Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Особливості ловлі карася на річці влітку
( 1 Vote )
Написав Влад Тетів Переглядів - 2566   
Середа, 25 травня 2016 18:49
Особливості ловлі карася вліткуВ останні роки багато рибалок переходять на ловлю риби в річках. Одна з причин такої переорієнтації мабуть те, що важко знайти водойму як б не була в оренді, і де б за риболовлю не стягувалась плата, а річки належать до водойм загального користування і риболовля тут безкоштовна. Інша причина -  поява безлічі місць на річках, в яких є карасі, хай і не так багато, в порівнянні з хорошим ставком, але зате вони великі і активні. Можна сказати, що дещо менш вибагливі, ніж озерні. Я думаю, що утворення великих популяцій цієї риби в річках пов'язано виключно з тим, що з плином часу з'явилися замулені ділянки, які підходять для харчування і розмноження цієї риби. За це говорить той факт, що карасі попадаються вгодовані і в досить великих кількостях.
 
 
Місця постійного проживання карася на річці об'єднують одні й ті ж умови. Це стариці практично без течії, замулені затоки, які можуть бути і більшими, і дуже маленькими. Гарні ділянки з невеликою глибиною, покриті підводною рослинністю в місцях, де прибережна зона мілководна на великій відстані від берега. На таких мілинах ближче до берега течія практично відсутня. На річках з греблями тут течія, природно, з'являється, що пов'язано зі зміною скидання води. Чим сильніша течія і ближче вона підходить до берега, тим більш локальні стоянки карася.
 
 
Але найцікавіше, що карась в річці далеко не завжди стоїть в зоні без течії, або в місцях зі слабким і рівним потоком води. Періодично риба виходить майже на струмінь і попадається разом з підлящиком і пліткою. 
 
 
Особливості умов в місцях проживання цієї риби в річці зумовлюють і техніку її ловлі, а головне, тактику.
 
 
У переважній більшості випадків використовуються відносно довгі махові поплавочні вудилища. Рідше ловлять штекером, оскільки штекерів багато менше, ніж махових вудилищ. Іноді успіх приносить використання такого прийому ловлі, як напівдонка, але набагато рідше, ніж при ловлі ляща. Пов'язано це з тим, що течія, якщо вона є, то дуже слабке. Донні оснащення використовуються рідко і тільки тоді, коли дистанція ловлі не дозволяє ловити поплавковим вудилищем, а використовувати матчеву снасть для дальнього закиду рибалка вважає або недоцільним, або важкою справою.
 
 
Донні оснащення найбільш часто застосовуються на великих річках під час ловлі в мілководних затоках або в старицях. Ловля ця практично нічим не відрізняється від риболовлі в озері, з тією лише різницею, що якщо карась бере, то на річці більш активно, ніж у водоймі зі стоячою водою.
 
 
Активність карася протягом всього сезону в річках може бути обумовлена як хорошим кисневим режимом, так і конкуренцією на обмеженій площі за кормову базу. Тут хотілося б зауважити: незважаючи на те, що карась менш вимогливий до якості води, ніж більшість інших риб, в хороших умовах він і росте швидше, і більш активний. Тому якщо на річці є вибір між старицею з «квітучою» водою і мілководною затокою з дуже слабкою або навіть середньою за силою течією, то карась вибере останнє. Але не завжди. Також потрібно констатувати, що нерідко карась добре ловиться на самому кордоні течії, яка збігається з кордоном рослинності.
 
-----
Хотите на рыбалку но нет своего автомобиля? Возпользуйтесь услугой прокат авто Львов. Это удобно, просто и выгодно, а ваша рыбалка станет более комфортной и Вы не пропустите время клева томясь в электричке или маршрутке.
 
 
Під час ловлі на великій річці цікаво те, що дрібних карасів серед великих в уловах практично немає. Це, безсумнівно, вказує на те, що в залежності від розміру, ця риба віддає перевагу різним місцям. Так чи інакше, але карась в річці практично завжди активніше озерного і ставкового, в поєднанні з товарним розміром це і привертає рибалок. До цього варто додати і те, що крім вередливості до приманки в залежності від сезону і часу дня, властивою для карасів, у річкового ще додається непередбачуваність в поведінці. Мало того, що невідомо, що йому зараз потрібно, немає ніякої гарантії, що карась не покинув затоку і не стоїть на течії.
 
 
Ловля стає по суті, випадковою, і присутність карася виявляється випадково лише коли він попадеться на гачок. Але і після упіймання першого карася немає ніякої впевненості в тому, що це не випадковість.
 
 
Єдиною гарантією успіху є лише дуже добре знання водойми та звичок риби і ній в даний сезон. Залежність поведінки не стільки від погоди, скільки від прозорості і рівня води та сили течії.
 
 
Оскільки карася є ймовірність виявити в найрізноманітніших місцях, а ловля здебільшого локальна, тобто відбувається на невеликій ділянці, то і снасті можуть бути самими різними. Але як я вже згадував, найчастіше досить мати махове вудилище, оскільки дистанція ловлі порівняно невелика. З особливостей в конструкції оснастки немає нічого хитрого, крім того, що не має великого сенсу використовувати дуже тонкі оснастки, тобто на тонкій жилці і мінімальної ваги. Карась бере приманку, яка йому сподобалася, не дуже звертаючи увагу на те, як вона рухається або не рухається, тобто премудростей з проводкою зазвичай не виникає. Це або вільний проплив, або утримання оснащення на місці. Останнє найчастіше досягається тим, що приманку і підпасок кладуть на дно. У цьому сенсі техніка проводки мало відрізняється від техніки ловлі в стоячій воді, з тією лише різницею, що на річці струмінь,  на відміну від поверхневої і донної течії на озері або водосховищі.
 
 
Досить цікавим є питання про підгодовування. У малих річках часто трапляється так, що після ловлі першого карася підкидання практично будь-якої прикормки в дуже невеликій кількості призводить до упіймання ще кількох риб, і на цьому клювання закінчується. Можна додати ще прикормки, можна змінити її склад, але результат не зміниться.
 
 
У великій річці все майже так само, як на озері. Залежно від концентрації риби, потрібно підгодовувати більше або менше. Залежно від глибини і сили течії, змінюється консистенція прикормки, а в залежності від активності карася змінюється частота годування.
 
 
Що стосується приманок, то тут поле для творчості рибалки просто необмежене, але все ж можна порадити мінімальний необхідний набір, з якого найбільш ймовірно підібрати щось до смаку цієї риби. У набір входять мотиль, опариш, перловка, тісто, черв'як і ручейник.
 
 
На закінчення хотілося б відзначити кілька моментів. По-перше, карась така риба, що для її ефективної ловлі потрібно бути абсолютно впевненим у тому, що вона в даному місці водойми зараз присутня. Після цього потрібно зрозуміти, на якому горизонті зараз ця риба харчується і як змінюється горизонт стоянки в залежності від стану водойми і від часу. Після цього потрібно методично пробувати спокусити карася тією чи іншою приманкою. Зрозумівши, як ловити, потрібно підібрати і сконструювати оптимальну снасть. І це відноситься як до ловлі в ставку або озері, так і до ловлі на річці, на течії або без неї.
 
Найчастіше рибалок підводить хибна думка про те, що карась пасивна риба. Зовсім навпаки...
 
Влад Тетів
 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com