Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Копчений окунь в польових умовах
( 0 Votes )
Написав Administrator Переглядів - 3524   
Субота, 23 квітня 2016 10:37

okun garyachogo koptinnyaОкунів потрібно тільки випатрати і промити, видалити зябра. Засолювання можна проводити двома способами - в ропі і просто засипавши сіллю. У першому випадку в воді розчиняють сіль. За спливанням сирої картоплини судять про готовність розчину (ропи). У нього занурюють рибу на 3 години. У другому випадку рибу пересипають рясно сіллю і перемішують.


Вже через годину рибу можна коптити, попередньо промивши водою. В обох випадках окунів треба витерти насухо, інакше при копченні риба буде швидше "варитися", ніж коптитися.


Як коптильню в похідних умовах я застосовую невелике деко для випікання і рулон фольги. На дно коптильні рясно насипаємо вишневу тирсу. Чудово також для копчення окуня підійдуть деревина бука, граба, дуба, клена, вільхи, тополі, ясена і фруктових дерев, за винятком груші (злегка гірчить). Я зупинив свій вибір на вишні.

Копчений окунь
Зверху, на тирсу укладаємо гілки вишні як на фото. Ця конструкція дозволить підняти рибу над дном в уникненні пригорання. Рибу викладаємо шарами, животиками вниз (для видалення зайвої вологи в процесі копчення). Шари між собою поділяємо гілками вишні, відкриваючи тим самим доступ диму для більш рівномірного копчення.

Копчений окунь


Всю цю конструкцію обмотуємо навколо два рази фольгою і скручуємо фольгу зверху, залишаючи невеликий отвір. Постарайтеся, щоб фольга не торкалася риби, інакше вона неминуче пристане в процесі копчення. Встановлюємо на пару цеглин і розводимо досить інтенсивний вогонь.

kopchenyy okun 4


З моменту появи диму з каганця до повної готовності досить 20-25 хвилин. Після відкриваємо фольгу зверху, і підсушуємо вже готових окунів ще протягом 15 хвилин. Готовий окунь набуває темно-коричневий відтінок, чудовий аромат і неповторний смак. Він хороший і в гарячому і в холодному вигляді.


Страви приготовані таким способом через високий вміст вологи не призначені для тривалого зберігання поза холодильником. Тому не варто заготовлювати про запас, краще знову зловити і закоптити свіженьких окунців.

 

Аналогічно можна коптити рибу на газовому таганці, і в чавунному казані. Але неодмінно на вулиці, оскільки ніяка домашня витяжка не впорається з великою кількістю диму від каганця. І не забувайте - копчення, нехай і приготоване за всіма правилами, все ж не дуже корисне для здоров'я. Не захоплюйтеся блюдами гарячого або холодного копчення.

Mark

-----

Нужно практичное решение вместо штор или градин? Обратите внимание на Светлофф. Эти солнцезащитные и ролетные системы характеризируются стильным видом, надежностью и долговечностью. Они изготовлены по современных технологиях и неотменно пребразят в лучшую сторону ваш офис или комнату. 

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com