Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Як не зловити ОП влітку?
( 1 Vote )
Написав Administrator Переглядів - 1784   
Середа, 06 липня 2016 16:51

Рибалка вліткуТим, хто виїжджає на рибалку влітку, слід пам'ятати, що мешканці водойм надзвичайно чутливі до найменших коливань температури води. Навіть невеликі зміни впливають на активність і клювання риб. А значить, перед плануванням поїздки варто обов'язково вивчити метеопрогноз.

ЗРАНКУ, В ДЕНЬ ЧИ ВВЕЧЕРІ?

 

У літні дні з усталеною спекотною погодою ранкове клювання риби завжди активніше, ніж вечірнє, оскільки за ніч вода остигає на кілька градусів, і зниження температури води в цьому випадку благотворно для риби.

 

У денний же час при спеці практично вся рибна братія клювання припиняє, вважаючи за краще перечекати спеку на глибині або в заростях водоростей.

 

Однак любителям риболовлі слід звернути увагу і на те, що в літній час після тривалих негод з похолоданням, коли риба протягом декількох днів не проявляє велику активність, наступ погожих теплих днів активізує клювання риби навіть вдень. У такі дні не варто залишати водойму відразу після закінчення пори ранкового кльову (з світанку до 9-10 годин ранку), а навпаки, якщо є така можливість, слід залишитись половити і вдень. Зазвичай риба, яка не харчувалася кілька днів поспіль, на початку сприятливого періоду продовжує активно годуватися і в "позаурочний" час.

 

РЯТУЮЧИСЬ ВІД СПЕКИ

 

У спекотну літню погоду, як уже було сказано вище, мешканці водойм намагаються сховатися від спеки в укриттях. Так, лящ, густера і язь йдуть на глибини - в вири і ями, де перечікують денну спеку, практично не годуючись. Великий окунь шукає укриття в улюбленому ним коряжнику. Велика плотва ховається під затіненими крутими берегами, особливо в тих місцях, де на дні присутні брили впавшої в воду землі. Тут же може знаходитися середній і дрібний окунь.

 

Активного клювання цих риб чекати не доводиться, але спробувати половити все-таки варто. Ловити є сенс з дна на тваринні насадки, які в таких місцях можуть дати кращий результат, оскільки подібного роду підводні безхребетні тут є в достатку. Волохокрилець, личинка бабки, пучок мотиля - основні наживки в таких місцях. А ось підгодовування застосовувати не варто - вона швидше буде на шкоду, а не на благо.

 

ВЛІТКУ НА ПЛЕСО

 

Риба, що мешкає на плесах: підуст, ялець, пічкур - навіть у спеку цілком може урізноманітнити улов рибалки. Наживка (найкраще земляний черв'як) пускається впроводку по дну. Для результативної ловлі цілком підійде і напівдонка. Крім цього, ялець відмінно ловиться поверху на літаючих комах.

 

ТАМ, ДЕ ЛАТАТТЯ

 

Окрема розмова про затоки. Найкращими в них є місця, порослі лататтям. Під його широким листям риба ховається від денної спеки. При цьому невелика плотва, окунь, а особливо червонопірка практично ніколи не пропустять апетитну наживку. Підійде великий мотиль і дрібний гнойовий черв'як.

 

Ловля ведеться на глибинах: впівводи і до самого дна, де в основному і стоїть риба. Втім, червонопірка, відома як мешканка практично всього спектру глибин, може взяти наживку і в верхніх шарах, особливо якщо ловити на повільно опускаєму насадку.

 

Не пропустить краснопірка і невеликого коника, метелика або гедзя, що впав на поверхню води.

 

НІЧНА РИБАЛКА

 

У сильну спеку велике значення набуває нічна ловля. Причому вести її в жарку пору краще не на глибинах, а на плесах зі слабкою і середньослабкою течією, куди риба виходить в нічний час поласувати як донними, так і літаючими комахами. Ловити найкраще на напівдонку, користуючись світлячками. Переважно тваринні наживки: волохокрилець, черв'як, опариш, пучок мотиля.

 

ЙОГО ВЕЛИЧНІСТЬ ГОЛОВЕНЬ

 

Кілька слів про головня. Риба ця стоїть осібно від інших коропових. У жарку пору головень тримається найчастіше в тіні прибережних кущів, причому не на дні, а в пів води. Ця риба завжди готова відгукнутися на наживки, пущені по дну, але вважає за краще все-таки полювання на комах, які потрапляють у воду. Саме тим видам ловлі які передбачують використання комах або їх копій і варто віддати перевагу. У спеку, у головня може викликати інтерес і маленька оберталка.

 

ПРО ХИЖАКІВ

 

Жерех в спеку частіше за все не годується, вважаючи за краще виходити на полювання на зорьках. А ось щука цілком може сісти на гачок. На відкритих просторах плес і в місцях без підводних перешкод шукати її не варто. Але зате хижачка попадається на середній глибині в вирах із зворотною течією і грудками глини біля берега, під затіненими берегами з невеликою прибережною рослинністю, в заростях прибережного латаття або інших водоростей.

 

Тут, вибравши зручну позицію для кидка, вона і чекає на здобич. Для риболовлі краще використовувати воблер, коливалку, або приманки яким можна надати не швидку, ліниву гру. Вдень щука не має бажання ганятися за здобиччю, вважаючи за краще короткий кидок не більше ніж на півтора-два метри. А при промаху хижачка найчастіше повертається на те саме місце, звідки і напала. Замінивши приманку, можна спробувати викликати клювання ще раз. Можливо, під час другої спроби хижачка буде спритнішою.

 

У затоках невеликі щуки до 1,5 кг вагою тримаються на кордоні водної рослинності, де чекають дрібних рибок. Серед білого дня їх цілком можна ловити на поплавочні вудки зі щучим оснащенням: жилка 0,3 мм, малопомітний поплавок з пробки або пінопласту, металевий повідець щоб уникнути перекушування, трійний гачок № 8-10 по вітчизняній класифікації.


Причому живця краще насаджувати під спинний плавник - так він менше переміщається серед водоростей і довше залишається жвавим. В якості живця краще використовувати рибок до 50 грам вагою. Навіть невеликі хижачки таких живців практично відразу забирають у пащу разом з гачком. Тому з підсіканням зволікати не варто, інакше, відчувши укол, щука відразу ж постарається виплюнути схоплену здобич.

Mark

-----

Хочете спробувати щось новеньке? Зверніть увагу на гіроскутер. Цей новітній транспортний засіб, що здатний швидко і комфортно прокатати Вас по місту, просто знахідка для молодих та активних людей та любителів активного відпочинку. 

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com