Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Що таке фідерна гума і для чого вона потрібна?
( 0 Votes )
Написав Lusik Переглядів - 3692   
П'ятниця, 15 квітня 2016 08:29

Оснащення з фідергамУ даній публікації ми розглянемо що таке фідерна гума (feeder gum - фідергам, power gum - павергам), а точніше для чого вона використовується, які у неї переваги і недоліки, та поговоримо про деякі схеми монтажу фідерної гуми. При ловлі фідером використовуються амортизаторні гумки що являють собою еластичний матеріал, розроблений для донних оснащень. Як відомо, сам фідер винайшли англійці, і на протязі вже багатьох років Англія є провідною країною в спортивній риболовлі, як по фідерній так і по короповій ловлі. Так ось і фідерні гуму придумали теж британці, що й не дивно.У чому ж сенс використання фідерної гуми?


Головною причиною застосування гумових амортизаторів для риболовлі є можливість використання більш тонкого оснащення і зменшення ймовірності обриву повідця. Як всім рибалкам відомо, чим тонше жилка тим краще, але при занадто тонкій жилці або шнурі велика риба може просто її порвати, і рибалкам доводиться вибирати між міцністю снасті і інтенсивністю клювання. Так ось, фідерна гума вирішує дану проблему. Також фідерна гума інтенсивно застосовується при ловлі на плетені шнури, адже саме абсолютна не розтяжність плетінки і є причиною безлічі сходів риби при виважуванні. Фідерна гумка амортизує ривки риби і зменшує ймовірність її сходу. Амортизація гуми сильно пом'якшує ривки риби і не дає їй відчепиться. Особливо актуальним це стає при ловлі крупного коропа або амура, адже тоненький повідець і фідерна гума дозволяють реалізувати практично кожне клювання, а кількість сходів значно зменшується. Аналогом фідергама є моножилка, але для досягнення однакового результату досить буде і десяти сантиметрів фідергама при десяти метрах моножилки. Якщо в оснащенні наша годівниця кріпиться через шматок фідергама, то наш монтаж буде володіти декількома перевагами. По-перше, ризик втрати годівниці при закиданні зменшується, а по-друге оснащення летить набагато далі, та й закид виходить більш м'яким і приємним.

Ще однією перевагою використання гуми для фідера є збільшення чутливості снасті. Але досягається чутливість не на всіх варіантах оснащеннях. З використанням несиметричної петлі збільшення чутливості не буде, але в інших варіантах чутливість помітно збільшиться. Використовуючи важкі годівниці і вантажі, клювання буде передаватися саме на кінчик фідера, а сама годівниця при цьому буде нерухомою. Але якщо гумовий амортизатор не використовувати, зусилля риби буде ділиться і на годівницю, і на квівертіп, що зробить клювання менш помітним для рибалки. Для помітного клювання, риба повинна буде зрушити годівницю, перш ніж рибалка побачить гарну потяжку. А якщо Ви ловите на сильній течії і з великою глибиною, де тиск води на жилку збільшується, використання важких годівниць є просто необхідним. У таких екстремальних умовах фідерний амортизатор буде вельми корисним.

Оснастка з фідергамПереваги застосування фідерної гуми:

  • - амортизує ривки великої риби при виважуванні;
  • - дає можливість застосовувати досить тонкі повідці;
  • - зменшує ймовірність обриву годівниці при закиданні;
  • - підвищує чутливість в деяких оснащеннях;
  • - снасть летить далі;
  • - більш плавний закид,
  • - стійкість до стирання на брівках і мушлях;Недоліки фідерної гуми:

- необхідно перевіряти снасть на міцність, так як вузли гуми можуть ковзати;
- погано видно слабкі клювання, особливо з довгим повідком;
- в деяких оснащеннях підвищується ймовірність до заплутування.Висновок. Використання фідерної гуми дуже ефективне, особливо при ловлі крупної риби на великих дистанція. У підсумку, використовуючи feedergum, сходів риби і обривів повідків буде значно менше, а при вмілому використанні фрикціона котушки сходів можна уникнути і зовсім. Підсікати при використанні фідерної гумки потрібно більш розмашисто і плавно, так як для засікання риби гуму спочатку потрібно розтягнути.

Lusik

 

-----

Каждому любителю отдыха на природе, рыбаку, туристу или охотнику обязательно нужна палатка. Обратите внимание на модель Terra Incognita Alfa 3 купить которую, можна в магазине Activus. Этот варинат прекрасно подойдет для большинства случаев, а ее надежность и функциональность будет радовать Вас многие годы и никогда не подведет.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com