Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Особливості ловлі головня на пшеницю
( 0 Votes )
Написав Lusik Переглядів - 2447   
Субота, 20 серпня 2016 09:31

Особливості осінньої ловлі головняЛовля головня восени починається ще з останніх днів літа і триває до перших заморозків на початку жовтня. Але іноді при гарній погоді і при відсутності морозів його клювання може тривати і до самого кінця листопада.


Як і у випадку з більшістю риб, при помітному похолоданні водойми, великий головень перебирається в більш глибокі глинисті, піщані або кам'янисті місця з незначною течією. Найчастіше притулком головня стають пріплотинні ями або місця зі значними перекатами глибин. У цих місцях для ловлі головня восени можна використовувати поплавкову вудку з використанням в якості наживки коників, гусениць або ж кульок тіста або хліба. Наживку необхідно опускати на відстані приблизно півметра від дна.


Оскільки з настанням осені комах стає набагато менше звичного, жор головня значно посилюється. Оскільки вода стала холоднішою головні все рідше і рідше з'являються на поверхні і на мілководді, тому ловля голавня восени починається після незначного прогріву водної поверхні осінніми променями сонця, приблизно після 9-11 годин ранку.


Найбільш великі екземпляри головня в осінній період можна виловити на жабеня впроводку. Найбільш успішна ловля головня восени на жабеня триває майже до кінця вересня.


При ловлі головня восени найчастіше застосовують спінінгові вудилища з інерційною або безінерційною котушкою. Іноді застосовують і проводочні вудки. Оснащення для ловлі головня восени на спінінг: жилка 0,18-0,25 міліметра з запасом на котушці близько 50-55 метрів, гачок №10-12 і будь-який поплавок неяскравого забарвлення, грузило кріпимо за 20-25 сантиметрів від гачка. Якщо в якості наживки для ловлі головня восени на спінінг використовується жабеня, то його розмір повинен бути не більше ніж волоський горіх, а насаджувати його потрібно за шкіру на спинці.


Ловля головня восени впроводку починається з закидання наживки в передбачуване місце скупчення риби. Потім слідує проводка на 20-30 метрів. Якщо ж після декількох (9-10) проводок не було клювання варто змінити місце ловлі. Однак, якщо клювання все ж було і вдалося виловити пару-трійку рибин, варто на деякий час призупинити ловлю, за цей час розполохані головні повернуться на місце своєї годівлі і можна буде продовжувати. Нерідко замість головня на жабеня клює сом, щука або жерех, але ж і це не біда :))).


При значному похолоданні у вересні головень може практично перестати ловитися на поплавкову вудку, і краще ловитися на спінінг і донні снасті. Якщо холода наступили в кінці вересня, то вже в жовтні-листопаді головень тримається в глибоких ямах, і тільки зрідка вибирається на годівлю. Для ловлі головня восени в якості наживки найчастіше використовують маленьких жабенят, ракові шийки, невеликих пічкурів або пучок черв'яків. Звичайно бували випадки коли головень попадався восени і на грудку тіста або хліба, але вловистість цих приманок набагато менша раніше перелічених. А ще деякі рибалки застосують як наживку для ловлі осіннього головня шматочки сирої яловичої печінки або курячі тельбухи.


Що стосується клювань головня в осінній період, так в цей час вони набагато слабкіші ніж влітку, але тим не менш добре помітні. При далекому закиданні і проводці підсічку варто виконувати широку і розмашисту, щоб захопити всю довжину розмотаної жилки. При виважуванні головня восени він чинить опір трохи менше ніж влітку, проте і восени його ловля доставить чимале задоволення рибалці.

Lusik

-----

Хотите хорошо провести время и получить массу позитивных и незабываемых эмоций? Советуем посетить Прагу. Этот исторический город пленит своим величием и красотой, и обязательно Вам понравится. Купить билеты или заказать тур в Прагу из Одессы, или из другого любого места нашей страны очень просто, сделать это можно на сайте ally.com.ua.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com