Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Цікаві і неймовірні факти з історії рибальства
( 1 Vote )
Написав Administrator Переглядів - 4788   
Четвер, 23 червня 2016 16:21

Рибальство з найдавніших часів- Першими рибалками були ще неандертальці. Зроблено багато археологічних знахідок, що відносяться до цього періоду історії і пов'язані з риболовлею. Записи про риболовлю в основному належать перу жерців і священнослужителів. Виявлені вони в документах стародавньої Європи, Єгипту, Китаю, Індії і навіть Америки. Завдяки дослідженням учених ми знаємо, якою була рибалка в минулому.

 

- Складні вудилища з'явилися в побуті рибалок в кінці 19 століття. До цього рибалки користувалися нерозбірними вудилищами з ліщини, бука і ясена. Потреба робити розкладні вудилища з'явилася через те, що люди стали виїжджати далеко від будинку, щоб порибалити, а транспортувати цільні вудилища було незручно.

 

- Перші бамбукові вудилища, якими згодом рибалки користувалися багато років, з'явилися в Європі тільки в 17 столітті. У Китаї ж, де бамбук росте майже повсюдно, такими вудилищами користувалися ще 500 років до нашої ери.

 

- Старовинні гачки знайдені на території Стародавнього Єгипту. Цим рибальським снастям більше 9000 років. Виготовляли їх з кістки, дерева і каменю, найчастіше використовуючи поєднання цих матеріалів.

 

- Плетінка (плетений шнур) - це аж ніяк не недавній винахід в області риболовлі. Прообразом «плетінки» послужила волосінь з кінського волоса, яка була відома ще з давніх часів.

 

- Цікавий випадок стався 21 січня 1986 року в Новій Зеландії біля островів Майор і Північний. Величезна рибина, що попалася на гачок рибалки Дональда Хітлі тягнула за собою катер вагою в 12 тонн. Вона протягла його більш ніж на 80 кілометрів від місця де її зловили. Боротьба з рибою тривала протягом 32 годин і 5 хвилин. Цією рибою був чорний марлін вагою понад 600 кілограмів і довжиною близько 6 метрів. На жаль, витягнути рибину з води не вдалося. Після 32-годинної боротьби вона все-таки обірвала жилку і пішла, залишивши рибалку без улову.

 

- Рибою найбільшої ваги в категорії прісноводних за інформацією Міжнародної асоціації спортивного рибальства був 212-кілограмовий осетер, спійманий Джоєм Палоттой 9 липня 1983 року в Каліфорнії.

 


- Найбільшою рибою, здобутою під час підводного полювання, був чорний морський окунь вагою в 364 кг. У нього потрапив з підводної рушниці Дон Піндер зі штату Флорида, США. Сталося це в 1955 році.

 

- В Африці існує оригінальний спосіб рибальства - за допомогою лопати і кирки! У деяких регіонах мешкає риба протоптер, яка здатна виживати на суші. Вона закопується глибоко в бруд, щоб пережити посушливі часи. Озброївшись лопатами, місцеві жителі викопують протоптерів і використовують в їжу.

 

- Ще один цікавий спосіб риболовлі - за допомогою корів. У річці Амазонка водяться електричні вугрі. Потужність заряду, який вони здатні створювати, - близько 500 вольт. Щоб зловити вугрів і не отримати електротравму, місцеві жителі перед початком риболовлі заводять в воду стадо корів, на яких вугри витрачають всю електрику. Коровам цей заряд не шкодить. Потім місцевим рибалкам залишається самим увійти в річку і виловити вугрів.

 

-----

 

Как постелишь – так и выспишься! - говорит народная мудрость А как выспишься так и будеш себя чувствовать. Для лучшего сна и самочуствия выбирайте матрасы yeson на сайте сонного магазина. Здесь Вы получите высокое качество, доступную цену, квалифицированые консультации и отличное обслуживание.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com