Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Особливості приготування підгодівлі для ловлі ляща
( 1 Vote )
Написав Administrator Переглядів - 2858   
Вівторок, 28 червня 2016 08:09
ЛящЛящ - одна з найпопулярніших мирних риб на яку ведуть цілеспрямоване полювання багато любителів ловлі на донки, поплавочні вудки, фідер. У ляща гарні розвинені смакові рецептори, та й з нюхом все в порядку. Так що, підгодовування для ляща грає першорядну роль в загальному успіху "лящиної" риболовлі. Сьогодні будемо говорити про особливості підгодовування ляща і власне, про рецепти саморобної прикормки для його успішної ловлі.
 
 
Так, лящ - гідний трофей. Навіть підлящики, вагою 600-800г, цілком нормальний улов, на тлі невеликих пліток і густерок. А що вже говорити про бронзовобокі лящі, вагою 2-3 кг. І такі екземпляри не рідкість, навіть при сьогоднішньому пресингу (дивлячись де, природно ...). Так що, заманити на гачок саме ляща - вельми почесно. Насправді, не дивлячись на легенди про обережність ляща, успішно ловити його можна і в досить пристойних кількостях. Головне грамотно підсунути рибі "жирний шматок" у вигляді підгодовування, а слідом - і насадки.
 
 
Як підгодовують ляща? Як і де ловлять ляща? На поплавочні вудки, якщо глибина в місці ловлі не більше 3.5-4м і помірна течія, а той і зовсім, стояча вода. Це озера, ділянки водосховищ, прибережні зони на малих річках, поблизу обривистих берегів, корчів. Донками і фідером на глибоких ділянках річок з течією. Фідером ляща ловлять і на глибоких, віддалених від берега ділянках озер.
 
 
Зрозуміло, що при ловлі ляща на поплавочні вудки, підгодовування застосовується шляхом кидання грудок, куль підгодовування прямо в воду. У випадку з донкою або фідером, прикормочну суміш на ляща, забивають в спеціальну годівницю.
 
 
Так чи інакше, до підготовки підгодовування для ляща треба підходити грунтовно.
 
 
Загалом, підгодовування для ловлі ляща складається з трьох складових: основа, вода, ароматизатори.
 
 
Основа підгодовування для ляща. Вельми істотна різниця між підгодовуванням для ляща в стоячій воді і для течії. Різні "важкі" компоненти у вигляді зварених каш (пшоно, перловка, пшениця) придатні тільки для ловлі на течії. У прикормочних сумішах для стоячої або повільно проточної води їх треба уникати. По-перше, такі каші швидко насичують ляща і він наїсться, так і не скуштувавши насадку. По-друге, такі липкі грудки вельми швидко скисають в теплій літній воді стоячої водойми і вже відлякують ляща, а не приваблюють ... Воно нам треба?
 
 
Основа прикормки для ловлі ляща - панірувальні сухарі, унікорм (готова прикормочна маса в пакетах), макуха, вівсяні пластівці в невеликій кількості.
 
 
Слід також в основу внести якийсь елемент великої фракції, наприклад: парений горох, консервовану кукурудзу. Розумно застосувати деяку кількість "живої" приманки для ляща: мотиля, опариша, рубаних черв'яків. Все це, власне, застосовується і для насадки на гачки.
 
 
Вода, зрозуміло, додається в прикормочну суміш для формування в'язкої маси потрібної консистенції. Так, наприклад для ловлі ляща фідером на річці, використовується трохи води, щоб підгодовування вийшло тугим, і повільно розмивалось течією. Якщо ловлять тим же фідером в стоячій воді, можна зробити масу підгодовування рідшою (в межах розумного, звичайно), щоб підгодовування швидше вимивалося з годівниці і привертало ляща.
 
 
Коли підгодовують прямо грудками підгодовування, які просто кидають в воду, в районі поплавців, розумніше змішати нашу прикормочну суміш з глиною, піском, грунтом в співвідношенні 1 частина глини - 2 частини підгодовування, або 50 на 50. Таким чином сформувавши кулі з кулак розміром. Прикормочним кулям дають трохи просохнути і затвердіти. Такі кулі тугіші, ніж просто підгодовування. Так що, впавши в воду, підгодовування розчиниться не так швидко. Воно буде деякий час вимиватися з куль і залучати ляща більш тривалий термін - що нам і потрібно.
 
 
Ароматизатори для ляща. Лящ, особливо великий, не байдужий до таких ароматів: аніс, кокосова стружка, полуничний ароматизатор, ванілін, какао, кориця. Захоплюватися не слід, особливо якщо ляща ловимо на ділянках без течії. Кілька крапель ароматизатора на кілограм суміші - цілком!
 
Lusik
 
-----
 
Хотите незабываемо провести время? Увидеть множество необычного - от красивейших природных ландшафтов, до старинных архитектурных зданий? Обратите внимание на отдых в Англии цены. Все это реально и вполне доступно, а впечатления останутся на всю жизнь.
 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com