Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Швейцарсько-українські проект розвитку лісового господарства в Закарпатті "FORZA".
( 0 Votes )
Написав Waldemar Oldak Переглядів - 16243   
Вівторок, 22 липня 2008 10:16

МІЖУРЯДОВИЙ  ПРОЕКТ FORZA ВНЕСЕ ПОЗИТИВНІ ЗМІНИ У ВЕДЕННЯ ЛІСОВОГО ГОСПОДАРСТВА,

ВПЕВНЕНІ ФАХІВЦІ

 

forza1.jpg17 січня в Ужгороді відбулася прес-конференція представників координаційного офісу міжурядового Швейцарсько-українського проекту розвитку лісового господарства в Закарпатті „FORZA”. Це-- перший комплексний лісогосподарський проект в Закарпатті, увага якого спрямована на належне управління довкіллям та поліпшення життєвого рівня місцевого населення.

Йшлося про результати роботи Фази І проекту та плани діяльності на наступний період.  Хілмар Фіольмі, міжнародний радник проекту, розповів, що FORZA — проект технічної співпраці між швейцарським та українським урядами — діє на Закарпатті вже 2 роки. Впровадження проекту розділено на три фази. В центрі уваги Фази ІІ проекту (січень 2006 року - грудень 2008 року) також, як і Фази І (жовтень 2003 року - грудень 2005 рік) перебуває Закарпаття, зокрема, пілотні території — Хустський та Рахівський райони. Передбачена також співпраця з іншими областями Карпатського регіону. Хілмар Фіольмі висловив вдячність партнерам проекту, зокрема, Державному комітету лісового господарства України, Закарпатському обласному управлінню лісового господарства, Закарпатському лісотехнічному технікуму, ВО „Укрдержліспроект”, а також Хустському і Рахівському лісгоспам.

Як зауважив старший консультант з питань лісового господарства Микола Чернявський, одна з основних цілей проекту —запровадження принципів наближеного до природи лісогосподарювання, що наразі успішно відбувається на території Нижньобистрянського лісництва (Хустський район) і передбачає переформування лісових насаджень краю з однопородних, одновікових у мішані, різновікові шляхом проведення не суцільних, а вибіркових рубок.

Юрій Дербаль, старший консультант з  питань лісового  господарства, повідомив, що серед реалізованих проектом програм — створення бази даних і наповнення її систематизованими показниками, які дають змогу оцінити стан і рівень ведення лісового господарства  на певній території і його вплив на екологічні, економічні і соціальні аспекти сталого розвитку цієї території; підтримка сертифікації лісів; впровадження ГІС-технологій  (вже придбано відповідне сучасне обладнання та програмне забезпечення); розробка і впровадження Інтегрального плану розвитку модельного водозбору Н. Бистрий, зокрема проведення статистичної інвентаризації лісу, заходів з теплозбереження на базі місцевої школи, влаштування берегоукріплювальних споруд тощо.

Менеджер сектору економіки Радміла Устич проінформувала про здійснений в рамках проекту аналіз можливостей та ринкових перспектив деревообробної промисловості Закарпаття, а також переробки недеревинної лісової продукції. Нині деревообробна галузь забезпечує 21 % промислового виробництва. В області діють 350 підприємств, що працевлаштовують бл. 11 тисяч працівників. Однак виробничі потужності сфери завантажені лише на 70 %, а 40 % обладнання застаріло. Проте в області є достатня кількість лісосировинних ресурсів, є фахівці, розвиваються нові ринки. У результаті проведеного аналізу експерти констатують, що на Закарпатті є великий потенціал розвитку деревообробної галузі. „Наразі завершується розробка плану дій для розвитку деревообробної галузі, адже фахівці впевнені, що закарпатські деревообробники матимуть попит не лише на вітчизняному ринку, а й на теренах Західної Європи”.

Крім того, Радміла Устич повідомила про ситуацію із використанням недеревинної продукції лісу. Так, згідно із результатами досліджень, дари лісу забезпечують близько 30 % доходів краян у сільській місцевості. Однак переробні підприємства цієї сфери працюють недостатньо потужно та ефективно. Тому FORZA планує відпрацювати пропозиції експертів на базі модельного підприємства, яке погодиться надати виробничі площі, персонал, а проект натомість допоможе закупити необхідне устаткування — шафи для сушіння, холодильні камери. Певну частину прибутку буде спрямовано на соціальні і культурні потреби села, а досвід безкоштовно передаватиметься тим, хто захоче працювати в аналогічному проекті.

Леся Лойко, менеджер, юрисконсульт проекту, розповіла про хід впровадження заходу зі створення та облаштування Закарпатського Туристичного Шляху. Як відомо, ЗТШ пропонує мережу маршрутів різної складності, загальною протяжністю 380 км зі сходу на захід Закарпаття. Наразі промарковано 50 км шляху, почав діяти туристично-інформаційний центр „Гуцульська світлиця” у Рахові, проводяться семінари із сільського зеленого туризму для власників екосадиб, як досвідчених, так і тих, що лише починають приймати туристів. Крім того, планується запровадити проект „ Модельне полонинське господарство” у с. Костилівка Рахівського району, де турист зможе побачити весь процес приготування бринзи, скуштувати традиційних страв та переночувати на гуцульських ліжниках навіть на сіні.

Позитивну роль проекту для області підкреслив заступник начальника Закарпатського обласного управління лісового господарства— одного з партнерів проекту-- Володимир Кічура. «На відміну від численних проектів, які розроблялись в області в минулі періоди, FORZA має на меті зробити справжній переворот у веденні лісового господарства,»-- зазначив він.

 

Координаційний офіс проекту FORZA

вул.  Підгірна, 35., 88000, м. Ужгород

тел./факс (0312) 61-99-50

ел.пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

 

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com