Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Самий "вловистий" колір силіконової приманки: який він?
( 0 Votes )
Написав Administrator Переглядів - 1783   
Середа, 15 червня 2016 15:45

Уловистий колыр приманкиТій різноманітності кольорів, що представлені на вітринах магазинів риболовних магазинів з силіконовими приманками позаздрив би навіть самець павича, з його яскравим розпущеним хвостом. А вже в далекі часи першовідкривачів, коли скляні намиста і дешеві дзеркальця запросто обмінювалися на золоті самородки, коробка приманок будь-якого спінінгіста напевно коштувала б ціле багатство.

 

Але, чи так важливий колір силіконової приманки, як, деколи, багато хто вважає?


Два рибалки, що ловлять рибу на одній і тій же водоймі, стоять біля прилавка і сперечаються, який колір краще, один хвалить, наприклад, жовтий з чорною спинкою, а другий білий з синім верхом. Знайома ситуація? Ще б! І така у них запекла суперечка, що трохи до бійки не доходить. Але це ще що, деякі продавці, рибальських товарів, стверджують, що «гума» з намальованими очима і лусочками на порядок уловистіша, ніж її аналог, але без бодіарту. І багато рибалок, особливо початківців, вірять в це, скуповуючи всі кольори і відтінки силіконових принад. Вже маючи двадцять-тридцять варіантів забарвлення віброхвостів і твістерів вони впевнені, що серед такого розмаїття точно знайдуть «уловистий» колір. І фанатично полощуть ними водойму, змінюючи кольори через певну кількість закидів. Але клювань все немає і немає, чому? Ось з'явився інший рибалка, у якого в рюкзаку щось важко перевертається.

 

- На що?
- Віброхвіст.
- А якого кольору?
- Ось дивись.

 

Ага! Ось він уловистий колір! І новачок вже чіпляє штучну рибку такого ж кольору, як у його більш досвідченого і успішного колеги. Але випадково зустрінутий риболов ще не встиг сховатися за найближчими кущами, як поповнив свій улов ще парочкою «хвостів», а новачок за весь день так і не побачив клювання. Але чому, адже він ловив на такий же колір, як і той рибалка, який періодично таки витягував з води рибу за рибою? Може щасливий рибалка обдурив новачка і показав йому зовсім не «уловистий» колір? Ні, це ми самі себе обманюємо, придумуючи «уловистий» колір.

 

-----

Досвід у всьому голова. Так досвідчені мандрівники і туристи обирають premier palace. Чому? Тому, що це мережа готелів де дбають про відвідувача, і забезпечують максимальний комфорт за цілком розумні гроші.

-----

 

Скуповуючи всю колірну гамму «гуми» новачок практично не приділив уваги джиг-голівкам і «чебурашкам». А що на них дивитися, звичайний сірий свинець, дайте отих - поважче, що б далі летіли. А вага приманки, це основа джигової ловлі. Саме від ваги приманки і швидкості проводки залежить успіх рибалки, а не від того в який колір вона розфарбована. І вже зовсім смішним виглядають заяви продавців, що на віброхвіст з малюнком щука клює краще, ніж на звичайний (втім, це їх робота, змусити нас купувати якомога більше). Можливо, серед щук і зустрічаються естети і цінителі мистецтва, яким буде важливо зображення плавника, на шматку силікону, але хижачок, яких цікавить лише рух потенційної здобичі, значно більше. І зробить щука кидок з роззявленою пащею або боязко відсунеться від вашої приманки, залежить, в першу чергу, від анімації силіконової рибки, а не від її забарвлення.

 

Але тоді з'являється резонне питання: чому, ж не вщухають суперечки про уловистий колір, звідки беруться розповіді про казкове клювання на той чи інший колір?

 

На жаль, а скоріше на щастя, риболовля не математика, в ній немає точних формул і теорем. Для того щоб отримати якісь, більш-менш точні, дані буде потрібно не один десяток, а скоріше не одна сотня, рибалок в максимально схожих умовах і обставинах, з скрупульозною їх фіксацією і наступною обробкою отриманої інформації. Але навіть в такому випадку результат буде лише приблизними, з великою часткою ймовірності і похибки.

 

Вам знайома ситуація коли рибалка ловить на дві вудки, з результативністю 10: 1 на користь однієї з них, а на завтра все повторюється з точністю до навпаки, хоча в снасті не вносилися жодні зміни? А всім відомий вислів - «новачкам щастить», коли явний «чайник» обловлює заслуженого і всіма шановного «профі»? Розумного пояснення подібних випадків я ще не зустрічав. Але чим не привід створити легенду про уловістість, скажімо, зеленого кольору, на який «чайник» обловив досвідченого рибалку, що не має в своєму арсеналі подібної приманки? Ось вам і «уловистий», умовно, зелений колір.

 

Ні для кого не секрет, що у щуки є певні години підвищеної активності. На різних водоймах це відбувається в різний час, і ця активність має різну тривалість, але рано чи пізно настає час «Х», коли хижачка, немов по невідомій команді, кидається практично на все, що рухається. Проходить десяток інший хвилин і короткочасний жор так само раптово припиняється, як ніби його й не було. Ось і уявіть, що відрибачиів наш новачок весь день, змінюючи приманку за приманкою і не бачив жодної покльовки, а під кінець риболовлі повісив останню, сорокову, наприклад, білу рибку. І так уже сталося, що саме в цей час настав той самий час «Х». Новачок, який не зловив за весь день жодної риби, ловить за двадцять хвилин три щуки! Як ви думаєте, про що він буде розповідати, повернувшись з риболовлі? Правильно, в захоплених тонах він буде хвалити білий колір, шкодуючи про те, що не почав ловлю саме з нього. Ось вам ще один варіант появи «уловистого» кольору.

 

Ви довго ловили однією принадою, а як тільки поставили приманку іншого кольору, на першій же проводці послідувало клювання. Але хто вам сказав, що якби ви провели в цьому місці і в цю секунду приманку старого забарвлення, то на неї не було б клювання? Досить було зробити проводку трохи в стороні, від попередньої, що б щука її атакувала. Впевнені, що проводили приманку точно за попередньої траєкторії? Практично всім рибалкам, що ловлять рибу з льоду, знайомий вираз «розгойдати лунку». Часом рибалка робить не один десяток проводок блешні, але немає навіть натяку на клювання, а потім починаються клювання на кожній проводці. Риба під лункою стоїть, але, з якихось причин пасивна, її потрібно «розлютити». Так могло бути і з щукою, а зміна кольору лише збіглася з останньою краплею щучого терпіння.

 

А тепер згадайте, на що ви починаєте ловлю? На ту приманку, яку вже вважаєте уловистою. А в якій ситуації змінюєте її? Як правило, тільки тоді, коли на неї абсолютно нічого не клює. Отже, якщо хижак клює, то ловите ви тільки на свого фаворита (від добра добра не шукають), а якщо з якихось причин (як правило, це пов'язано з атмосферними явищами) ви потрапили в «не кльовий» день, то даєте шанс проявити себе і іншим кольорам приманок. Але результат, в такому випадку буде практично передбачуваний, вірно? Отже, давайте порахуємо: на одній рибалці ви потрапили на жор і зловили десять щук (ловили, природно, тільки на свій улюблений «уловистий» колір), ще дві риболовлі потрапили на зміну тиску, або ще якийсь катаклізм, і як ви не намагалися міняти кольори приманок, так і не відійшли від нуля. В результаті, за три риболовлі ви зловили десяток риб, причому всі на свій улюблений «уловистий» колір! Ну чим не черговий доказ його уловистості, чи не так?

 

Ось завдяки таким помилкам і збігам не вщухають суперечки про уловисті кольори «гуми». Ні, я не стверджую, що колір приманки абсолютно ні чого не означає, просто є значно більш вагомі чинники, що впливають на клювання риби. А велике розмаїття кольорів, відтінків і малюнків, на принадах з силікону, направлено, в першу чергу, для того, що б ловити нас з вами. Менше клюйте на хитрощі виробників і продавців рибальських товарів, а більше відточуйте свою майстерність, і вас обов'язково супроводжуватиме успіх, не залежно від кольору приманки!

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com