Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Чорний - колір зваблення
( 1 Vote )
Написав Мартін Верле Переглядів - 1887   
Середа, 15 червня 2016 15:55

Чорні блешні MeppsЗробивши ставку виключно на чорне, можна виграти не тільки в рулетку. Мартін Верле частіше залишає яскраві різнокольорові приманки лежати в коробці і замість них використовує чорний твістер, коливальну, або обертальну блешню. І успіх такого вибору підтверджує його правоту.


При ловлі спінінгом великі надії покладаються на чорний колір. Якщо на яскраво розфарбований воблер риба не клює, якщо срібляста блешня обертається даремно, спробуйте поставити чорну приманку. Часто приманка такого кольору виявляється джокером і призводить до рішучого клювання. Але більшість спінінгістів обходять приманки чорного кольору стороною. Мабуть, спрацьовує погана репутація такого кольору: чорними бувають чума, грозові хмари і, зрозуміло, ті вихідні, в які на світових біржах обвалюються котирування. Але при ловлі спінінгом чорні приманки нерідко підвищують шанси на успіх. Справа в тому, що натуральне забарвлення здобичы хижих риб нерідко буває темним. Чорна штучна приманка імітує, наприклад, пуголовку, п'явку, маленького вугра і жуків багатьох видів. Бички, йоржі, маленькі річкові окуні та інші кормові риби бувають теж досить темними. Крім того, в інтенсивно обловлюваних водоймах, таких, як ставки рибальських господарств або маленькі струмки, риби добре знайомі з забарвленням найбільш часто використовуваних приманок. Золотистий блиск пелюстки блешні, що обертається, помаранчеве мерехтіння тіла воблера, сріблясті відблиски блешні, що коливається - все це не тільки не спонукає до атаки, а скоріше служить сигналом небезпеки. З приманками таких забарвлень пов'язаний для риб сумний досвід. Навпаки, побачивши приманку чорного кольору, навіть полохливі хижаки наважуються на клювання. З чорним кольором для них пов'язано тільки хороше: нічим не затьмарена можливість годуватися і набивати повне черево.

 

Колір зваблення


В якості кормової риби для багатьох хижаків високо котирується окунь. Нерідко щука і судак прилаштовуються до зграй окунів і вихоплюють у них з країв окремих необережних риб. Добре помітні смужки у окуня саме чорні. Темні штучні приманки імітують деяких кормових риб. Вони добре помітні, і хижаки їх беруть частіше, ніж яскраві барвисті варіанти. Крім того, чорні приманки залишаються помітними і при глибинній проводці. Навпаки, яскраві кольори зі збільшенням глибини губляться, тому що вода діє як блакитний фільтр. Червоні приманки блякнуть на глибині 2-3 м, помаранчеві і жовті - на дещо більших глибинах. Колір, який на поверхні приваблює рибу, при більш глибокій проводці приманки може виявитися непомітним. Чорний колір, навпаки, залишається незмінним (з легким блакитним відтінком). Дивним чином чорні приманки особливо добре видно рибі, принаймні при поверхневій ловлі в сутінках або вночі. Завдяки темному забарвленню приманка чітко виділяється на тлі світлого неба. Очевидно, темну приманку риби здатні виявляти краще, ніж світлу. На форелевому струмку в пізню годину при дрібній проводці приманки мені траплялися першокласні екземпляри саме на чорні приманки.

 

----

Опинились в Києві і не знаєте де зупинитись? Сміло можемо рекомендувати Вам Premier Hotel Rus - доступний, і вельми комфортний готель в Києві. Спробуйте, і Вас неодмінно підкорять своїм шанобливим ставленням, увагою і обслуговуванням. 

-----


Чорна мушка

 

На деяких струмках, де спостерігається високий рибальський пресинг, риби зазвичай добре знають штучні приманки яскравих забарвлень і тому цураються їх. Тому досвідчені нахлистовики найчастіше ловлять на форелевих струмках з чорними приманками, і на подив успішно. На чорні стримери, перш за все з довгими хвостами з пір'я марабу, риба ловиться чудово. Один з найбільш обізнаних нахлистовиків Європи бельгієць Гвідо Вінк познайомив мене зі своєю стратегією вибору забарвлення для стримера. На початку сезону він вибирає світлі моделі, тому що мальки в цей час ще бувають скловидними, а в кінці сезону, коли мальки набувають більш чітко окреслених контурів, вдається до допомоги темних стримерів. Улови майстра підтверджують, що він має рацію. Спінінгом форель добре ловиться на блешню Black Fury. Саме крихітні розміри цієї приманки приносять успіх. Часто риба клює на неї відразу ж після закидання або під час короткої паузи в проводці, коли блешні дозволяють, падати на дно. Можливо, міні-блешня нагадує форелі чорних жуків, які влітку у великій кількості падають у воду з нависаючих гілок. Шлунки дуже багатьох форелей, які клюнули на Black Fury, були набиті чорними панцирами жуків. А ось у форелі, які брали чорні однохвості твістери, я частіше знаходив в шлунках п'явок.

 

Щука любить потемніше

 

Ну хто б міг подумати, що навесні в меню щук переважає здобич такого крихітного розміру, як чорний пуголовок. Проте під час перевірки в шлунках щук навесні французькі дослідники виявили більше пуголовків і жаб, ніж риб. А яка приманка може краще імітувати майбутніх жаб, ніж крихітний твістер, що проводиться короткими ривками над дном, або чорний міні-стример? Тонкий сталевий повідок майже не впливає на гру приманки і значно підвищує шанси на піймання риби. Темні приманки і без того високо котируються у щуки. Чорні воблери - завжди хороший сюрприз для риб. У річках, де водяться молоді вугри, щука іноді спеціалізується на цій легкій здобичі. Те ж саме стосується і сома. Великі м'які пластикові приманки чорного кольору, довгі і вузькі, виманюють дрімаючих хижаків з-під корчів. На чорні однохвості твістери час від часу можна зловити і судака. До речі, саме така приманка може виявитися дивно уловистою на інтенсивно обловлюваних місцях, оскільки більшість рибалок роблять ставку на кольорові або світлі твістери, а чорні у них є винятком. Судак клює на них без побоювання, особливо там, де його основна їжа - темні придонні риби, такі, як йоржі.

 

Питання до теми


1. На жаль, штучних приманок чорного кольору майже немає в продажу - що робити?

Скористайтеся чорним фломастером. Світлі штучні приманки відмінно забарвлюються в чорний колір. Не забудьте пофарбувати і черево, бо хижаки дивляться знизу і бачать, перш за все, його.


2. Чи справедливе правило, що на світлі приманки риба ловиться в похмурі дні, а на темні - в сонячні?


Як показує мій досвід, це правило не діє. Якраз в похмурі дні і в сутінках чорні приманки можуть виявитися напрочуд уловистими.


3. Приманка повинна бути цілком чорною або досить чорних смуг на ній?


Штучні приманки з чорними смугами, наприклад, імітації окуня, є першокласними. Але повністю чорні приманки через крайню рідкість в інтенсивно обловлюваних водоймах часто представляються рибам більш нешкідливими.

Мартін Верле

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com