Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Кілька слів про бойли
( 0 Votes )
Написав Lusik Переглядів - 1352   
П'ятниця, 15 квітня 2016 09:47

БойлиНе так давно ловлею коропа займалася порівняно невелика частина рибалок, і їх насадки, що забезпечували успіх, трималися в секреті. У той час готових насадок для коропа в продажу не було. Кожен карпятник мав секретні рецепти з приготування пастоподібних насадок, що містять таємничі і високоефективні інгредієнти.


Складність застосування пастоподібних насадок полягала в тому, що, крім коропа, інша дрібніша риба також клювала і обгризала їх. Для вирішення цієї проблеми рибалки стали пов'язувати пастоподібні інгредієнти сирим яйцем і скатувати їх у кульки. Потім кульки протягом декількох хвилин відварювали в воді. При цьому у них формувалася тверда оболонка, що протистояла впливу дрібної риби. Таким чином, народилася основа для виробництва бойлів.


Сила бойла


До початку 1980-х років ловля на волосяний монтаж з бойлами стала настільки успішною, що люди почали спеціально виробляти і продавати бойли. Після цього рибалки - любителі стали ловити коропа такими насадками і снастями, які майже на будь-якій рибалці гарантували успіх. Готові до вживання бойли будь-якого кольору і запаху, які тільки можна собі уявити, тепер є найбільш широко поширеною насадкою в карпфішингу.


У деяких водоймах з високим рибальським пресом застосовується така кількістьбойлів, що вони становлять основну кормову базу коропів. У деяких випадках від кількості бойлів, що залишилися у водоймі безпосередньо після рибалок залежить приріст коропа від одного сезону до іншого.


Негативна сторона використання бойлів полягає в тому, що в деяких водоймах їх залишається стільки, що вони не з'їдаються, гниють і забруднюють воду. Тому в деяких коропових водоймах використання бойлів заборонено.


Виготовити самому чи купити?


Деякі рибалки - карпятники виготовляють бойли самі. Це трудомісткий процес, але він дозволяє робити бойли набагато дешевшими і отримувати їх у великій кількості. Більш того, ви отримуєте можливість для експерименту з новими рецептами, кольорами і запахами.


Однак, якщо ви ловите коропа від випадку до випадку, готові бойли більш зручні. У герметичній упаковці при зберіганні в холодильнику далеко від сонячного світла вони можуть залишатися свіжими протягом декількох місяців. Якщо ж упаковка розкрита, і ви хочете зберегти бойли, що залишилися після риболовлі, заморозьте їх.


Аналіз бойла


Основні інгредієнти бойла - це яйце, яке пов'язує весь інший вміст, і основна маса, яка може включати суміш білків, вуглеводів, жирів, мінеральних речовин і вітамінів. Існує думка, що короп здатний визначати харчову цінність інгредієнтів. Чи так це насправді - питання спірне. Але що виразно має істотне значення, так це запах і в меншій мірі колір.


Запах найбільш важливий, так як бойл з'їдається переважно на дні, де короп відшукує корм, в більшій мірі орієнтуючись на його запах а потім смак, ніж на зовнішній вигляд. Доведено, що короп реагує на запах м'яса, риби і фруктів, але для того щоб визначити, який запах є найбільш ефективним в конкретній водоймі, розпитайте місцевих рибалок або використовуйте метод проб і помилок.


Використання бойлів


У водоймах, де інтенсивно ловлять на бойли, короп зазвичай ними і годується, в зв'язку з чим навколо кожної насадки необхідне підгодовування, що складається приблизно з 20 - 30 бойлів. Якщо на бойли в даній водоймі ловлять рідко або якщо Ви хочете привчити коропа до нового аромату, необхідно закинути кілька сотень бойлів і, набравшись терпіння, чекати результату.


Кожен раз, коли ви знайдете коропа, підкиньте кілька бойлів, зазвичай достатньо 10, якщо тільки ви не ловите в "голодних" водах з багатим річковим поголів'ям. В останньому випадку корисно подвоїти число бойлів для підгодовування.


На бойли краще ловити з волосяним монтажем, ніж безпосередньо насаджувати їх на гачок. Почасти це пов'язано з тим, що бойли - порівняно тверді насадки, але основна перевага волосяного монтажу полягає в тому, що підвищується шанс самозасікання коропа. Короп засмоктує бойл разом з гачком, відчуває гачок і намагається його виплюнути - при цьому жало вільного гачка надійно засікається йому в рот.


Для того щоб змусити коропа спробувати насадку і засмоктати її, спробуйте застосувати "pop - up" - плаваючий бойл, що знаходиться над місцем ловлі.

Lusik

-----

Последнее время много наших соотечественников ездят отдыхать в Грузию. Бесспорно, это чудесная страна где есть на что посмотреть. Чтобы комфортно все осмотреть и побывать всюду без привязки к чему-либо всегда можно воспользоватся сервисом "lion-rentacar.com.ge". Это не дорого и очень удобно.

 

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com