Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Волохокрилець - улюбленець карпових, та й не тільки
( 0 Votes )
Написав Lusik Переглядів - 2184   
П'ятниця, 01 липня 2016 15:53

Личинка волохокрильцяЛичинки волохокрильця (лат. Trichoptera), яких рибалки частіше називають "ручейник", або "шитік", використовуються при ловлі багатьох риб сімейства коропових: яльця, язя, краснопірки, підлящика і густери.


Особливо небайдужа до волохокрильця плотва. Червоноока красуня частіше віддасть перевагу "шитіку» ніж будь-яким рослинним насадкам, включаючи улюблену цією рибою перловку. Причому на волохокрильця (особливо якщо він не дрібний) беруть, як правило, пристойні екземпляри.Небайдужий до волохокрильця і окунь, який рідко пропускає цю угодовану жовто-сіру личинку. На відміну від гнойового хробака, "шитіка" окунь заковтує практично відразу. Тому при ловлі окунів на волохокрильця, щоб уникнути непростого вилучення гачка з пащі смугастих хижаків, не варто довго тягнути з підсіканням.ТОНКОЩІ НАСАДКИНасаджують волохокрильців, протикаючи їх жалом гачка біля темної головки, а виводять вістря через черевце до хвостику. Чи випускати жало гачка назовні, кожен рибалка вирішує для себе сам. Можливі обидва варіанти. Я ж, виходячи з того, що риба в наших водоймах тепер обережніша і підозріліша, ніж в минулі часи, радив би все-таки залишати жало захованим в черевці.ДО РЕЧІКращі результати дає ловля не з дна, а коли личинка розташована на відстані 3-5 см над ним. Помічено й те, що течія помітно покращує клювання на цю наживку. Навіть невелика течія, яка пересуває "шитіка" в товщі води, сприяє більш активному клюванню.

Личинки волохокрильцяДЕ ШУКАТИЯк знайти в водоймі волохокрильця, знають, напевно, всі рибалки, але все-таки в цій справі є деякі тонкощі.Волохокрилець не надто любить пряме сонячне світло, тому пошук личинок варто починати в затіненій береговій зоні, там, де берег або в силу рельєфу створює тінь, або вона виникає завдяки прибережним кущам і рослинності. До речі, з цієї ж причини "шитіки" ховаються під корчами,і найчастіше прикріплені до них з тіньової сторони. Збирають личинок волохкрильця, перебираючи річкове сміття біля берегів або оглядаючи перевернутий коряжник. Личинок часто можна знайти на дні серед прибережних водоростей. Тут їх неважко зібрати підсачком з дрібною сіткою, водячи ним серед трави біля дна. При цьому замуленого і м'яко-глинистого грунту ручейник не любить, вважаючи за краще перебувати на піщаному, піщано-глинистому, твердо-глинистому і кам'янистому донному грунтах.В ХОЛОДНІЙ ВОДІ


Волохокрилець - любитель холодної води, тому його багато в струмках, що течуть у водойму з прибережних джерел і ключів. Це треба враховувати при зберіганні личинок. Вони довше залишатимуться живими, якщо вода в якій їх тримають буде прохолодною.Наловивши личинок, їх зберігають не в маленьких ємностях, де вода нагрівається дуже швидко, а в просторих, як можна частіше міняючи воду. Якщо ви приїхали на рибалку не на один день (а в період літніх відпусток це трапляється досить часто), то зберігати личинок волохокрильця найкраще в проточній воді біля дна, помістивши в мішечок з дрібною сіткою. Не забудьте як слід зав'язати мішок, щоб "шитіки" не пішли зі сховища. Безпосередньо ж під час ловлі личинок можна тримати в мокрому моху в мотильніці або в ємності з водою, часто її змінюючи і постійно контролюючи її температуру.

Lusik

 

-----

Зараз жоден бізнес не обходиться без представництва в інтернеті. А якщо і обходиться то дарама, за домого сайту можна значно розширити свою клієнтську базу. Однак, мало хто знає що ефективність роботи сайту напряму залежить від сервера на якому його розміщено. А тому, за хостінгом найкраще звертатись до перевірених компаній зі стажем, хорошими рекомендаціями і надійною підтримкою, таких як vds України. Тут, окрім всього описаного знайдете і найкращі ціни на домени, сервера, vds і vps.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com