Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Банер
Особливості ловлі риби на пшеницю
( 1 Vote )
Написав via email Переглядів - 4371   
Середа, 20 липня 2016 17:37

Особливості ловлі риби на пшеницюПарена пшениця - одна з найпродуктивніших насадок для ловлі мирних риб. Її перевага в тому, що, по-перше, на цю насадку клює абсолютна більшість коропових, що мешкають в наших водоймах. По-друге, і це величезний плюс, готувати її дуже легко. До того ж пшениця добре тримається на гачку, тим самим, на відміну від тіста, каш та інших «м'яких» насадок, помітно знижуючи кількість порожніх клювань, особливо на течії. До того ж, періодично підкидаючи парену пшеницю в ділянку ловлі, вдається заманити і утримувати рибу тривалий час, що важливо для гарного улову. І ще одна, не мало важлива перевага, дрібнота, зазвичай, на пшеницю не клює - на неї клюють тільки солідні екземпляри.


Приготування


Найбільш простим способом приготування пареної пшениці є її запарювання в термосі. Попередньо пшеницю треба промити в холодній воді, прибравши сміття і погані зерна. Потім насіння висипають в термос і заливають окропом. На склянку зерен потрібно 1 літр окропу. Термос закривають, і насінню дають постояти 4-5 годин. Потім пшеницю перевіряють на готовність.


Готові зерна повинні збільшитися в обсязі приблизно в 2,5-3 рази, шкірка насіння повинна тріснути, і назовні з-під неї повинна з'явитися біла внутрішня частина. При цьому насіння повинні зберігати пружність і не лопатися при легкому натисканні пальцями.


За досягнення готовності розпарені зерна дістають з термоса і поміщають на марлю, складену в декілька шарів, даючи можливість пшениці охолонути. Зверніть увагу на те, щоб насіння не втратили вологи - марля повинна бути вологою, а остигають зерна повністю нею прикриті.


Якщо ви проігноруєте цю вимогу, насіння можуть підсохнути і потемніти, після чого привести їх у належний стан буде вже важко. Після охолодження насіння поміщають в закриту ємність - мотильницю або іншу тару, на дно якої покладена марля або полотно так, щоб насадку можна було прикрити зверху.


Час запарювання багато в чому залежить від якості насіння. Жовті великі треба тримати в термосі довше, часом до 6 годин, а насіння світліше і дрібніше готують 3-4 години.

Приготування пшениці


Добавки при запарюванні


Деякі рибалки при готуванні пшениці додають в термос кілька крапель меду або різних масел (нерафіновану соняшникову, конопляну або лляну олію).


Такі добавки можуть бути цілком виправдані, і риба стане брати охочіше. Але все-таки, щоб уникнути помилки при визначенні смакових пристрастей риб (в різних водоймах вони можуть бути різними) краще спочатку розпарювати насіння без жодних добавок, а ароматизатори в дуже невеликій кількості вносити в уже приготовлену насадку. Природно, ароматизоване насіння і насіння без ароматів слід тримати в різних ємностях. На риболовлі вам залишиться лише дослідним шляхом визначити той варіант насадки, який в даному місці найбільш затребуваний рибою.


Для якої риби підійде?


Як вже говорилося, на цю насадку клюють всі без винятку коропові. Це дійсно велика плотва від 200-300 грамів, для якої парена пшениця є справжніми ласощами. Небайдужий до пареної пшениці і лящ, досить часто він віддає їй перевагу перед пшоняною кашею, опаришам чи хробакам. Добре ловиться на пшеницю підуст. Але для нього насадку треба пускати безпосередньо по дну. Не пройде повз розпарених зерен карась, короп і сазан, особливо якщо пшениця присмачена якимось з їхніх улюблених ароматизаторів (кріп, ваніль, мед, часник) або олія. Бере пшеницю і язь з густерою. Причому трапляються великі екземпляри.


Де ловити?


Ця насадка найбільш продуктивна при ловлі на течії в усіх річках з глибинами від 1,5 метрів. Втім, хороше клювання на неї можливе і в проточних ставках та водосховищах, що мають керований стік води. А ось коропа і карася на пшеницю можна ловити і в стоячій воді.


Як ловити?

 

Ловити можна як з берега, так і з човна, пускаючи насадку впроводку за течією. Найбільш цікава ловля з човна з дальнім відпусканням поплавця, що дозволяє виловлювати велику, обережну рибу. Насадка повинна йти поблизу дна, по можливості не вище 15-20 см від нього. Корисно використовувати при цьому ловлі такий прийом, як проводка з притримкою. Вантажопідйомність поплавка повинна знаходитися в межах 1,3-1,7 грамів. Успішність ловлі багато в чому залежить від тонкості настройки снасті. Обов'язкове використання при відвантаженні поплавка декількох тягарців (що спадають за вагою від поплавка до гачка). Добра підходить пшениця і для фідерної ловлі.


При ловлі стаціонарно з дна клювання на пшеницю зазвичай менш інтенсивне.

Як насаджувати пшеницю

 


Як насаджувати?


При ловлі плотви, підуста, густери і яльця на гачок відповідного розміру насаджують 1-2 зерна пшениці. Якщо ж в улові очікують ляща і язя, то гачок береться вже на 1-2 розміри більше, і на нього відповідно насаджують вже 3-4 насінини.Коли ловити?

Ловлять на розпарену пшеницю протягом всього періоду відкритої води. Враховувати треба тільки те, що клювання на рослинні насадки (в т. ч. і на пшеницю) набагато більш інтенсивне в пізньовесняний, літній і осінній періоди, тобто, приблизно з середини травня по початок жовтня. У більш ранні і більш пізні терміни краще ловити на тваринні наживки.

via email

-----

Мрієте про те щоб завжди і усюди встигати? Користуйтесь послугами таксі, замовити які можна тут, і Ви ніколи, нікуди не запізнетесь. До того ж Вам не доведеться довго очікувати, а завжди привітний персонал допоможе чим зможе і виконає всі Ваші забаганки.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com