Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Рибалка в стилі "анти-хай-джек", або як зменшити втрату приманок від невеликих щурят
( 1 Vote )
Написав Lusik Переглядів - 1421   
Вівторок, 31 травня 2016 04:36
Як зменшити клювання невеликої щучкиСпінінгістам знайоме почуття захоплення від першої здобутої на спінінг щуки. Особливо запам'ятовується момент, коли приманку взяв трофейний екземпляр і рибалка по праву пишається, що вдалося витягнути велику і сильну рибу. На жаль, так буває не завжди, звичайно першою здобиччю початківця спінінгіста, як правило, буває невелика щучка. Таких щурят і щук-маломірок досвідчені рибалки жартома називають «олівці» або «шнурки». Згодом, набуваючи досвіду, спінінгіст починає розуміти, що такі «олівці» не завжди бажані...
 
Виходиш, наприклад, на ловлю головня або жереха, готуєш відповідну снасть, ретельно підбираєш типи і забарвлення блешень, намічаєш місця і перекати, де можна мати пристойний улов. А що отримуєш в реальності. Клювання, за клюванням і ненаситні, нахабні і швидкі зубасті олівці, не дають спокою, порушують ваші плани полювання на бажану здобич. Добре ще коли приманка не губиться (перекушений повідок, обрив жилки і т.п.), а глибоко застряє в горлі ненаситного хижака. А здебільшого івдюувається навпаки, зовсім неприємні речі, які виводять вас з рівноваги - втрачаєте дорогі і уловисті блешні на головня або жереха, проходить благодушний стан душі. Щоб такий стан виключити, ну хоча б до мінімуму, треба освоїти методи риболовлі, які отримали назву анти-хай-джек.
 
Буквальний переклад цього словосполучення не дасть повного уявлення про цей процес. В загальному, це набір «противометодів», тобто таких прийомів які не дуже полюбляють щуки. Рибалки виробили ці методи, як необхідність обмежити клювання цього всеїдного хижака, що не дає повноцінно порибалити на улюблений вид риби. В основі цих методів лежать кілька прийомів, які допомагають уникнути частих клювань «шнурків»:
 
• Вибір типу приманки, врахування сезону ловлі. Всім відомо, що не всі приманки суперуніверсальні, багато призначені для конкретних видів риби. Наприклад, навесні головень явно воліє активно брати поверхневі воблери (наприклад SR-shallow runner або SSR-super shallow runner). Так, ось, якщо хочете, щоб щурята вас менше турбували, віддайте перевагу поверхневому воблеру SSR, він залишає на воді сліди у вигляді вусиків, і дуже не любиться щуками. А головень прекрасно на нього йде. Теж саме можна сказати і про невеликі, блешні Baby Griffon і Baby Grizero (фірми Megabass). Перша, по суті, універсальна, і на неї йде будь-який хижак, (в тому числі і щука), а на другу навесні йде тільки жерех і головень. Цим варіантом треба частіше користуватися, він випробований великим числом рибалок-любителів. Практика показала, що щука дуже пасивно реагує, на швидкисні коливалки типу: Fiord spoon, Kastmaster, «трьохгранка» і девони (оберталки). А от якщо Ви оберете воблери Duo (детальніше rybolov-expert.com.ua/category/voblery-duo/), то скоріше за все зустрічі зі щкукою Вам не минути, вона їх обожнює і чує здалеку.
 
• Вибір місця ловлі. Якщо вийшли на ловлю жереха і точно знаєте, що в цьому місці є щука, то краще відмовитися від закидів на неглибоких «тягунах» і плесах. Там явно вам щуки будуть відкушувати улюблені приманки. Краще перейти до закидів на мілководні перекати. Жерех в своїй стрімкій атаці в таких місцях вільно бере приманку. Щука не дуже любить такі місця. Її клювань тут буде на порядок менше.
 
• Вибір кольору приманок. Якщо доводиться робити проводку воблера в поверхневих шарах водойми (і ви точно впевнені, що щука тут є) то найбільш кращий прийом - зміна кольору приманки. Рибалки давно вже встановили, зубаста смугаста хижачка віддає перевагу яскравим насиченим кольорам приманки (червоні, сріблясті, жовті і т.п.), а ось коричневий або матовий колір їх приваблює менше. Так, що на головня краще ставити такі кольори, він сприймає їх як жуків. Звичайно, випадків клювань «олівців» не уникнути, але їх буде набагато менше, ніж на яскраві насичені кольори.
 
Ось коротко, основні методи «анти-хай-джека». Зрозуміло для основної маси рибалок-любителів будь-яка риба, відповідна здобич, (в тому числі і щучкі-маломірки). Але ці прийоми допоможуть тим, хто вийшов на ціленапрямлене полювання за конкретними видами риби, хто не бажає даремно втрачати приманки, і хто прагне до того, щоб процес рибної ловлі доставляв масу позитивних емоцій і рибальської радості.
 
Lusik
 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com