Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Мій спосіб ловлі карася весною
( 0 Votes )
Написав Антон Дністровський Переглядів - 3608   
Четвер, 19 травня 2016 15:10

Ловля карасяНа весні для ловлі карася потрібно вибирати мілководні ділянки біля берега з багатою водною рослинністю. Бажано, щоб день був теплим, сонячним. Приїжджати рано зовсім необов'язково. Оптимальний час для ловлі таким способом зазвичай між 11 і 15 годинами, коли мілководдя грунтовно прогрівається. До місця ловлі пробираємося дуже тихо, виглядаючи невелике "віконце" серед рослинності. Карась часто стоїть на дуже мілких місцях, так що його можна розгледіти неозброєним оком навіть здалеку.


Якщо риба знаходиться трохи глибше, то потрібно уважно спостерігати за тим. чи не ворухнеться тростинка або лист латаття. На мілководді карась і червонопірка практично завжди видають себе тим чи іншим чином. Коли риба виявлена, робимо прицільний кидок метрів з десяти... У цей короткий переднерестовий період підгодовування зовсім не потрібно, хоча в будь-яку іншу пору року воно абсолютно необхідне. Самці і самки переповнені статевими продуктами, які здавлюють кишечник риб. Клювання відбувається в процесі "очищення" ділянки для майбутнього нересту. Точно так само чинить і плотва. Часто вона нереститься в траві, серед каменів на глибині від 5 см до 1 м.


Охороняють ділянку п'ять-шість самців. Крім процесу відтворення, в обов'язки "охоронців" входить "прибирання всього зайвого", в тому числі опариша і хробака. Очевидно, саме з цієї причини під час нересту трапляються в основному самці і рідко самки. У карасів же майбутню територію нересту охороняють і самці, і самки, від чого і клюють вони приблизно в рівній пропорції.


Снасті


Зазвичай при ловлі карася я користуюся легким вуглепластиковим вудилищем, яке постійно доводиться тримати в руці. Котушка "тисячна", полегше. Якщо не маєте то орієнтуйтеся на котушки для вудилища ціна яких знаходиться середніх межах, на мою думку це оптимальні, і служитимуть довго, і не занадто дорогі. Придбати їх, як і інші снасті для рибалки можна на сайті fishingstock.ua. Діаметр жилки повинен бути не менше 0.18 мм, так як великий карась після підсічки стрімко кидається до трави. Іноді в лічені секунди він встигає проскочити по очерету кілька метрів, і його доводиться буквально видирати з водних "джунглів". Особлива небезпека для снасті настає, коли карась заводить її в зарості кубушки - рослини з дуже міцними листям і стеблом. Тому, коли ви ловите в "вікнах" серед криївок, підсікання робіть при найменшому русі поплавка.


Поплавок "глухий", найлегший, масою близько 1гр найнепомітнішого забарвлення. При закиданні він безшумно лягає на воду. Гачки - N 10 з довгою цівкою, розрахованим на підсадку гнойового хробака. Взагалі, навозний черв'як при ловлі карася – одна з найкращих насадок як навесні, так і влітку. Може добре "працювати" бутерброд з опариша і мотиля.


Характер клювання


При ловлі серед трави клювання карася буває типовим: поплавок спочатку повільно, а потім все стрімкіше рухається до трави. Тільки до трави, і ніяк інакше. Нерідко у затоках беруть і карпята, але вони тягнуть насадку на чисту воду і на глибину. Так що за характером клювання Ви заздалегідь можете визначити, з якою саме рибою доведеться мати справу. Навесні можливий ще один вид клювання: поплавок стрімко пірнає в сторону. Це карась стрімко, з ходу атакував "перешкоду". Не раз і не два упускав я рибу, трохи прогавивши це весняне клювання. Секунда, і поплавок вже далеко в трав'яних хащах... Тож будьте пильні!

 Коментарі  

 
#3 Степан Шевченко 27.09.2016 11:16
Да, хороший способ. Мы зачастую карася возле камышей ловим, в более тихом месте, на обычного червя. Также приманку в виде калача перемешанного вместе с сырым яйцом добавляем и шансов появляется куда больше.
 
 
#2 Глеб 25.08.2016 14:13
Я еще в деревне использовал удилище из орешины- не слишком тяжелое, и в то же время достаточно прочное.
 
 
#1 Віталій Орлов 25.08.2016 14:08
Ловлю рибу уже на протязі пяти років. Спіймати карася не така вже й легка справа як здається. Дуже корисна статя.
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com