Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Травень - краща пора для ловлі головня
( 0 Votes )
Написав Кльовий Переглядів - 1269   
Вівторок, 10 травня 2016 19:20

lovlya golovnya na hrushcha u travniЦвітіння бузку - одна зі знакових прикмет у весняній риболовлі. У цей час або трохи пізніше починається масовий виліт хруща - улюбленої їжі крупного головня. Рибалкам не варто пропускати ці дні. Адже в інший час головень хоч і бере, але інтенсивність клювання цієї риби значно нижча, ніж в травні.


Ловля наживки


Ловити хрущів для наживки слід на вечірній або ранковій зорці. Для вечірньої ловлі краще обзавестися великим білим сачком з марлі: в сутінках білий колір привертає жуків, і вони самі намагаються приземлитися на марлю.


З ранку ж ловля відбувається так: під деревами (це можуть бути молоді сосонки, берізки, дубки або верби), на яких ночують жуки, розстеляють шматки матерії, після чого з гілок струшують комах. До речі, кращими деревами, з яких варто збирати жуків, є верби. Назви породи в різних регіонах відрізняються: лоза, верба, верба, тальник.


Зберігання наживки


Зберігають жуків в пластикових пляшках, в кришках яких слід зробити кілька отворів, щоб комахи не задихнулися. Усередині пляшок не повинно бути сиро, так що перед зберіганням жуків ємності слід просушити.


Як наживляти хруща?


Насаджують жуків, протикаючи їх гачком в грудку і випускаючи жало в черевце. На великі екземпляри краще не ловити - для риби це занадто велика насадка.

 

Крім хруща


Ловити головня навесні можна і на традиційні наживки: гнойового хробака, личинку бабки, і навіть на обожнюваний цією рибою сир. Однак ловля на хруща в цей період значно продуктивніша.


Ловити на поверхні води чи з дна?


На жука, пущеного по поверхні води, частіше за все бере великий і середній головень. Але можна ловити на жуків і донною снастю. У цьому випадку крім головня в уловах буде присутній язь, велика плотва і навіть лящі.


Оснащення


Снасті для ловлі вибирають міцні. На жука часто трапляється велика риба, тому є сенс підстрахуватися. Жилка - моно 0,16-0,22 мм, бажано не тонуча. Гачки темного або коричневого кольору № 6-7. А якщо у водоймі є голавлі більше кілограма вагою, то перестрахуйтеся і використовуйте гачки № 8. При ловлі на донку (або напівдонку) застосовується жилка діаметром 0,18-0,28 мм з повідцем на 0,16-0,22 мм.Тактика ловлі

При ловлі на поверхні жуків пускають по воді біля кущів, на кордоні берегових водоростей, перед навісними корчами і за ними. При ловлі на донку закидання в середину річки не актуальні. Краще підкинути оснащення з жуком як наживку в промоїни біля згаданих вище перешкод.

Кльовий

 

----

Хочете мати відмінні фотографії? Найшвидший і найнадійніший спосіб отримати якісні знімки це замовити фотосесію у професіональних фотографів, наприклад на сайті http://www.foto4you.kiev.ua. Тут Вам запропонують безліч хороших варіантів, а професійний підхід дозволить пишатися відзнятим матеріалом.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com