Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Як "домовитися" з великим карасем? Поради від Олексія Фадєєва.
( 0 Votes )
Написав Олексій Фадєєв Переглядів - 1376   
Середа, 08 червня 2016 09:30

yak domovytysya z karasen oleksiy fadeevКоли заходить розмова про срібного карася, у багатьох рибалок починає битися серце, адже саме з ловлі цієї риби більшість нинішніх асів гачка почали своє рибальське життя. Піймавши в шестирічному віці першого карасика, я відчайдушно раз і назавжди полюбив риболовлю. З тих пір минуло чимало років, і тепер я впевнено можу назвати карася дороговказною зіркою в захоплюючий світ риболовлі, в якому відчуваю себе щасливою людиною.Чому фідер?

Чому для ловлі карася я вибираю саме англійську донку? Виходячи з власної практики ловлі фідером і досвіду колег по цеху, можу стверджувати, що для рибалок, які хочуть успішно ловити карася з берега незалежно від сезону, будь то спекотний літній день чи вогка осіння погода, фідер - проста і дуже ефективна снасть для досягнення цієї мети. Справа в тому, що карась, особливо в природних умовах проживання, - дуже обережна риба. По поведінці його можна порівняти з лином або великим коропом, які навіть заради дуже смачної страви ніколи не ризикують життям. Великі екземпляри підходять годуватися в берегову зону в основному вночі, а в світлий час доби тримаються на значній відстані. У такій ситуації донна снасть стає справжньою паличкою-виручалочкою, що допомагає ловити трофейного карася днем на такій дистанції, до якої складно дістати звичайною поплавковою вудкою.

Фідерне вудилище має бути гранично чутливим до клювання і максимально надійним при виважуванні. У мого фідера незвичайні, подовжені вершинки - квівертіпи, зроблені з дуже м'якого скловолокна, завдяки чому значно зростає чутливість снасті. Дикий карась акуратно пробує насадку, тому необхідний чуйний сигналізатор. Великий карась масою за 1 кг так завзято пручається при виважуванні, що часом здається, що це короп або амур. "Срібний бичок" щосили прагне до свободи: він заводить оснащення в гущавину латаття або осоки, заплутує в ній жилку і обриває поводок. Тому вудилище має бути здатним утримати і приборкати таку рибину, а якщо буде потрібно, то і витягнути її з сховища.

Точка ловлі

Як виявити на водоймі ідеальне місце для ловлі цієї риби? Відомо, що нетрі водної рослинності - рідний дім для карасів: там і є де сховатися, і можна непогано підгодуватися. Тому найкращим місцем для ловлі є чисті ділянки поблизу заростей водних рослин. На карасиній водоймі я завжди шукаю підводний ліс і відкрите місце поруч з ним.

Без маркерного вудлища знайти перспективну точку на великій відстані досить складно. Будь-яка фідерна рибалка починається для мене з роботи маркером, я не розчохляю фідер, поки не знайду місце, яке влаштовує за всіма показниками. Вважаю, що краще кілька разів змінити місце розташування на березі, ніж, кидаючи снасть навмання, залишитися без улову. Бажано на дистанції 20-40 м від берега знайти нехай трохи замулений, але без водоростей п'ятачок з глибиною не більше 3 м. Відомо, що на великих глибинах рясної підводної рослинності не буває, водоростям для росту потрібне світло. Це треба мати на увазі і не шукати їх на великій глибині.

Маркерное грузило, потрапивши в підводні зарості, грузне, заплутується, що відчувається через вудилище. Я починаю тягнути грузило на себе, продираючи його крізь водорості до тих пір, поки воно не досягне чистої ділянки. Це і є ідеальне місце. Роблю ще з десяток закидів маркером, поки не отримаю чітку картину і розміри передбачуваного місця ловлі. Переконавшись, що точка знайдена правильно, фіксую дистанцію по спливанню маркерного поплавця.

Прикормка і насадка

Якщо точка ловлі знайдена вірно, то перевірена суміш від бельгійської компанії Marcel van den Eynde спрацює напевно. У 2 кг спеціального карасиного підгодовування Catch додаю 1 кг Beet і 250 г еxotic. Отримана суміш має незвичайний легкий аромат тропічних фруктів, анісу і свіжого ванільного печива. Вона не раз допомагала мені добути повний садок карасів. Замість дрібного мотиля і черв'яків я тепер частіше додаю в підгодовування дрібного білого опариша. Карасеві до смаку ці личинки, 200 г яких цілком достатньо. З насадок майже завжди використовую опариша, хробака, мотиля, причому як окремо, так і у вигляді «бутерброда».

Cамопідсікаюча годівниця

Оскільки ловити доводиться на комфортній для карася дистанції, потрібно бути готовим до того, що може клюнути велика риба, і важливо не пропустити клювання. Але не завжди вдається якісно підсікти карася, тоді це має зробити монтаж, в даному випадку - годівниця.

На рибальському ринку є чудові годівниці-контейнери. Всередині їх прозорого тіла є невеликий відрізок штекерної гуми, що блокується маленькими кільцями по обидва боки. Із зовнішнього боку до годівниці кріпиться основна жилка на застібці, всередині - повідок способом «петля в петлю». Ефект самопідсікання відбувається завдяки масі годівниці. Як тільки риба бере насадку і напрямляється геть, навіть при масі 25 г, якщо гачок дуже гострий, карась самопідсікається. Для ефективного самопідсікання потрібно повідок довжиною не більше 25 см і діаметром 0,14-0,16 мм. Потрібно перевіряти, наскільки повідкова жилка відповідає заявленому розривному навантаженню. Робити це треба на невеликому відрізку. До питання вибору жилки для повідків я підходжу особливо уважно: жилка повинна бути середньої жорсткості, відмінно тримати вузол на гачку і петельці повідця, не мати залишкової деформації, щоб один і той же повідок можна було сміливо використовувати кілька разів.

Гачки повинні бути гострими і вельми міцними. Мої фаворити - гачки Drennan Carbon Feeder № 12 і японські Owner iseama with eye c-5 № 10-12.

Процес

Вибравши місце ловлі, я відразу виставляю дистанцію на робочому фідерному вудилищі, розтягуючи на березі паралельно жилки фідера і маркера. Якщо з якої-небудь причини загубиться робоча дистанція ловлі (обрив оснащення або відстріл годівниці), по маркеру до сантиметра можна відновити відстань до робочої точки.

Карасину риболовлю я завжди починаю з активного підгодовування, для чого використовую прикормочну годівницю масою 28 г, великої місткості. Пристібаю її замість робочої годівниці і закидаю в обрану точку близько 60% підгодовування. Потім пристібаю робочу годівницю, прив'язую повідець, насаджую черв'яка або іншу насадку і відправляю снасть у воду.

Звичайно, необов'язково першим на підгодовування підійде карась. Плотва і окуні швидше зберуться на накритий стіл. Як тільки вони затівають метушню, з підводних заростей припливуть дрібні карасики - завбільшки з долоню, у яких і сміливості побільше, та й їсти їм завжди хочеться. Клюють вони жваво і приносять масу позитивних емоцій і радості рибалці. Великий карась може підійти набагато пізніше, іноді через кілька годин, я не сподіваюся, що великих карасів буде багато, просто чекаю і вірю, що таке може трапитися.

Але ось дрібнота перестала смикати снасть, вершинка завмерла, виникла незвичайна пауза, і в моїй голові промайнула думка: «А раптом підійшов гігант? .. Тільки клюнь, рідний, тільки клюнь. Я вже не дам тобі зійти ». Ось так про себе я намагаюся домовитися з великим карасем, і часто це виходить.

Олексій Фадєєв

-----

Досадно когда ваши труды исходят на нет. Речь идет об уничтожении ваших растений или урожая насекомыми. Но как же от них защититься? Конечно нужно использовать специальные средства, исходя из опыта рекомендуем - моспилан. Это отличный препарат который завоевал множество положительных отзывов от фермеров. Цена на Моспилан Вас приятно удивит, а его действие надежно защитит Ваши растения и урожай.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com