «Чисті озера») – на спеціально відведених позанерестових ділянках.
У всіх інших водоймах (частинах водойм), в тому числі наданих в оренду (крім виробників продукції аквакультури, зареєстрованих в органах рибоохорони) не перелічених у наказі, будь-яке рибальство заборонено.
За вилов риби дозволеними знаряддями в недозволених місцях на порушників накладають штраф вiд 34 до 170 гривень, а за вилов браконьєрськими засобами – вiд 340 до 680 гривень, вiдповiдно до статті 85 Кодексу України про адмiнiстративнi правопорушення. Крім того, визначають шкоду, завдану навколишньому середовищу. Наприклад, карась, окунь, в'юн, верховодку та йорж оцінюють у 17 гривень за штуку. Один лин коштуватиме 119 гривень, лящ – 170, а сом – 425 гривень. Також упродовж року заборонено ловити рибу, яка занесена до Червоної книги України. Зокрема, харіус європейський коштуватиме 14 тисяч, а стерлядь прісноводна – аж 48 тисяч гривень.
Львівська газета
|