Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Попередження літніх явищ задухи риби
( 0 Votes )
Написав Львіврибоохорона Переглядів - 3869   
Понеділок, 11 липня 2016 20:42

Літня задуха рибиЗ настанням літа виникає загроза виникнення явищ задухи риби. В жарку безвітряну погоду у воді може спостерігатися низький рівень кисню, особливо вночі, коли не проходить фотосинтез у рослинах. Тоді у таких випадках до ранку починаються заморні явища, риба піднімається на поверхню води, намагається ковтнути повітря. У деяких місцях можна помітити в'ялу рибу, вона часто лягає на бік або робить неправильні судорожні рухи. Постійні ковтаючі дихальні рухи обезсилюють рибу, що з часом приводить до її загибелі.Більш небезпечна є ранкова літня задуха риби при сильному «цвітінні» водойми. При цьому водойма набуває зелену окраску в результаті активного розмноження одноклітинних рослин – водоростей. Вчені відмічають групи зелених, синьо-зелених, діатомових та інших водоростей. Найбільш небезпечне обширне «цвітіння» синьо-зелених водоростей. При невеликому або середньому розвитку водоростей, як і інші підводні рослини, вони є корисним джерелом утворення кисню у воді. Проте надмірний їх розвиток приводить до того, що в ночі , коли рослини не виділяють кисень, його може бракувати. Також, крім цього, при надлишковому цвітінні частина водоростей починає відмирати і спливати на поверхню води, чим створюють загрозу виникнення заморних явищ. Загибель синьо-зелених водоростей є більш небезпечна, так як при цьому вони виділяють отруйні речовини.

-----

Едете в Новосибирск? Не знаете где остановиться? Поможем снять квартиру в Новосибирске на 5 суток, или на любой другой строк. У нас самые доступные цены и всегда большой выбор вариантов.

-----


Щоб не допустити втрати рибних запасів через замори, Львіврибоохорона звертається до кожного рибалки, до всіх користувачів водних угідь, товариств мисливців і рибалок регулярно вести спостереження за станом водойм. При пониженні концентрації кисню у воді, різкому зниженню рівня води у водоймах необхідно забезпечити своєчасну аерацію, використовуючи для цього мотори човнів, мотонасоси, підвісні мотори, пожежні насоси. Також доцільно приміняти компресори, котрі нагнітають повітря безпосередньо у воду. Мотонасоси встановлюють на березі водойми. Підвісні мотори, компресори встановлюють на плавзасобах, забезпечуючи їх рух по всій акваторії водойми. Особливо швидко збільшує вміст кисню перелопачування води підвісними моторами. Для цього мотор піднімають таким чином, щоб його лопаті були лише на декілька сантиметрів під поверхнею води.Слід значну увагу приділяти проведенню профілактичних заходів попередження літніх явищ заморів. Зокрема, необхідно обкошувати надводну рослинність, вилучаючи її із води, так як її перегнивання забирає із води кисень. Якщо на водоймі помітні ознаки літньої задухи риби, то необхідно посилити водообмін водного об'єкта. Для цього потрібно збільшити проточність води. При сильному цвітінні синьо-зелених водоростей їх можна знищити, застосовуючи рівномірне обприскування водойми мідним купоросом (0,6г на 1 куб.м).Про всі випадки ускладнення екологічного стану, появ ознаки задухи риби просимо інформувати Управління Львіврибоохорони та інші уповноважені органи для вжиття заходів.Спільними зусиллями збережемо рибні ресурси області!

Львіврибоохорона

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com