Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Пітчинг і роллкаст - два способи закидання кастингової снасті в важкодоступних місцях
( 0 Votes )
Написав Administrator Переглядів - 1624   
Неділя, 17 квітня 2016 14:05
Кастингова снастьУ цій статті я постараюся описати, як можна успішно використовувати мультиплікатор в важкодоступних, з точки зору техніки закидання, місцях, а також спробую переконати вас, що легкий спінінг цілком уживається з мультіплікаторною котушкою і однією з основних переваг цього тандему є та легкість, з якою можна точно відправити приманку в певну точку водойми.
Початок
Коли я освоїв принципи ловлі мультиплікатором, то, як і всі інші рибалки, ловив з човна або відкритих берегів великих водосховищ або річок. Однак такий стан справ мене не дуже влаштовував, тому що хотілося використовувати кастинг в будь-якій, придатній для риболовлі водоймі, незалежно від її складності для закидання. Підштовхнув мене до цієї думки відеоролик, побачений на одному з рибальських сайтів, де рибалка з неймовірною точністю посилав на короткі дистанції невеликий пузатий воблерок в водоймі, повній всіляких перешкод, як по берегах, так і безпосередньо у воді. У той же час це змушувало задуматися, а чому б подібну техніку закидання не використовувати на практиці в наших водоймах? І як технічно до цього підготуватися? У всьому світі ловля за допомогою мультиплікаторної котушки вже стала звичною справою, давно придумані назви для різних технік закидання. Це і фліппінг, і пітчинг, і роллкаст. На мою думку, для застосування в умовах наших водойм придатні лише дві останні і саме на них я зупинюся.
Пітчинг
 
Почнемо саме з цієї техніки ловлі, тому як вона має вирішальне значення в тому випадку, якщо нашою головною метою буде точний закид приманки на короткі та середні дистанції. Що це означає? Перш за все, я маю на увазі точні кидки на відстань в декілька метрів (максимально до п'ятнадцяти) в певні місця водойми, де, за моїм припущенням, може перебувати хижак. Цей метод грунтується на закиданні приманки з-під себе, коли закид через голову або збоку неможливий.
Пітчинг дозволяє обловлювати місця з нависаючими гілками або серед кущів, а також на закоряжених ділянках. У разі ловлі серед затоплених дерев чи інших підводних перешкод таким закидом можна значно знизити кількість втрачених приманок, чого буде важко уникнути, застосовуючи в таких місцях інші метод закидання. Найчастіше я застосовую цей метод під час полювання за головнями, які мешкають в малих річках, що буяють різними зачепами, як у воді, так і на березі.
Приманку слід тримати в лівій руці на рівні котушки, жилка між нею і тюльпаном повинна бути злегка натягнута. Вершинка вудилища повинна бути спрямована до поверхні води. Відпускаючи приманку, необхідно одночасно зап'ястям зробити легкий рух вудилищем вгору, щоб вона не дуже швидко і невисоко над поверхнею води полетіла в заздалегідь намічене місце водоймища. У той момент, коли приманка буде над точкою, в якій повинна приводнився, потрібно притримати шпулю мультиплікатора і зупинити її політ. Якщо місцем ловлі є невелика річка або дистанція ловлі не перевищує 7-8 метрів і успішний закид залежить від точності, потрібно скоротити відрізок жилки між тюльпаном і долонею, наскільки це можливо. Щоб бути впевненим, що приманка потрапить саме в те місце, куди потрібно, необхідно тримати її вище, приблизно на половині відстані між жилковкладачем і першим кільцем вудилища. При злегка натягнутій жилці і плавному русі вершинки точність такого закиду буде дуже високою.
Потрібно пам'ятати, що точність закидання зменшується пропорційно відстані, на яку ми хочемо відправити приманку. Закид пітчингом більш ніж на 13 метрів вважаю безперспективним, адже навіть при десятиметровому закиді важко говорити про високу точність. У разі використання ліворучного мультиплікатора для більш чіткого контролю над снастю важливим фактором є розташування долоні під час закидання так, щоб ручка котушки була направлена трохи вниз.
Вудилище
 
 
У США пітчингом ловлять в основному баса, що мешкає в сильно зарослих водною рослинністю місцях. Застосовується він з досить довгим (2,1-2,15 м) вудилищем з жорстким бланком (super fast). Випадків, для яких використовуються подібні вудилища, може бути кілька. Найважливішим є те, що потужним вудилищем можна швидко і легко витягти рибу з водної рослинності. Є й інша причина, по якій необхідний жорсткий спінінг. За допомогою такого вудилища значно легше управляти польотом приманки, що є основним правилом точного її попадання в ціль. Більш м'яке вудилище (moderate або fast) менше підходить для цих цілей. М'який кінчик, незамінний при закиданні на далекі дистанції, при пітчингу має особливість розгойдуватися, а це погіршує точність закидання. На мою думку, найкращим буде вудилище в діапазоні від 1,8 м (мінімум) до 2,15 м (максимум) з швидким ладом, а ще краще extra fast. Що стосується мене, то моїм фаворитом є вудилище Abu Garsia Fantasista FCY-601M з тестом 10-40 г, яке показувало себе з найкращої сторони під час ловлі як джиг голівками вагою 10-12 г, так і невеликими кренкбейтами. Не варто побоюватися того, що швидке і жорстке вудилище унеможливить комфортний закид на близьку відстань. Закид такого типу виконується в основному за допомогою котушки, і центрування вудилища має в цьому випадку не таке велике значення, як при класичному закиді.
Котушка
На цю тему вже написано досить. При закиданні методом пітчинг особливе значення має регулювання магнітного гальма мультиплікатора. Наприклад, я досить давно і з успіхом використовую мультиплікатор Revo S фірми Abu Garсia. Про користь такого типу гальма свідчить характеристика гальмування в котушках з невеликим передавальним відношенням.
На практиці основним і найважливішим фактором є те, як відрегульовано гальмо мультиплікатора. У важкодоступних місцях, із зарослими берегами головне, щоб закид був точним і його можна було повторити ще раз. Не варто максимально послаблювати гальмо, тому що це не ловля, наприклад, жереха з дальньої дистанції, а просто закид на кілька метрів. Кожне, навіть зовсім невелике ослаблення жилки на шпулі може привести до утворення «бороди» і, як наслідок, до повної втрати контролю над приманкою, яка може зачепитися за перешкоду, або опустившись на дно або пропливши якусь відстань за течією. При закиданні з-під себе гальмо затискається досить сильно. Така установка дозволяє без особливих проблем закинути легкий «голавлевий» воблерок вагою кілька грамів, і при цьому жилка буде рівномірно сходити зі шпулі без найменшого ризику заплутатися.
Приманка і основна жилка
 
Специфіка більшості місць, в яких застосовується пітчинг, вимагає використання приманок, які при своїй вловистості будуть недорогими (великий ризик втрати приманки) і в той же час добре летять. В ідеалі, це різного роду силіконові приманки на легких джиг-голівках, вага яких не перевищує 8-10гр. Така приманка занурюється не дуже швидко, а її загальна маса (10-12 г) дозволяє виконувати закид не самими делікатними котушками.
Ще однією перевагою силіконової приманки є той факт, що її зручно тримати в руці перед закидом і це знижує ймовірність травми. Якщо ми ловимо на воблер, то, як правило, змушені тримати приманку за задній трійник, а це вимагає уваги і обережності. В іншому випадку загнати собі в палець гачок набагато простіше, ніж побачити хоч одне клювання. Можна, звичайно, замінити задній трійник великим за розміром, але це не завжди виправдано, особливо якщо ловиш невеликих головнів. Інший спосіб утримування приманки хоч і не такий зручний, зате більш безпечний. Він полягає в утриманні воблера за лопать.
Вид жилки визначається видом і розміром риби, яку ми збираємося ловити, а також самим місцем ловлі. Я використовую шнур FireLine діаметром 0,1 мм з розривним навантаженням 8 lbs.
Роллкаст
 
Це, як і пітчинг, дуже проста техніка закидання, призначена для застосування в тих місцях, де немає можливості повноцінно замахнутися для закидання класичного. Однак на цьому схожість з пітчингом і закінчується. Метод закидання роллкаст полягає в максимальному навантаженні на кінчик спінінга, забезпечується приманкою. Кінчик вудилища повинен бути спрямований вниз, а кисть руки повинна виконувати головний круговий рух. При цьому потрібно намагатися «порушити» тільки вершину, а не все вудилище.
Під час закидання приманки в потрібному напрямку необхідно контролювати роботу шпулі за допомогою великого пальця і загальмувати її в потрібний момент. Звучить це дещо витіювато, але запевняю вас, що застосування цієї техніки на практиці виглядає набагато простішим, ніж спроби описати її словами. Роллкаст можна застосовувати практично з будь-яким видом вудилища. Тут, навпаки, на відміну від пітчингу, краще підійде вудилище з більш м'якою вершинкою. Суттєвим моментом є також довжина відрізку жилки між тюльпаном і приманкою: чим вона більше, тим більше простору для закидання потрібно в місці ловлі, але в той же час можна далі закинути приманку. Якщо відрізок жилки коливається в межах 25-35 см, можна не сумніватися що закид приманки на середню дистанцію не викличе проблем. Втім, довжину жилки потрібно підбирати інтуїтивно, орієнтуючись на умови в місці ловлі.
Техніка роллкаст дозволяє зробити точний кидок, хоча і в меншій мірі, ніж при пітчингу. Я застосовую цей метод в невеликих річках з відносно високими берегами. Він дозволяє легко подати приманку під протилежний берег.
Сподіваюся, що пітчинг і роллкаст дозволять вам освоїти важкі в технічному плані водойми. Ці методи закидання є важливою складовою кастингової ловлі. Якщо ж їх застосування стане для вас звичним, то сам процес буде ще більш цікавим і привабливим. Безсумнівним плюсом застосування мультиплікатора в складних умовах ловлі є повний контроль над відстанню польоту приманки. Затримати приманку над наміченою точкою набагато легше за допомогою мультиплікатора, ніж безінерційної котушки, а кількість збережених при зачепах приманок прямо пропорційно задоволенню, яке приносять способи кастингової ловлі.
 
 
Ищите где заказать транспорт для єкскурсии, или длительной поездки в Карпаты? Не проблема, компания prestige-bus.com.ua поможет заказать автобус в Харькове для любых нужд.
 
 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com