Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Чутливість - найбільша перевага поплавкового оснащення
( 0 Votes )
Написав Administrator Переглядів - 2585   
Субота, 23 квітня 2016 09:55

ПоплавокНі при якому іншому методі оснащення не буває таким тонким, а сигналізатор клювання таким чуйним, як при поплавковій ловлі з фіксованим поплавком. Чутливі поплавці і крихітні грузила необхідно ретельно узгоджувати один з одним, оскільки антена повинна відзначати найнезначніші дотики до приманки.


Поплавочна ловля дещо парадоксальна: ловлять дуже довгими вудилищами на найменші гачки. Елементи оснащення прості: поплавок, грузило, гачок, але їх комбінують у величезній кількості варіантів. Завдяки цим комбінаціям виходять найчутливіші оснастки, які в звичайних умовах на озері, каналі або річці перевершують по ефективності багато інших методів ловлі нехижих риб. Перевагу поплавцевих вудилищ і оснасток треба розуміти в самому прямому сенсі слова, оскільки поплавочна ловля - це не тільки аматорська риболовля, але і великий спорт і на великих змаганнях вирішується доля солідних призів.


Перша з переваг ловлі із фіксованим поплавком полягає в тому, що за допомогою довгого штекерного вудилища можна дуже точно подавати приманку в місце ловлі. Довге вудилище служить не тільки для доставки гачка з насадкою, але і для того, щоб контролювати оснастку на течії, притримувати поплавець або пускати його в дрейф.


Друга значна перевага полягає в чуйності оснастки з фіксованим поплавком. Її закидають не так, як ковзний Waggler матчевою снастю або фідерну годівницю. Не потрібна і додаткова огрузка, щоб вона далі летіла; необхідні тільки грузила, які змушують приманку занурюватися і врівноважують поплавок. Тим самим приманку можна завжди подавати на оснащенні, яка в тих чи інших умовах буває непомітнішою інших і чинить найменший опір при клюванні.


У розпорядженні рибалки є безліч поплавців найрізноманітніших форм і грузила різних профілів і розмірів, які він може монтувати на оснащенні в нескінченних варіаціях. Різні поплавці й численні системи огрузки потрібні тому, що оснащення доводиться пристосовувати до постійно змінюваних умов ловлі на водоймах. Численні варіанти оснасток є у кожного серйозного поплавочника. Всі їх можна звести до декількох основних форм, про які далі піде мова.

 

Елементи оснащення


1. Основне завдання антени поплавка - сигналізувати про клювання. Антена повинна бути добре помітною і при цьому мати малу парусність. Доводиться йти на компроміс. Поплавці зі змінною або додатковою антеною дозволяють при необхідності збільшити їх помітність.

2. При ловлі на течії плоский поплавець забезпечує чутливу сигналізацію клювання. При меншій вантажопідйомності в порівнянні з іншими моделями цей поплавок стабільно утримує антену у вертикальному положенні навіть в сильному потоці.

3. Жилка найчастіше проходить через вушко поплавка і стопориться силіконовою трубочкою на кілі. У поплавців з внутрішнім пропуском жилки вона заклинюється кілем в тілі. Завдяки цьому поплавець вдається добре контролювати на течії.Поплавці для стоячої і швидкоплинної води

Спектр форм поплавців дуже широкий: від довгих і вузьких до товстих і кулястих. Загальне правило при виборі поплавців таке: чим спокійніше вода, тим тонший потрібно поплавок; чим сильніша течія, тим він повинен бути товстішим. Тут представлена невелика добірка моделей поплавців, область застосування яких простирається від стоячих водойми (поплавок 1) до швидкоплинної річки (поплавок 10).

10 видів поплавків для різних умов

  1. Поплавок з вузьким тілом і плоским верхом. Ця площина стабілізується силою поверхневого натягу води. При точній огрузці такий поплавок стає дуже чуйним сігналізотором клювання в спокійній воді.
  2. Стрункий поплавок з поступово звужуємим догори і вниз тілом. У спокійній воді він залишається стійким навіть при невеликій течії. Поплавок цієї форми добре підходить для озер і каналів зі слабкою течією.
  3. Завдяки низько розташованому центру тяжкості і вузькій шийці цей поплавок досить добре протистоїть хвилям. Антена піднімається і опускається разом з хвилями і тільки при клюванні зовсім йде під воду.
  4. У цього поплавка центр ваги розташований низько, але тіло більш компактне, ніж у поплавка № 3. Дуже довгий кіль стабілізує поплавок, коли його повільно проводять або притримують на невеликій течії.
  5. Поплавок з каплевидним тілом - класичний вибір для річок з повільною течією. Коли немає хвилі, він забезпечує надійну сигналізацію клювання, якщо його по черзі відпускати в дрейф або притримувати.
  6. Поплавок - двосторонній конус. Завдяки довгому кілю він має гарну стійкість на слабкій і середній течії. Поплавці такої форми часто використовують при ловлі на каналах.
  7. Товсте каплевидне тіло і довгий кіль сприяють стабілізації поплавка в швидкоплинній воді. Вушко для пропуску жилки розміщено дуже високо. Завдяки цьому поплавець при притримці на течії не виходить з води.
  8. Поплавок з майже кулястим корпусом, більш компактний, ніж, схожий на краплю. Жилка проходить крізь тіло поплавка, завдяки чому він витримує більш високе навантаження при притримці і підсіканні на сильній течії.
  9. Перевернуте каплевидне тіло забезпечує поплавцю велику підйомну силу, коли він знаходиться під самою поверхнею води. Цей поплавець не занурюється, навіть якщо на течї огрузка тягне його на дно.
  10. Плоский поплавок для ловлі на течії. Дисковидне тіло з вушками для пропуску жилки на скошеному ребрі має мінімальну парусність на течії. При жорсткому пригальмовуванні антена залишається в стійкому положенні, а тіло поплавця не піднімається з води.

Lusik

-----

Хотите преобразить офис или комнату в квартире? Нужно функциональное решение вместо штор или градин? Обратите внимание на тканевые роллеты что в магазине в Киеве или на сайте proem.in.ua. Практичные, стильные, надежные изготовлены по современных технологиях они будут служить вам долгие годы. 

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com